Спілка > Публiкацiя

СБУ відмовляється розслідувати системні підпали ЗМІ та залякування журналістів у Кам’янському, – НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 06 Вересня 2018
СБУ відмовляється розслідувати системні підпали ЗМІ та залякування журналістів у Кам’янському, – НСЖУ

За останні два роки в Кам’янському, що на Дніпропетровщині, було здійснено 5 підпалів редакцій і майна журналістів. Винних і досі не знайдено, хоча деякі з цих справ бралися під контроль на найвищому рівні правоохоронних органів.

Через небезпечну ситуацію із системним залякуванням ЗМІ Національна спілка журналістів України спільно з Незалежною медіа-профспілкою звернулася до Служби безпеки України з проханням об’єднати всі випадки й порушити справу за статтею про терористичну діяльність. Однак відомство відмовляється брати на себе таку відповідальність, про що повідомляє в листі на адресу НСЖУ.

«Викладену в зверненні інформацію враховано відповідними підрозділами Служби безпеки України в ході здійснення оперативно-службової діяльності та у разі виникнення передбачених законодавством підстав буде вжито заходів реагування згідно з повноваженнями, визначеними нормативно-правовими актами», – йдеться в листі за підписом начальника Департаменту захисту національної державності СБУ.

І поки відомство чекає на «виникнення передбачених законодавством підстав», аби вжити хоч якихось заходів, журналісти в Кам’янському живуть у постійній напрузі, бо не знають, звідки чекати наступного удару.

– Правоохоронці бездіяльні – стільки часу вже минуло, але жодного поступу в розслідуваннях немає. По моїй справі зібралося вже три томи, проте особу зловмисника й досі не встановлено. У приватних розмовах правоохоронці зізнаються, що розслідування так і не відбудеться – на це немає політичної волі, – каже Сергій Гузь, головний редактор сайту «Город 5692»

Власне, все почалося ще 2016 року, коли під двері редакції «Событие сегодня» підклали коробку з гранатами та записку з погрозами. Далі у 2017-му невідомі підпалили авто Станіслава Милославського, головного редактора видання «Антимафия». За кілька місяців зловмисники підпалили друкарню, де віддрукували свіжий номер згаданої «Антимафии». Восени невідомі підпалили гараж редактора газети «Событие сегодня» Михайла Балтакси. Так само 2017-го підпалили автівку Сергія Гузя, головного редактора сайту «Город 5692». А в липні вже цього року від підпалу постраждала редакція газети «Событие».

Серед постраждалих, відзначає Сергій Гузь, опинилися журналісти, які готували матеріали про корупційні схеми місцевих чиновників та великого бізнесу.

Спілчанські новини

Національній спілці журналістів України – 60 років! Вітання колегам!// НСЖУ, 23.04.2019

Національна спілка журналістів України, яка заснована на Першому з’їзді журналістів України (23–24 квітня 1959 р.), нині відзначає круглу дату своєї історії – 60-річчя!

«Політики мають закликати своїх прихильників поважати ЗМІ й не давати волю агресії під час мітингів», – голова НСЖУ// НСЖУ, 23.04.2019

Під час акції-подяки Петрові Порошенку за 5 років роботи на посаді Президента України, що проходила 22 квітня під Адміністрацією Президента, спалахнув конфлікт між учасниками зібрання і журналістами NewsOne. Люди обступили знімальну групу NewsOne, почали ображати журналістів, називали їх пропагандистами і тими, хто працює на Росію та створює фейки.

24 квітня відбудеться практичний тренінг для журналістів і блогерів «Фото- і відеозйомка смартфоном. Секрети і поради» (АНОНС)// НСЖУ, 22.04.2019

Організатори тренінгу: Національна спілка журналістів України та компанія Huawei Україна. Місце проведення: Хрещатик, 27-а, конференц-зала. Початок о 15:00. Тривалість: 2 години.

Зеленський анонсує «інформаційну війну» для завершення війни на Донбасі// НСЖУ, 22.04.2019

Лідер президентської гонки Володимир Зеленський розповів, що його команда готує «інформаційну війну» для припинення війни на Донбасі, і попросив допомоги в українських журналістів. Про це Зеленський заявив у ніч після дня голосування, відповідаючи на запитання Громадського телебачення про його кроки стосовно мешканців окупованих територій.

Партнери