Спілка > Публiкацiя

Ще одна запорізька районка нарешті виборола право завершити реформування

Служба інформацii НСЖУ
Середа 15 Серпня 2018
Ще одна запорізька районка нарешті виборола право завершити реформування

За право на незалежність газета «Наше місто Токмак» боролося понад два роки. Видання зверталося неодноразово до суду, дійшовши до найвищої інстанції, проте щоразу рішення було не на користь медіа. Міська влада була включена Національною спілкою журналістів України до Антирейтингу «Ворогів реформування преси».

І от нещодавно Токмацька міська рада пішла на поступки й таки прийняла рішення вийти зі складу засновників газети.

 Річ у тім, що до складу нашого підприємства входить безпосередньо і редакція газети, і друкарня. Останню міська влада і відмовлялася віддавати колективу газети після реформування,  розповідає в коментарі НСЖУ головний редактор видання «Наше місто Токмак» Віталій Голод. – Це і було основною причиною конфлікту.

Та сторонам вдалося досягти компромісу. Відповідно до рішення, колектив газети лишаєдрукарню у власності міста, а засновники, зі свого боку, надають право оренди та користування друкарським обладнанням.

 Ця домовленість дозволила нам зберегти робочі місця, а також надала право й далі користуватися майном,  говорить пан Віталій. – Відтак, маємо час завершити реформування і наступний рік розпочати як незалежне видання.

Активну допомогу, за словами Віталія Голода, у вирішенні гострого питання з роздержавлення надала Національна спілка журналістів України, яка допомагала з юридичними консультаціями, а також включила міського голову міста Токмак до антирейтингу «Вороги реформування преси».

 А це чинило певний моральний тиск,  додає головний редактор. – Нині ж, коли конфлікт вичерпано, колектив нашої газети вважає за доцільне виключити зі списку ворогів реформування преси Токмацького міського голову Ігоря Котелевського та весь перелік партій, що раніше були внесені до цього списку. Адже за наше питання проголосували всі 27 присутніх на сесії депутати. 

Довідково: «Наше місто Токмак» виходить із накладом 1 480 примірників щочетверга. Обсяг 8 сторінок. Колектив газети – 8 осіб, 3 з них – працівники друкарні.

Спілчанські новини

«Хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем» – Дональд Туск// НСЖУ, 20.02.2019

Європа неможлива без справедливої, незалежної і безпечної України, а ті політики, які ладні продати Україну, продають майбутнє Європи – це сказано на спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

І через 5 років винні у побиті сотень журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними, – НСЖУ// НСЖУ, 20.02.2019

Попри гучний розголос і обіцянки правоохоронців та представників влади, численні справи щодо нападів на журналістів у часи Майдану так і лишаються нерозслідуваними.

На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними// НСЖУ, 19.02.2019

Загалом же правоохоронці Житомирської області нині займаються розслідуванням 3 справ щодо нападу на журналістів, які трапилися в 2017 і 2018 роках. Ще дві справи передано до суду, а одну закрито «за відсутністю складу злочину». Про це в офіційному листі до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка повідомляє Прокуратура Житомирської області.

Рішення суду надати прокурорам доступ до документів редакції – це атака на журналістів// НСЖУ, 19.02.2019

Рішення суду надати прокурорам доступ до документів редакції видання «Новое время» («НВ») Національна спілка журналістів України вважає атакою на журналістів, повідомив на своїй сторінці в соцмережі Facebook голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Партнери