Спілка > Публiкацiя

У метрополітені відкриють виставку «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни»

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 13 Вересня 2018
У метрополітені відкриють виставку «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни»

14 вересня о 10:00 у фойє станції метро “Майдан Незалежності” активісти громадської організації «Центр UA» відкриють виставку плакатів 5-го Міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни», присвячену Дню пам’яті Георгія Гонгадзе і всіх загиблих журналістів.

У співпраці з Київським метрополітеном виставка робіт Міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни» відбуватиметься вже втретє.

Під час заходу будуть названі імена переможців основної теми Конкурсу та відбудеться брифінг,  у якому візьмуть участь:

  • Наталка Соколенко, журналістка, “Громадське радіо”;
  • Настя Станко, журналістка, “Громадське”;
  • Аксиня Куріна, координаторка конкурсу “Стоп цензурі!
    Громадяни за вільні країни”;
  • Наталка Макогон, радник начальника київського метрополітену;
  • Світлана Остапа, журналістка, “Детектор медіа”.

Цього року на конкурс надійшло 610 робіт різного формату, від громадян з 19 країн, у тому числі: України, Польщі, Ірану, Італії, Китаю, Сінгапуру, Пакистану, Еквадору та ін. За перебігом конкурсу спостерігали інтернет-користувачі з 93 країн. З усіма роботами можна ознайомитись на сайті www.stop-censorship.net.

Під час проведення конкурсу і після його завершення у Києві й регіонах України проводяться виставки кращих робіт, дискусії, майстерні з арт-активізму. Організатори конкурсу пропонують долучитися всім охочим активістам у регіонах самостійно організувати виставки найкращих робіт та дискусії.

Cторінка у Facebook

Акредитація 

Довідково

Міжнародний конкурс «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни» є міждисциплінарним проектом, який поєднує медіа, активізм і різні типи креативних практик. Мета проекту полягає в заохоченні активних громадян, журналістів, людей творчих професій до суспільно-важливої дискусії. На конкурс приймаються роботи на теми захисту свободи слова, протидії цензурі, доступу до інформації, а також спеціальні теми. Учасники створюють креативний контент у запропонованих організаторами форматах: зображення, текст, вірш, гасло, мультимедіа. Конкурс відрізняє демократичний формат – взяти участь може кожен охочий незважаючи на освіту, громадянство чи вік. Ідея конкурсу виникла серед журналістів руху “Стоп цензурі!” у 2010 році, а завдяки активістам громадської організації “Центр UA перетворився на самостійний проект, що у 2018 році проводиться вже вп’яте.

5-й Міжнародний конкурс “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни” впроваджується в рамках проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2015-2018 рр.

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) є глобальною мережею ООН в галузі розвитку, яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів, щоб допомогти людям в усьому світі будувати краще життя. ПРООН співпрацює з понад 170 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шляхи розв‘язання глобальних та національних проблем у галузі людського розвитку.

 

Спілчанські новини

Відбулася урочиста церемонія вручення нагород переможцям творчих конкурсів НСЖУ// НСЖУ, 23.09.2018

Дипломи переможців і спеціальні відзнаки НСЖУ отримали переможці творчих конкурсів спілки 2018 року.

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Партнери