Спілка > Публiкацiя

СБУ відмовляється розслідувати системні підпали ЗМІ та залякування журналістів у Кам’янському, – НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 06 Вересня 2018
СБУ відмовляється розслідувати системні підпали ЗМІ та залякування журналістів у Кам’янському, – НСЖУ

За останні два роки в Кам’янському, що на Дніпропетровщині, було здійснено 5 підпалів редакцій і майна журналістів. Винних і досі не знайдено, хоча деякі з цих справ бралися під контроль на найвищому рівні правоохоронних органів.

Через небезпечну ситуацію із системним залякуванням ЗМІ Національна спілка журналістів України спільно з Незалежною медіа-профспілкою звернулася до Служби безпеки України з проханням об’єднати всі випадки й порушити справу за статтею про терористичну діяльність. Однак відомство відмовляється брати на себе таку відповідальність, про що повідомляє в листі на адресу НСЖУ.

«Викладену в зверненні інформацію враховано відповідними підрозділами Служби безпеки України в ході здійснення оперативно-службової діяльності та у разі виникнення передбачених законодавством підстав буде вжито заходів реагування згідно з повноваженнями, визначеними нормативно-правовими актами», – йдеться в листі за підписом начальника Департаменту захисту національної державності СБУ.

І поки відомство чекає на «виникнення передбачених законодавством підстав», аби вжити хоч якихось заходів, журналісти в Кам’янському живуть у постійній напрузі, бо не знають, звідки чекати наступного удару.

– Правоохоронці бездіяльні – стільки часу вже минуло, але жодного поступу в розслідуваннях немає. По моїй справі зібралося вже три томи, проте особу зловмисника й досі не встановлено. У приватних розмовах правоохоронці зізнаються, що розслідування так і не відбудеться – на це немає політичної волі, – каже Сергій Гузь, головний редактор сайту «Город 5692»

Власне, все почалося ще 2016 року, коли під двері редакції «Событие сегодня» підклали коробку з гранатами та записку з погрозами. Далі у 2017-му невідомі підпалили авто Станіслава Милославського, головного редактора видання «Антимафия». За кілька місяців зловмисники підпалили друкарню, де віддрукували свіжий номер згаданої «Антимафии». Восени невідомі підпалили гараж редактора газети «Событие сегодня» Михайла Балтакси. Так само 2017-го підпалили автівку Сергія Гузя, головного редактора сайту «Город 5692». А в липні вже цього року від підпалу постраждала редакція газети «Событие».

Серед постраждалих, відзначає Сергій Гузь, опинилися журналісти, які готували матеріали про корупційні схеми місцевих чиновників та великого бізнесу.

Спілчанські новини

Відбулася урочиста церемонія вручення нагород переможцям творчих конкурсів НСЖУ// НСЖУ, 23.09.2018

Дипломи переможців і спеціальні відзнаки НСЖУ отримали переможці творчих конкурсів спілки 2018 року.

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Партнери