Спілка > Публiкацiя

«Хочу, щоб негідників, які ледь не позбавили мене зору, було покарано», – постраждала журналістка

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 13 Березня 2018
«Хочу, щоб негідників, які ледь не позбавили мене зору, було покарано», – постраждала журналістка

Зазнавши опіків сітківки І ступеня, журналістка газети «Вести» Анастасія Рейн уже понад місяць лікує очі. Скаржиться, що не може довго працювати за комп’ютером, через що має проблеми з роботою. Анастасія постраждала 9 лютого під час силового блокування приміщення медіа-холдингу «Вести», повідомляє прес-служба Національної спілки журналістів України.

– Найбільше того дня злякалася не за себе, а за сина. Річ у тім, що я – одинока мама, виховую трирічного малюка. Тож, якби зі мною щось трапилося, дитину навіть не було б кому забрати з дитячого садочка, – розповідає в коментарі НСЖУ Анастасія Рейн.

На журналістку напали 9 лютого – наступного дня після того, як Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), повідомило, що його співробітники, за рішенням суду, «взяли в управління» приміщення холдингу в бізнес-центрі «Гулівер». Працівникам холдингу тоді повідомили, що можуть прийти на роботу по особисті речі.

– Звісно, ми зраділи, що хоча б техніку заберемо, дуже переживала за два вазони, які виходила на роботі. Тобто ми не чекали чогось лихого, не думали про небезпеку, а переймалися ось такими речами, – розповідає деталі тих подій постраждала журналістка. – Та коли піднялися до себе на поверх, побачили, що двері заблоковані, а вхід «охороняють» якісь зайди. На нас одразу почали сваритися, говорити образливі слова, тож зрозуміли – краще просто піти геть.

Повертаючи до виходу, Анастасія помітила, що на черевикові розв’язався шнурок, нахилилася, аби поправити, і раптом відчула різкий, пекучий біль в очах.

– Мені, абсолютно незрозуміло, чому й для чого, пирснули в обличчя газовим балончиком. Колеги одразу викликали швидку, медики промили очі, а лікар після огляду повідомила, що маю опіки сітківки першого ступеня, – розповідає Анастасія. – Після всього пережитого звернулася до правоохоронців із заявою, бо дуже хочу, щоб тих негідників, які ледь не позбавили мене зору, було покарано. Проте не вірю в наші правоохоронні органи, не думаю, що поліція якісно виконає свою роботу.

Нагадаємо, 8 лютого представники Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), взяли у своє управління всі приміщення на 31-му, 32-му і 33-му поверхах торговельно-офісного комплексу «Гулівер». Зокрема, заблокували редакцію медіа-холдингу «Вести». І нині працівники не мають доступу ні до свого робочого місця, ні до власного обладнання.

Нагадаємо, що голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко оцінює дії силовиків як «перешкоджання роботі медіа». «Цікавить прокурорів нерухомість? Прийдіть у піджаках. І не чіпайте журналістів!», – коментує.

Також у міжнародній організації «Комітет захисту журналістів» (КЗЖ) закликали владу України забезпечити доступ до роботи і продовження діяльності співробітникам медіа-холдингу «Вести».

«Ми закликаємо українську владу негайно роз’яснити причини недружнього рейду в медіа-холдинг «Вести», забезпечити журналістам доступ до їхніх офісів і вжити заходів проти тих, хто зайняли ньюзрум», – заявила 15 лютого координатор програм КЗЖ для Європи і Центральної Азії Ніна Огнянова.

Вона назвала «обурливою» ситуацію з «триваючим перешкоджанням журналістській діяльності» з боку силовиків.

Спілчанські новини

«Надалі будемо посилювати співпрацю з НСЖУ для дієвого захисту свободи слова в Україні», – Арлем Дезір// НСЖУ, 22.03.2018

Про тиск на українські ЗМІ, безкарність за злочини проти журналістів, кризу свободи слова на окупованих територіях та долю полонених і ув’язнених журналістів йшлося на організованій у НСЖУ зустрічі з Представником ОБСЄ з питань свободи медіа Арлемом Дезіром.

Уряд збільшив розмір державних премій для журналістів і митців// НСЖУ, 22.03.2018

З метою заохочення журналістів, авторів, художників, перекладачів художніх і публіцистичних творів, колективів театру та кіно до створення нових оригінальних творів уряд збільшив розмір державних премій.

В ОБСЄ наполягають на звільненні Сущенка, Семени й Асєєва// НСЖУ, 21.03.2018

Журналісти не повинні страждати через конфлікти між країнами, тому кореспондент Укрінформу Роман Сущенко має бути звільнений з ув'язнення у Росії.

«Останні чотири роки в Україні спостерігається складна ситуація зі свободою слова», – представник ОБСЄ Арлем Дезір// НСЖУ, 21.03.2018

Національну спілку журналістів України відвідав представник ОБСЄ з питань свободи медіа Арлем Дезір, який провів зустріч з активом найбільшого журналістського об’єднання країни та представниками національних медіа.

Партнери