Спілка > Публiкацiя

Прокурор ініціював кримінальне провадження проти журналіста, який написав про його статки

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 13 Лютого 2018
Прокурор ініціював кримінальне провадження проти журналіста, який написав про його статки

За заявою працівника прокуратури Черкаськоі області Олександра Кожушка Національна поліція порушила кримінальне провадження щодо журналіста із Черкас Олександра Безпрозванного, який восени підготував низку публікацій щодо діяльності місцевих прокурорів.

Одним із героїв розслідування став Олександр Кожушко, який і подав заяву до поліції, звинувачуючи журналіста у розкритті особистої інформації. Кримінальне провадження за статтею 182 відкрили оперативно, отож журналістові загрожує до трьох років позбавлення волі.

– Власне, про те, що ведеться слідство від 16 грудня, дізнався випадково, коли 10 лютого отримав виклик з’явитися до слідчого й надати пояснення, – розповідає у коментарі НСЖУ Олександр Безпрозванний. – Як мені розтлумачили, причина розслідування – це розкриття приватної інформації, зокрема й оприлюднення статусу інвалідності прокурора. Також написав про статки Олександра Кожушка: кілька розкішних машин, чимало квартир і навіть колекцію золотих монет, вартістю понад 200 тис. доларів.

Натомість Олександр Безпрозванний запевняє, що всі дані взято з відкритих джерел: офіційного сайту «Судова влада України», де за прізвищем можна знайти судові справи щодо тієї чи іншої особи, якщо такі були. А також із цього сайту можна перейти на інший офіційний ресурс «Єдиний державний реєстр судових рішень».

– Звинувачення і сама справа по суті своїй абсурдні. За багато років у журналістиці зробив не одне розслідування, та кримінальну справу проти мене порушують уперше. За будь-яких обставин з обвинуваченням не погоджуся, буду подавати апеляції, йтиму до кінця. Сподіваюся, що до цього не дійде і слідчому прийде просвітління та він закриє справу, – каже журналіст. – А загалом, це добре, що на мене подали заяву та конфлікт вирішуватиметься в правовому полі – у будь-якому разі це краще, аніж дістати по голові…

Прокурор черкаської місцевої прокуратури Ольга Поліщук повідомила, що дійсно було внесено дані до єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою працівника прокуратури Черкаської області Кожушка Олександра Миколайовича та відкрито кримінальне провадження за частиною І статті 182 Кримінального кодексу України.

– А саме мова йде про порушення недоторканності приватного життя. Оскільки Олександр Кожушко повідомив, що в мережі інтернет розміщено й поширено конфіденційну інформацію щодо нього, – відзначила Ольга Сергіївна. 

У Національній спілці журналістів України переконані, що прокурори мають бути відкритими до інтересу журналістів щодо своїх статків. А подача заяви, як це зробив черкаський прокурор, є небезпечним прецедентом.

– Ми чекаємо, що прокурори будуть успішно звітувати про боротьбу з безкарністю щодо журналістів, а не самі поповнювати лави тих, хто в той чи інший спосіб намагається обмежити права журналістів, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Спілчанські новини

Напад зі стріляниною: надзвичайна пригода в прес-центрі газети «Новий день»// НСЖУ, 18.01.2019

Прес-конференція і круглий стіл з питань автоперевезень у Херсоні закінчилися стріляниною, отруєнням журналістів газом та побитими вікнами. Сьогодні невідомі розпилили газ у прес-центрі газети «Новий день», а потім почали стріляти з редакційного коридору в приміщення прес-клубу...

Переможці Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців отримали сертифікати і премії// НСЖУ, 17.01.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулося урочисте вручення сертифікатів лауреатам Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

«З нетерпінням чекаємо всеукраїнського редакторського зібрання» – Володимир Яцкевич// НСЖУ, 17.01.2019

«Натуральним здирством» називає тарифну політику Укрпошти Володимир Яцкевич, шеф-редактор житомирської обласної газети «Эхо» («Відлуння»). У листі до НСЖУ він зазначив, що з нетерпінням чекає лютневої Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ, на яку творча спілка запрошує керівництво держави.

Спеціальний календар на захист свободи слова й прав журналістів випустив телеканал «112 Україна»// НСЖУ, 17.01.2019

Тематичний календар на 2019 рік, який є роком великих виборів – Президента й парламенту, містить гасла щодо захисту прав журналістів і невтручання політиків у роботу українських медіа.

Партнери