Спілка > Публiкацiя

На журналістів програми «Споживач» телеканалу «Прямий» скоєно уже третій напад, – НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 13 Квітня 2018
На журналістів програми «Споживач» телеканалу «Прямий»  скоєно уже третій напад, – НСЖУ

Інцидент трапився 11 квітня в Києві, коли журналіст програми «Споживач», що виходить на телеканалі «Прямий», Олена Бунт разом із виконавчим директором Союзу споживачів України Максимом Несміяновим завітали з перевіркою до закладу харчування «Два гуся».

З відеозапису видно, як чоловік, який у цей час стояв за прилавком, загледівши знімальну групу, почав агресивно поводитися, погрожувати журналістці розбити окуляри, а далі й узагалі почав штовхати її і вирвав мікрофон.

– Зайшовши до закладу, ми одразу назвалися, до всього при мені був бейдж, на якому вказувалося, хто я і що тут роблю. Проте чоловіка не зупинило ні те, що перед ним стоїть журналіст телеканалу, ні попередження про виклик поліції, – розповідає в коментарі НСЖУ Олена Бунт. – Вийшовши із закладу, одразу зателефонували правоохоронцям, а далі нашому юристу з телеканалу, яка підказала, як правильно поводитися та писати заяву.

Олена зізнається, що, готуючи сюжети для такої гостросоціальної програми, їй не раз доводилося мати справу з агресивно настроєними людьми. Проте ситуація, коли на неї напали, застосовуючи фізичну силу, трапилася вперше.

Головний юрист телеканалу «Прямий» Лариса Руденок відзначає, що протягом календарного року зафіксовано три напади на журналістів програми «Споживач».

– За всіма випадками подали заяву до поліції за статтею 171 (перешкоджання журналістській діяльності). До суду, принаймні поки що, справи не дійшли, – коментує Лариса Руденок.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко наголошує, що фізична безпека лишається однією з найгостріших проблем українського медіапростору. 

– На жаль, як показує досвід лише 7–10 % таких справ потрапляють до суду, де розвалюються за «браком» доказів чи недоведенням вини. А в підсумку непокаране зло породжує нове насилля та жорстокість, – сказав Сергій Томіленко. – У цьому інциденті щодо знімальної групи телеканалу «Прямий» обурює нахабство працівника ресторану, який накидається на беззахисну журналістку не криючись від телекамери. Тому вимагаємо оперативного і належного розслідування поліцією, і головне – вагомого покарання для нападника.

 

Спілчанські новини

НСЖУ рішуче протестує проти ідеї криміналізувати журналістську діяльність// НСЖУ, 19.04.2018

"Відповідальність за можливе оприлюднення державної таємниці несуть посадовці, а не журналісти. І криміналізація журналістської діяльності – це засіб оборони не країни, а корумпованих політиків!" Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook написав голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Найкращих юнкорів назвуть 27 квітня в Миколаєві// НСЖУ, 17.04.2018

У Миколаєві 27 квітня буде названо імена найкращих юнкорів – переможців ХХІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа, організаторами якого є Національна спілка журналістів, Національна академія педагогічних наук, Асоціація молодіжної преси України, Коледж преси та телебачення.

Валерій Макеєв: "Рівень захисту журналістів з боку держави дорівнює нулю"// НСЖУ, 17.04.2018

Черкаський правозахисник Валерій Макеєв на особистому гіркому досвіді знає що таке опинитися в заручниках. У полоні луганських сепаратистів він пробув 100 днів.

Понад 50 газетярів на тренінгу в Харкові розбиралися в юридичних аспектах реформування// НСЖУ, 16.04.2018

У Харкові 13 квітня відбувся практичний семінар «Юридичні та практичні аспекти реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації». Захід відбувся у рамках проекту «Свобода медіа в Україні», що впроваджується в межах Рамкової програми співробітництва Ради Європи та Європейського Союзу.

Партнери