Спілка > Публiкацiя

Чергова спроба залякування вільного слова в Криму: обшук у Сервера Мустафаєва

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 21 Травня 2018
Чергова спроба залякування вільного слова в Криму: обшук у Сервера Мустафаєва

В Національній спілці журналістів України засуджують тиск російської влади Криму на координатора «Кримської солідарності», громадянського журналіста Сервера Мустафаєва. У понеділок російські силовики розпочали обшук у помешканні журналіста й громадського активіста. До будинку підігнали «автозаки», адвокатів на місце обшуку не пускають.

 
«Мустафаєв – один із яскравих представників громадянської журналістики в Криму. Він допомагав висвітлювати процеси в російських судах Криму над кримськотатарськими активістами, розповідати про обшуки, затримання на півострові. Те, що відбувається зараз у будинку Сервера Мустафаєва – це спроба змусити замовкнути всі незалежні голоси в Криму, залякати кримських татар, позбавити їх найменших острівців вільного вираження думок»,  прокоментувала ситуацію секретар НСЖУ, журналістка-переселенка із Криму Олена Юрченко. 
 
Громадянські журналісти, блогери часто виступають єдиним джерелом інформації про ситуацію в Криму для українських ЗМІ, оскільки робота українських колег на окупованому півострові неможлива. Сервер Мустафаєв висвітлював російські суди над кримськими татарами, робив фото- та відеозйомку з-під будівель судів, на обшуках, які російські силовики проводили в будинках кримських татар. До проблеми захисту громадянських журналістів привертали увагу кримськотатарські блогери під час зустрічі в Спілці журналістів наприкінці квітня. 
 
«Лише кілька тижнів тому ми спілкувалися у нас в НСЖУ, радилися, як може наша спілка допомагати громадянським журналістам на півострові. І ось тепер один з лідерів кримського громадянського суспільства сам потребує нашої допомоги. Впевнений, що чергова спроба показового залякування вільного слова у Криму буде засуджена міжнародною спільнотою. А у громадянську журналістику в Криму приходитимуть нові люди. Нові мужні колеги»,  заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко. 
 
Сторінка Мустафаєва у Фейсбуці насичена інформацією з перших рук. Зокрема, 18 травня він інформував про суд над 19-річним кримським татарином Сейтасаном Асановим, затриманим на акції пам’яті жертв депортації в Бахчисараї. Також активіст повідомляв про перебіг самої акції. Крім того, інформував громадськість про стан здоров’я в СІЗО Сімферополя кримського татарина Сейрана Салієва, закликав під час Рамадану допомагати родинам кримських політичних в’язнів. А 15 травня допомагав висвітлювати суд над українським активістом Володимиром Балухом, якого незаконно утримують у СІЗО. 

 

Спілчанські новини

Від сучасної медіаосвіти – до міжкультурного і політичного діалогу// НСЖУ, 24.06.2019

Студенти й молоді журналісти чотирьох країн – України, Вірменії, Грузії та Білорусі – протягом тижня пройшли цикл конференцій і тренінгів на Волині. Навчання проходило в рамках проекту «Медіадіалог для демократії і миру». Цей проект уже п’ятий рік реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. На відкритті цьогорічного заходу в Луцьку виступила Перший секретар Посольства ФРН в Україні, керівниця відділу преси Аннет Пьолькінґ.

НСЖУ засудила атаку на журналістів у Грузії// НСЖУ, 24.06.2019

Національна спілка журналістів України засудила дії грузинського уряду свідомо атакувати журналістів, які під час протестів виконували свої професійні обов’язки.

ПАМ’ЯТЬ ПРО КОЛЕГУ// НСЖУ, 24.06.2019

У польському містечку Окунінка Люблінського воєводства відбулись змагання з дартсупам"яті журналіста Олександра Бухтатого. У спортивних перегонах взяли участь журналісти з Дніпра, Кривого Рогу, Києва, Рівного, Луцька та Любліна. Організатор спортивного турніру – спортивно-оздоровчий центр журналістів «ТРИГОЛ» з Дніпра за підтримки Національної спілки журналістів України.

Наука й технології – в центрі уваги журналістів України й Китаю// НСЖУ, 23.06.2019

Наукова журналістика стає потужним напрямом сучасних медіа, а інформація про дослідження та технологічні новинки становить інтерес для аудиторії. Про це йшлося під час зустрічі керівництва Національної спілки журналістів України з делегацією газети Science and Technology Daily (Китай), яка відвідує Україну на запрошення НСЖУ.

Партнери