Спілка > Публiкацiя

«Намагалася евакуюватися на велосипеді, а відповідальний секретар пересиділа вибухи в підвалі»

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 09 Жовтня 2018
«Намагалася евакуюватися на велосипеді, а відповідальний секретар пересиділа вибухи в підвалі»

Розповідає редакторка Ічнянської районки Людмила Храпаль.

Нині пані Людмила перебуває в Ічні, де вночі проти 9 жовтня на військових складах поблизу міста почалися вибухи снарядів. Редакторка розповідає, що населення евакуювали до сусіднього селища Парафіївка, та вона разом із журналістом «Трудової слави» вже повернулися до Ічні, де працюють над висвітленням подій. Людмила Храпаль зазначає, що всі колеги видання в безпеці.

Про те, що відбувається щось страшне, головний редактор Ічнянської районки «Трудова слава» Людмила Храпаль збагнула ще близько 4-ї ранку. У коментарі НСЖУ розповідає, що цієї ночі спала погано, тож перші вибухи, які сприймалися як незрозуміле гучне гупання, почула одразу. Спершу здалося, що десь спалахнула пожежа, коли ж у домі, який досить близько від військових складів, почали тремтіти шибки, пані Людмила зрозуміла – все набагато серйозніше.

– Вибігла з дому, а надворі небо палає. Збагнула: на складах з боєприпасами сталася біда. Нас уже давно попереджали різні експерти, що таке може трапитися, неодноразово порушувалася тема, в нашій газеті зокрема, про небезпеку сусідства Ічні з військовими складами. Проте хвилювання жителів міста ігнорували, а все, що стосується військового арсеналу, було строго під секретом, – каже пані Людмила.

Про евакуацію населення тоді, о 4-й ранку, ще не оголошували. Проте нажахані люди почали поспіхом вибиратися зі своїх будинків і виїжджати в сусідні села – подалі від центру подій.

– Хто мав авто, їхав машинами, а хто ні – тікав як міг. Я, приміром, просто сіла на велосипед. А в центрі Ічні мене підібрав наш водій і гуртом поїхали до сусідньої Парафіївки, куди оголосили евакуацію, – розповідає головний редактор «Трудової слави». – Звісно, як керівник видання першим ділом почала обдзвонювати своїх колег, щоб дізнатися, чи все гаразд, чи в безпеці. Проте мобільний зв'язок та інтернет були практично відсутні. Майже півдня ми не могли розшукати одне одного. Лише згодом вдалося з’ясувати, що відповідальний секретар разом із сім’єю вибухи пересиділа в підвалі. Решті вдалося вибратися з міста під час евакуації.

І хоча державні структури та працівники ДСНС іще не оголосили, що до Ічні повертатися безпечно, головний редактор разом з колегою все ж вирішили на свій страх і ризик їхати назад до міста.

– Небезпека небезпекою, але ж хіба журналісти можуть стояти осторонь подій. Збираємо матеріали, з’ясовуємо, які об’єкти постраждали найдужче. Офіційно про руйнування й жертви не повідомлялося. Наша редакція в центрі міста, там вплив від вибухів – найменший. А от у деяких школах повилітали шибки, також зруйновано елеватор, – каже пані Людмила. – Люди потихеньку починають повертатися в місто, паніки немає, задимленості теж – вітер відносить усе в протилежний бік. Сподіваюся, що небезпеку вдасться ліквідувати остаточно вже найближчим часом. Власне, останнім часом зі складів досить активно вивозилися боєприпаси, певне, це й уберегло місто від значно масштабніших руйнувань.

Колеги з Національної спілки журналістів України підтримують постійний контакт із журналістами з Ічні, так само, як раніше перебували на зв’язку з колегами з Калинівки, де у вересні 2017 року теж вибухнули військові склади.

Спілчанські новини

Акція "Бібліотека для Донбасу" триватиме, адже книга веде до перемоги, – Олег Наливайко// НСЖУ, 20.10.2018

18 жовтня в стінах парламенту відбулася зустріч керівників провідних вітчизняних видавництв з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм, першим заступником Голови Верховної Ради України Іриною Геращенко та Головою Держкомтелерадіо Олегом Наливайком.

Співчуття Валентині Сямро у зв’язку зі смертю матері// НСЖУ, 19.10.2018

Правління, секретаріат Національної спілки журналістів України, працівники апарату НСЖУ висловлюють щирі співчуття начальниці адмінгоспвідділу Спілки Валентині Сямро у зв’язку зі смертю її матері Ритченко Віри Григорівни.

Ювілейний міжнародний конкурс газети «День» покаже «Фото першої шпальти»// НСЖУ, 19.10.2018

Міжнародний фотоконкурс, цього року 20-й, ювілейний, є наймасштабнішим соціальним проектом «Дня». Його результатом стане виставка найкращих робіт – «фотомоніторинг» життя країни за рік. Ідею заходу традиційно охоче підтримали наші постійні партнери. Фотоконкурс «Дня» – це 20 років фотоісторії, 129 фотовиставок у містах України, 809 нагороджених фотографів.

Голова НСЖУ розповів у Рівному про закриття справ щодо нападів на журналістів// НСЖУ, 19.10.2018

У Рівному 18 жовтня на регіональній дискусії обговорено питання фізичної безпеки журналістів та захисту свободи слова.

Партнери