Спілка > Публiкацiя

СБУ відмовляється розслідувати системні підпали ЗМІ та залякування журналістів у Кам’янському, – НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 06 Вересня 2018
СБУ відмовляється розслідувати системні підпали ЗМІ та залякування журналістів у Кам’янському, – НСЖУ

За останні два роки в Кам’янському, що на Дніпропетровщині, було здійснено 5 підпалів редакцій і майна журналістів. Винних і досі не знайдено, хоча деякі з цих справ бралися під контроль на найвищому рівні правоохоронних органів.

Через небезпечну ситуацію із системним залякуванням ЗМІ Національна спілка журналістів України спільно з Незалежною медіа-профспілкою звернулася до Служби безпеки України з проханням об’єднати всі випадки й порушити справу за статтею про терористичну діяльність. Однак відомство відмовляється брати на себе таку відповідальність, про що повідомляє в листі на адресу НСЖУ.

«Викладену в зверненні інформацію враховано відповідними підрозділами Служби безпеки України в ході здійснення оперативно-службової діяльності та у разі виникнення передбачених законодавством підстав буде вжито заходів реагування згідно з повноваженнями, визначеними нормативно-правовими актами», – йдеться в листі за підписом начальника Департаменту захисту національної державності СБУ.

І поки відомство чекає на «виникнення передбачених законодавством підстав», аби вжити хоч якихось заходів, журналісти в Кам’янському живуть у постійній напрузі, бо не знають, звідки чекати наступного удару.

– Правоохоронці бездіяльні – стільки часу вже минуло, але жодного поступу в розслідуваннях немає. По моїй справі зібралося вже три томи, проте особу зловмисника й досі не встановлено. У приватних розмовах правоохоронці зізнаються, що розслідування так і не відбудеться – на це немає політичної волі, – каже Сергій Гузь, головний редактор сайту «Город 5692»

Власне, все почалося ще 2016 року, коли під двері редакції «Событие сегодня» підклали коробку з гранатами та записку з погрозами. Далі у 2017-му невідомі підпалили авто Станіслава Милославського, головного редактора видання «Антимафия». За кілька місяців зловмисники підпалили друкарню, де віддрукували свіжий номер згаданої «Антимафии». Восени невідомі підпалили гараж редактора газети «Событие сегодня» Михайла Балтакси. Так само 2017-го підпалили автівку Сергія Гузя, головного редактора сайту «Город 5692». А в липні вже цього року від підпалу постраждала редакція газети «Событие».

Серед постраждалих, відзначає Сергій Гузь, опинилися журналісти, які готували матеріали про корупційні схеми місцевих чиновників та великого бізнесу.

Спілчанські новини

«Парламент має невідкладно проголосувати за мораторій на перевірку ЗМІ під час виборів», – Томенко// НСЖУ, 14.11.2018

Мораторій на перевірки засобів масової інформації в період виборів невідкладно своїм рішенням має затвердити парламент України. Про це сказав політичний діяч, колишній віце-спікер Верховної Ради України, екс-голова Комітету з питань свободи слова Верховної Ради України Микола Томенко в ході «Президентського клубу» в Національній спілці журналістів України.

У Верховній Раді – нова спроба обмежити свободу слова// НСЖУ, 14.11.2018

Громадські активісти проаналізували новий законопроект, у разі ухвалення якого Верховна Рада матиме виключне право пропонувати РНБО список медіа, щодо яких можуть застосувати санкції. Про це йдеться у зверненні коаліції "За вільний інтернет", яке підтримала і Національна спілка журналістів України.

Міжредакційний обмін досвідом уперше за роки незалежності відбувся на Харківщині, зібравши газетярів із 8 областей// НСЖУ, 13.11.2018

До Ізюма прибули 12 керівників реформованих ЗМІ з 8 областей України для участі в практичному семінарі, що був організований за сприяння офісу Ради Європи в рамках Програми «Свобода медіа в Україні». Такий міжредакційний обмін досвідом відбувався вперше за роки незалежності.

Президент підписав Указ про стипендії дітям журналістів, які загинули у зв'язку з виконанням професійних обов'язків// НСЖУ, 13.11.2018

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про призначення стипендій Президента України дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків».

Партнери