Спілка > Публiкацiя
НСЖУ засуджує убивство журналіста Аркадія Бабченка, його дітям пропонує призначити державні стипендії

Національна спілка журналістів України закликає Президента України взяти під опіку дітей убитого журналіста – призначити їм державні стипендії відповідно до указу глави держави про питання соціального захисту дітей журналістів, які загинули (померли) або яким встановлено інвалідність у зв'язку з виконанням професійних обов'язків.
Буде справедливо, щоб родина російського колеги, який свідомо підтримував Україну в її боротьбі за справедливість, весь час відчувала небайдужу підтримку України й українців.
Звичайно, обов'язок правоохоронців провести належне й ефективне розслідування брутального злочину. Але наш спільний обов'язок – берегти світлу пам'ять про Аркадія...
Практика призначення цих стипендій в Україні є. Нагадаємо, що в попередні роки було призначено стипендії дочці редактора редакції телебачення телерадіокомпанії Міністерства оборони України «Бриз» Дмитра Лабуткіна, дочці фотокореспондента газети «Сегодня» Сергія Ніколаєва, які загинули 2015 року в зоні АТО при виконанні службових обов’язків, та синові журналіста газети «Вести» В’ячеслава Веремія, убитого під час протистояння на Майдані 19 лютого 2014 року...
НСЖУ, як і представники міжнародних організацій – Арлем Дезір (ОБСЄ) та інші, рішуче засуджує вбивство Аркадія Бабченка й висловлює співчуття рідним, друзям та колегам журналіста.
Аркадій Бабченко як об’єктивний автор публікацій про події в РФ, популярний блогер і критик путінського режиму зазнавав гонінь у себе на батьківщині. Свого часу Бабченко брав участь у першій і другій чеченських війнах, згодом як журналіст висвітлював військову тему в газетах РФ, як військовий кореспондент побував у Південній Осетії 2008-го, публікувався також у лондонській «Гардіан». Під час київського Євромайдану був одним з небагатьох москвичів-журналістів, які об’єктивно висвітлювали події в Україні. Через гоніння й погрози в РФ, про які він також повідомляв публічно, Аркадій мусив торік тимчасово виїхати за кордон – спочатку до Чехії, згодом – до України. Від серпня 2017 року мешкав у Києві, працював на кримськотатарському телеканалі ATR.
– Світова журналістська спільнота, яка спостерігає за розвитком ситуації в галузі свободи медіа, закликає до виконання зобов’язань, взятих на себе державами – членами міжнародних організацій, – сказав, коментуючи подію в Києві, голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Творча спілка журналістів долучається до справедливих вимог, засуджуючи вбивство російського колеги, і звертається до керівництва України подбати про соціальний захист дітей Аркадія Бабченка, який загинув від рук убивць.