Спілка > Публiкацiя

Ще одна запорізька районка нарешті виборола право завершити реформування

Служба інформацii НСЖУ
Середа 15 Серпня 2018
Ще одна запорізька районка нарешті виборола право завершити реформування

За право на незалежність газета «Наше місто Токмак» боролося понад два роки. Видання зверталося неодноразово до суду, дійшовши до найвищої інстанції, проте щоразу рішення було не на користь медіа. Міська влада була включена Національною спілкою журналістів України до Антирейтингу «Ворогів реформування преси».

І от нещодавно Токмацька міська рада пішла на поступки й таки прийняла рішення вийти зі складу засновників газети.

 Річ у тім, що до складу нашого підприємства входить безпосередньо і редакція газети, і друкарня. Останню міська влада і відмовлялася віддавати колективу газети після реформування,  розповідає в коментарі НСЖУ головний редактор видання «Наше місто Токмак» Віталій Голод. – Це і було основною причиною конфлікту.

Та сторонам вдалося досягти компромісу. Відповідно до рішення, колектив газети лишаєдрукарню у власності міста, а засновники, зі свого боку, надають право оренди та користування друкарським обладнанням.

 Ця домовленість дозволила нам зберегти робочі місця, а також надала право й далі користуватися майном,  говорить пан Віталій. – Відтак, маємо час завершити реформування і наступний рік розпочати як незалежне видання.

Активну допомогу, за словами Віталія Голода, у вирішенні гострого питання з роздержавлення надала Національна спілка журналістів України, яка допомагала з юридичними консультаціями, а також включила міського голову міста Токмак до антирейтингу «Вороги реформування преси».

 А це чинило певний моральний тиск,  додає головний редактор. – Нині ж, коли конфлікт вичерпано, колектив нашої газети вважає за доцільне виключити зі списку ворогів реформування преси Токмацького міського голову Ігоря Котелевського та весь перелік партій, що раніше були внесені до цього списку. Адже за наше питання проголосували всі 27 присутніх на сесії депутати. 

Довідково: «Наше місто Токмак» виходить із накладом 1 480 примірників щочетверга. Обсяг 8 сторінок. Колектив газети – 8 осіб, 3 з них – працівники друкарні.

Спілчанські новини

Акція "Бібліотека для Донбасу" триватиме, адже книга веде до перемоги, – Олег Наливайко// НСЖУ, 20.10.2018

18 жовтня в стінах парламенту відбулася зустріч керівників провідних вітчизняних видавництв з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм, першим заступником Голови Верховної Ради України Іриною Геращенко та Головою Держкомтелерадіо Олегом Наливайком.

Співчуття Валентині Сямро у зв’язку зі смертю матері// НСЖУ, 19.10.2018

Правління, секретаріат Національної спілки журналістів України, працівники апарату НСЖУ висловлюють щирі співчуття начальниці адмінгоспвідділу Спілки Валентині Сямро у зв’язку зі смертю її матері Ритченко Віри Григорівни.

Ювілейний міжнародний конкурс газети «День» покаже «Фото першої шпальти»// НСЖУ, 19.10.2018

Міжнародний фотоконкурс, цього року 20-й, ювілейний, є наймасштабнішим соціальним проектом «Дня». Його результатом стане виставка найкращих робіт – «фотомоніторинг» життя країни за рік. Ідею заходу традиційно охоче підтримали наші постійні партнери. Фотоконкурс «Дня» – це 20 років фотоісторії, 129 фотовиставок у містах України, 809 нагороджених фотографів.

Голова НСЖУ розповів у Рівному про закриття справ щодо нападів на журналістів// НСЖУ, 19.10.2018

У Рівному 18 жовтня на регіональній дискусії обговорено питання фізичної безпеки журналістів та захисту свободи слова.

Партнери