Спілка > Публiкацiя

Ще одна запорізька районка нарешті виборола право завершити реформування

Служба інформацii НСЖУ
Середа 15 Серпня 2018
Ще одна запорізька районка нарешті виборола право завершити реформування

За право на незалежність газета «Наше місто Токмак» боролося понад два роки. Видання зверталося неодноразово до суду, дійшовши до найвищої інстанції, проте щоразу рішення було не на користь медіа. Міська влада була включена Національною спілкою журналістів України до Антирейтингу «Ворогів реформування преси».

І от нещодавно Токмацька міська рада пішла на поступки й таки прийняла рішення вийти зі складу засновників газети.

 Річ у тім, що до складу нашого підприємства входить безпосередньо і редакція газети, і друкарня. Останню міська влада і відмовлялася віддавати колективу газети після реформування,  розповідає в коментарі НСЖУ головний редактор видання «Наше місто Токмак» Віталій Голод. – Це і було основною причиною конфлікту.

Та сторонам вдалося досягти компромісу. Відповідно до рішення, колектив газети лишаєдрукарню у власності міста, а засновники, зі свого боку, надають право оренди та користування друкарським обладнанням.

 Ця домовленість дозволила нам зберегти робочі місця, а також надала право й далі користуватися майном,  говорить пан Віталій. – Відтак, маємо час завершити реформування і наступний рік розпочати як незалежне видання.

Активну допомогу, за словами Віталія Голода, у вирішенні гострого питання з роздержавлення надала Національна спілка журналістів України, яка допомагала з юридичними консультаціями, а також включила міського голову міста Токмак до антирейтингу «Вороги реформування преси».

 А це чинило певний моральний тиск,  додає головний редактор. – Нині ж, коли конфлікт вичерпано, колектив нашої газети вважає за доцільне виключити зі списку ворогів реформування преси Токмацького міського голову Ігоря Котелевського та весь перелік партій, що раніше були внесені до цього списку. Адже за наше питання проголосували всі 27 присутніх на сесії депутати. 

Довідково: «Наше місто Токмак» виходить із накладом 1 480 примірників щочетверга. Обсяг 8 сторінок. Колектив газети – 8 осіб, 3 з них – працівники друкарні.

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери