Спілка > Публiкацiя

Ще одна запорізька районка нарешті виборола право завершити реформування

Служба інформацii НСЖУ
Середа 15 Серпня 2018
Ще одна запорізька районка нарешті виборола право завершити реформування

За право на незалежність газета «Наше місто Токмак» боролося понад два роки. Видання зверталося неодноразово до суду, дійшовши до найвищої інстанції, проте щоразу рішення було не на користь медіа. Міська влада була включена Національною спілкою журналістів України до Антирейтингу «Ворогів реформування преси».

І от нещодавно Токмацька міська рада пішла на поступки й таки прийняла рішення вийти зі складу засновників газети.

 Річ у тім, що до складу нашого підприємства входить безпосередньо і редакція газети, і друкарня. Останню міська влада і відмовлялася віддавати колективу газети після реформування,  розповідає в коментарі НСЖУ головний редактор видання «Наше місто Токмак» Віталій Голод. – Це і було основною причиною конфлікту.

Та сторонам вдалося досягти компромісу. Відповідно до рішення, колектив газети лишаєдрукарню у власності міста, а засновники, зі свого боку, надають право оренди та користування друкарським обладнанням.

 Ця домовленість дозволила нам зберегти робочі місця, а також надала право й далі користуватися майном,  говорить пан Віталій. – Відтак, маємо час завершити реформування і наступний рік розпочати як незалежне видання.

Активну допомогу, за словами Віталія Голода, у вирішенні гострого питання з роздержавлення надала Національна спілка журналістів України, яка допомагала з юридичними консультаціями, а також включила міського голову міста Токмак до антирейтингу «Вороги реформування преси».

 А це чинило певний моральний тиск,  додає головний редактор. – Нині ж, коли конфлікт вичерпано, колектив нашої газети вважає за доцільне виключити зі списку ворогів реформування преси Токмацького міського голову Ігоря Котелевського та весь перелік партій, що раніше були внесені до цього списку. Адже за наше питання проголосували всі 27 присутніх на сесії депутати. 

Довідково: «Наше місто Токмак» виходить із накладом 1 480 примірників щочетверга. Обсяг 8 сторінок. Колектив газети – 8 осіб, 3 з них – працівники друкарні.

Спілчанські новини

Мовні квоти: розмова начистоту державних чиновників, фахівців та працівників ЗМІ// НСЖУ, 14.12.2018

Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 14 грудня провів у медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) панельну дискусію на тему «Україноцентрична регуляція: результати введення квот і перспективи другого читання закону про мову» – за участю експертів і журналістів.

Припинити тиск держави-агресора на кримськотатарських активістів в окупованому Криму// НСЖУ, 14.12.2018

Національна спілка журналістів України протестує проти системного тиску на кримськотатарських журналістів і активістів в окупованому Росією Криму.

Мужнім журналістам колеги з Волині адресували новорічні листівки// НСЖУ, 13.12.2018

Працівники ЗМІ Волині надіслали листівки солідарності колегам, підданим гонінням у РФ і на тимчасово окупованих територіях України. Це зроблено в межах проведення акції «Новорічна листівка солідарності».

Позиціонування бренду України як геополітичний чинник – тема дискусії на «Території реформ»// НСЖУ, 13.12.2018

Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 13 грудня провів у медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) панельну дискусію з «Позиціонування бренду України як геополітичний чинник» за участю експертів і журналістів.

Партнери