Спілка > Публiкацiя

НСЖУ засуджує убивство журналіста Аркадія Бабченка, його дітям пропонує призначити державні стипендії

Служба інформацii НСЖУ
Середа 30 Травня 2018
НСЖУ засуджує убивство журналіста Аркадія Бабченка, його дітям пропонує призначити державні стипендії

Національна спілка журналістів України закликає Президента України взяти під опіку дітей убитого журналіста – призначити їм державні стипендії відповідно до указу глави держави про питання соціального захисту дітей журналістів, які загинули (померли) або яким встановлено інвалідність у зв'язку з виконанням професійних обов'язків.

Буде справедливо, щоб родина російського колеги, який свідомо підтримував Україну в її боротьбі за справедливість, весь час відчувала небайдужу підтримку України й українців.

Звичайно, обов'язок правоохоронців провести належне й ефективне розслідування брутального злочину. Але наш спільний обов'язок – берегти світлу пам'ять про Аркадія...

Практика призначення цих стипендій в Україні є. Нагадаємо, що в попередні роки було призначено стипендії дочці редактора редакції телебачення телерадіокомпанії Міністерства оборони України «Бриз» Дмитра Лабуткіна, дочці фотокореспондента газети «Сегодня» Сергія Ніколаєва, які загинули 2015 року в зоні АТО при виконанні службових обов’язків, та синові журналіста газети «Вести» В’ячеслава Веремія, убитого під час протистояння на Майдані 19 лютого 2014 року...

НСЖУ, як і представники міжнародних організацій – Арлем Дезір (ОБСЄ) та інші, рішуче засуджує вбивство Аркадія Бабченка й висловлює співчуття рідним, друзям та колегам журналіста.

Аркадій Бабченко як об’єктивний автор публікацій про події в РФ, популярний блогер і критик путінського режиму зазнавав гонінь у себе на батьківщині. Свого часу Бабченко брав участь у першій і другій чеченських війнах, згодом як журналіст висвітлював військову тему в газетах РФ, як військовий кореспондент побував у Південній Осетії 2008-го, публікувався також у лондонській «Гардіан». Під час київського Євромайдану був одним з небагатьох москвичів-журналістів, які об’єктивно висвітлювали події в Україні. Через гоніння й погрози в РФ, про які він також повідомляв публічно, Аркадій мусив торік тимчасово виїхати за кордон – спочатку до Чехії, згодом – до України. Від серпня 2017 року мешкав у Києві, працював на кримськотатарському телеканалі ATR.

– Світова журналістська спільнота, яка спостерігає за розвитком ситуації в галузі свободи медіа, закликає до виконання зобов’язань, взятих на себе державами – членами міжнародних організацій, – сказав, коментуючи подію в Києві, голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Творча спілка журналістів долучається до справедливих вимог, засуджуючи вбивство російського колеги, і звертається до керівництва України подбати про соціальний захист дітей Аркадія Бабченка, який загинув від рук убивць.

Спілчанські новини

Національній спілці журналістів України – 60 років! Вітання колегам!// НСЖУ, 23.04.2019

Національна спілка журналістів України, яка заснована на Першому з’їзді журналістів України (23–24 квітня 1959 р.), нині відзначає круглу дату своєї історії – 60-річчя!

«Політики мають закликати своїх прихильників поважати ЗМІ й не давати волю агресії під час мітингів», – голова НСЖУ// НСЖУ, 23.04.2019

Під час акції-подяки Петрові Порошенку за 5 років роботи на посаді Президента України, що проходила 22 квітня під Адміністрацією Президента, спалахнув конфлікт між учасниками зібрання і журналістами NewsOne. Люди обступили знімальну групу NewsOne, почали ображати журналістів, називали їх пропагандистами і тими, хто працює на Росію та створює фейки.

24 квітня відбудеться практичний тренінг для журналістів і блогерів «Фото- і відеозйомка смартфоном. Секрети і поради» (АНОНС)// НСЖУ, 22.04.2019

Організатори тренінгу: Національна спілка журналістів України та компанія Huawei Україна. Місце проведення: Хрещатик, 27-а, конференц-зала. Початок о 15:00. Тривалість: 2 години.

Зеленський анонсує «інформаційну війну» для завершення війни на Донбасі// НСЖУ, 22.04.2019

Лідер президентської гонки Володимир Зеленський розповів, що його команда готує «інформаційну війну» для припинення війни на Донбасі, і попросив допомоги в українських журналістів. Про це Зеленський заявив у ніч після дня голосування, відповідаючи на запитання Громадського телебачення про його кроки стосовно мешканців окупованих територій.

Партнери