Спілка > Публiкацiя

Чергова спроба залякування вільного слова в Криму: обшук у Сервера Мустафаєва

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 21 Травня 2018
Чергова спроба залякування вільного слова в Криму: обшук у Сервера Мустафаєва

В Національній спілці журналістів України засуджують тиск російської влади Криму на координатора «Кримської солідарності», громадянського журналіста Сервера Мустафаєва. У понеділок російські силовики розпочали обшук у помешканні журналіста й громадського активіста. До будинку підігнали «автозаки», адвокатів на місце обшуку не пускають.

 
«Мустафаєв – один із яскравих представників громадянської журналістики в Криму. Він допомагав висвітлювати процеси в російських судах Криму над кримськотатарськими активістами, розповідати про обшуки, затримання на півострові. Те, що відбувається зараз у будинку Сервера Мустафаєва – це спроба змусити замовкнути всі незалежні голоси в Криму, залякати кримських татар, позбавити їх найменших острівців вільного вираження думок»,  прокоментувала ситуацію секретар НСЖУ, журналістка-переселенка із Криму Олена Юрченко. 
 
Громадянські журналісти, блогери часто виступають єдиним джерелом інформації про ситуацію в Криму для українських ЗМІ, оскільки робота українських колег на окупованому півострові неможлива. Сервер Мустафаєв висвітлював російські суди над кримськими татарами, робив фото- та відеозйомку з-під будівель судів, на обшуках, які російські силовики проводили в будинках кримських татар. До проблеми захисту громадянських журналістів привертали увагу кримськотатарські блогери під час зустрічі в Спілці журналістів наприкінці квітня. 
 
«Лише кілька тижнів тому ми спілкувалися у нас в НСЖУ, радилися, як може наша спілка допомагати громадянським журналістам на півострові. І ось тепер один з лідерів кримського громадянського суспільства сам потребує нашої допомоги. Впевнений, що чергова спроба показового залякування вільного слова у Криму буде засуджена міжнародною спільнотою. А у громадянську журналістику в Криму приходитимуть нові люди. Нові мужні колеги»,  заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко. 
 
Сторінка Мустафаєва у Фейсбуці насичена інформацією з перших рук. Зокрема, 18 травня він інформував про суд над 19-річним кримським татарином Сейтасаном Асановим, затриманим на акції пам’яті жертв депортації в Бахчисараї. Також активіст повідомляв про перебіг самої акції. Крім того, інформував громадськість про стан здоров’я в СІЗО Сімферополя кримського татарина Сейрана Салієва, закликав під час Рамадану допомагати родинам кримських політичних в’язнів. А 15 травня допомагав висвітлювати суд над українським активістом Володимиром Балухом, якого незаконно утримують у СІЗО. 

 

Спілчанські новини

ОБСЄ засуджує погіршення свободи слова й безпеки журналістів у Криму// НСЖУ, 18.04.2019

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір засуджує арешт активістів «Кримської солідарності» після масових обшуків 27 березня в анексованому Криму й закликає до негайного звільнення цих осіб з російського СІЗО.

У Дніпрі презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України// НСЖУ, 18.04.2019

16 квітня у Дніпрі в бібліотеці Університету митної справи та фінансів презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України. На виставці книжкові й журнальні видання ілюструють тенденції розвитку ЗМІ України, розповідають про життя журналістської спільноти, а також тут є навчальні й довідкові видання, які стануть у пригоді всім, хто опановує журналістський фах.

НСЖУ відкриває «гарячу лінію» для журналістів на день виборів 21 квітня// НСЖУ, 17.04.2019

Національна спілка журналістів України відкриває «гарячу лінію» та надає юридичні консультації для журналістів під час другого туру виборів Президента України. До НСЖУ може звернутися будь-який журналіст чи ЗМІ, що зазнали перешкоджання професійній діяльності або у кого виникає питання щодо особливостей роботи в день виборів.

У Відні презентовано досвід боротьби з атаками на журналістів в Україні// НСЖУ, 17.04.2019

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко, 12 квітня, виступаючи на міжнародній конференції з питань свободи слова, що проходила у Відні (Австрія), розповів про проблеми систематичної безкарності за прояви фізичної агресії та напади на працівників засобів масової інформації в Україні.

Партнери