Спілка > Публiкацiя

СБУ відмовляється розслідувати системні підпали ЗМІ та залякування журналістів у Кам’янському, – НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 06 Вересня 2018
СБУ відмовляється розслідувати системні підпали ЗМІ та залякування журналістів у Кам’янському, – НСЖУ

За останні два роки в Кам’янському, що на Дніпропетровщині, було здійснено 5 підпалів редакцій і майна журналістів. Винних і досі не знайдено, хоча деякі з цих справ бралися під контроль на найвищому рівні правоохоронних органів.

Через небезпечну ситуацію із системним залякуванням ЗМІ Національна спілка журналістів України спільно з Незалежною медіа-профспілкою звернулася до Служби безпеки України з проханням об’єднати всі випадки й порушити справу за статтею про терористичну діяльність. Однак відомство відмовляється брати на себе таку відповідальність, про що повідомляє в листі на адресу НСЖУ.

«Викладену в зверненні інформацію враховано відповідними підрозділами Служби безпеки України в ході здійснення оперативно-службової діяльності та у разі виникнення передбачених законодавством підстав буде вжито заходів реагування згідно з повноваженнями, визначеними нормативно-правовими актами», – йдеться в листі за підписом начальника Департаменту захисту національної державності СБУ.

І поки відомство чекає на «виникнення передбачених законодавством підстав», аби вжити хоч якихось заходів, журналісти в Кам’янському живуть у постійній напрузі, бо не знають, звідки чекати наступного удару.

– Правоохоронці бездіяльні – стільки часу вже минуло, але жодного поступу в розслідуваннях немає. По моїй справі зібралося вже три томи, проте особу зловмисника й досі не встановлено. У приватних розмовах правоохоронці зізнаються, що розслідування так і не відбудеться – на це немає політичної волі, – каже Сергій Гузь, головний редактор сайту «Город 5692»

Власне, все почалося ще 2016 року, коли під двері редакції «Событие сегодня» підклали коробку з гранатами та записку з погрозами. Далі у 2017-му невідомі підпалили авто Станіслава Милославського, головного редактора видання «Антимафия». За кілька місяців зловмисники підпалили друкарню, де віддрукували свіжий номер згаданої «Антимафии». Восени невідомі підпалили гараж редактора газети «Событие сегодня» Михайла Балтакси. Так само 2017-го підпалили автівку Сергія Гузя, головного редактора сайту «Город 5692». А в липні вже цього року від підпалу постраждала редакція газети «Событие».

Серед постраждалих, відзначає Сергій Гузь, опинилися журналісти, які готували матеріали про корупційні схеми місцевих чиновників та великого бізнесу.

Спілчанські новини

Напад зі стріляниною: надзвичайна пригода в прес-центрі газети «Новий день»// НСЖУ, 18.01.2019

Прес-конференція і круглий стіл з питань автоперевезень у Херсоні закінчилися стріляниною, отруєнням журналістів газом та побитими вікнами. Сьогодні невідомі розпилили газ у прес-центрі газети «Новий день», а потім почали стріляти з редакційного коридору в приміщення прес-клубу...

Переможці Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців отримали сертифікати і премії// НСЖУ, 17.01.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулося урочисте вручення сертифікатів лауреатам Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

«З нетерпінням чекаємо всеукраїнського редакторського зібрання» – Володимир Яцкевич// НСЖУ, 17.01.2019

«Натуральним здирством» називає тарифну політику Укрпошти Володимир Яцкевич, шеф-редактор житомирської обласної газети «Эхо» («Відлуння»). У листі до НСЖУ він зазначив, що з нетерпінням чекає лютневої Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ, на яку творча спілка запрошує керівництво держави.

Спеціальний календар на захист свободи слова й прав журналістів випустив телеканал «112 Україна»// НСЖУ, 17.01.2019

Тематичний календар на 2019 рік, який є роком великих виборів – Президента й парламенту, містить гасла щодо захисту прав журналістів і невтручання політиків у роботу українських медіа.

Партнери