Спілка > Публiкацiя

НСЖУ засуджує убивство журналіста Аркадія Бабченка, його дітям пропонує призначити державні стипендії

Служба інформацii НСЖУ
Середа 30 Травня 2018
НСЖУ засуджує убивство журналіста Аркадія Бабченка, його дітям пропонує призначити державні стипендії

Національна спілка журналістів України закликає Президента України взяти під опіку дітей убитого журналіста – призначити їм державні стипендії відповідно до указу глави держави про питання соціального захисту дітей журналістів, які загинули (померли) або яким встановлено інвалідність у зв'язку з виконанням професійних обов'язків.

Буде справедливо, щоб родина російського колеги, який свідомо підтримував Україну в її боротьбі за справедливість, весь час відчувала небайдужу підтримку України й українців.

Звичайно, обов'язок правоохоронців провести належне й ефективне розслідування брутального злочину. Але наш спільний обов'язок – берегти світлу пам'ять про Аркадія...

Практика призначення цих стипендій в Україні є. Нагадаємо, що в попередні роки було призначено стипендії дочці редактора редакції телебачення телерадіокомпанії Міністерства оборони України «Бриз» Дмитра Лабуткіна, дочці фотокореспондента газети «Сегодня» Сергія Ніколаєва, які загинули 2015 року в зоні АТО при виконанні службових обов’язків, та синові журналіста газети «Вести» В’ячеслава Веремія, убитого під час протистояння на Майдані 19 лютого 2014 року...

НСЖУ, як і представники міжнародних організацій – Арлем Дезір (ОБСЄ) та інші, рішуче засуджує вбивство Аркадія Бабченка й висловлює співчуття рідним, друзям та колегам журналіста.

Аркадій Бабченко як об’єктивний автор публікацій про події в РФ, популярний блогер і критик путінського режиму зазнавав гонінь у себе на батьківщині. Свого часу Бабченко брав участь у першій і другій чеченських війнах, згодом як журналіст висвітлював військову тему в газетах РФ, як військовий кореспондент побував у Південній Осетії 2008-го, публікувався також у лондонській «Гардіан». Під час київського Євромайдану був одним з небагатьох москвичів-журналістів, які об’єктивно висвітлювали події в Україні. Через гоніння й погрози в РФ, про які він також повідомляв публічно, Аркадій мусив торік тимчасово виїхати за кордон – спочатку до Чехії, згодом – до України. Від серпня 2017 року мешкав у Києві, працював на кримськотатарському телеканалі ATR.

– Світова журналістська спільнота, яка спостерігає за розвитком ситуації в галузі свободи медіа, закликає до виконання зобов’язань, взятих на себе державами – членами міжнародних організацій, – сказав, коментуючи подію в Києві, голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Творча спілка журналістів долучається до справедливих вимог, засуджуючи вбивство російського колеги, і звертається до керівництва України подбати про соціальний захист дітей Аркадія Бабченка, який загинув від рук убивць.

Спілчанські новини

Звернення учасників Всеукраїнської наради редакторів газет (ДОКУМЕНТ)// НСЖУ, 15.02.2019

Ми, учасники Всеукраїнської наради редакторів, яку ініціювала Національна спілка журналістів України, закликаємо керівництво держави вжити невідкладних заходів для подолання кризової ситуації в українських медіа. Масштаби поширення фейкових новин, використання маніпуляцій та цілеспрямована пропаганда сягнули рівня, який становить нині загрозу інформаційній безпеці країни.

Редакції місцевих газет відмовляються друкувати «чорнуху» проти Зеленського// НСЖУ, 15.02.2019

Місцеві газети у Харківській області виступили проти «чорнухи», відмовившись друкувати наклепницький матеріал проти кандидата у Президенти України Володимира Зеленського.

Проти жінок-журналісток онлайн-атаки спрямовують утричі частіше, ніж проти чоловіків// НСЖУ, 15.02.2019

Питання онлайн-безпеки жінок-журналісток обговорювали експерти та журналісти-практики під час міжнародної конференції «Підвищення можливостей для свободи вираження та плюралізму медіа», яка відбулася 12 лютого у Відні. На відкритті конференції, організованої офісом Представника ОБСЄ з питань свободи медіа, виступили очільник офісу Арлем Дезір та комісар із прав людини Ради Європи Дунья Міятович.

Календар із малюнками Романа Сущенка – тепер і в офісі Представника ОБСЄ з питань свободи медіа// НСЖУ, 14.02.2019

Під час конференції у Відні, присвяченій безпеці жінок-журналісток в Інтернеті, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ презентувала Представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлему Дезіру календар із малюнками Романа Сущенка. Календар випустила агенція «Укрінформ», де працює колега, незаконно ув‘язнений у російській колонії.

Партнери