Спілка > Публiкацiя

У жовтні НСЖУ зафіксувала 5 випадків фізичної агресії щодо журналістів

Служба інформацii НСЖУ
Середа 01 Листопада 2017
У жовтні НСЖУ зафіксувала 5 випадків фізичної агресії щодо журналістів

П’ятьох журналістів побито протягом жовтня в Україні. Ці дані оприлюднює Національна спілка журналістів. Інциденти сталися в Києві й передмісті, а також у Херсонській області.

Широкого резонансу набуло побиття й затримання спецпризначенцями трьох журналістів у Святошинському суді Києва – Дмитра Реплянчука («Громадське ТБ»), Сергія Лефтера (УНІАН) та Кирила Малишева («Страна.UA»). 
 
«Вони били по камері, повалили і били ногами. Намагалися вдарити по голові. Я кричав, що журналіст, а вони: ах ти преса, на!», – прокоментував інцидент Дмитро Реплянчук. Кирилові Малишеву вибили з рук журналістське посвідчення, дісталося від правоохоронців і Сергієві Лефтеру. 
 
У коментарі НСЖУ Дмитро Реплянчук розповів: журналісти одразу написали заяву про скоєння злочину, прокуратура Києва відкрила провадження за ч. 1 ст. 171. 
 
– Також наступного дня пройшов судмедекспертизу, зафіксували синці. Справи щодо всіх трьох журналістів об’єднали в одне провадження. Наразі про результати розслідування та службової перевірки мені не відомо. Днями спілкувався вчергове з першим заступником міністра внутрішніх справ – він запевнив, що розслідування на його особистому контролі. Будемо слідкувати, – зазначив журналіст.
 
Нацполіція  офіційно вибачилася перед журналістами. 
 
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко наголошує: ситуація з безпекою журналістів є неприпустимою. Особливо непокоїть те, що агресію проявляють ті, хто має захищати громадян, у тому числі працівників ЗМІ.
 
– Окрім того, що правоохоронні органи не проводять належним чином розслідування випадків нападів на журналістів та ЗМІ, їхні співробітники самі регулярно застосовують силу до наших колег. Вважаємо, що така ситуація є неприпустимою і вимагаємо публічного звіту від влади і правоохоронців щодо всіх справ, де постраждалими є журналісти, – наголосив Сергій Томіленко.
 
Зазначимо, що відповідно до моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України», який Спілка проводить спільно з партнерськими організаціями, з початку року (10 місяців) зафіксовано 80 випадків проявів ‘фізичної агресії стосовно до журналістів. 
 
Інциденти з побиттям журналістів у жовтні 
 
Сергій Розов, Київ
 
14 жовтня під Києвом в селі Забір'я під час роботи було скоєно напад на журналіста й побито його авто. Журналіст здійснював зйомку пікету будинку одного з місцевих піприємців. З воріт маєтку виїхав чорний джип, з якого в автомобіль журналіста почали кидати цеглу. Поліція зафіксувала напад на журналіста й пошкодження автомобіля. 
 
Дмитро Реплянчук, Сергій Лефтер, Кирило Малишев, Київ 
 
24 жовтня у Святошинському суді побито й затримано спецпризначенцями журналістів Дмитра Реплянчука («Громадське ТБ»), Сергія Лефтера (УНІАН) та Кирила Малишева («Страна.UA»). Силовики не зважали на наявність журналістських посвідчень. Пізніше Нацполіція офіційно вибачилася за інцидент. 
 
Костянтин Риженко, Херсон
 
28 жовтня під час виборів до Білозерської  ОТГ скоєно напад на журналіста, який зафіксував підвезення виборців до виборчої дільниці. У ході зйомки з автобуса вибігли люди, які почали відбирати камеру в журналіста й побили його. Поліція внесла дані про цей випадок до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 171 КК України. 
 
 Лобове й бокове скло автомобіля журналіста Сергія Розова розбиті, капот побитий цеглою...

Спілчанські новини

ОБСЄ засуджує погіршення свободи слова й безпеки журналістів у Криму// НСЖУ, 18.04.2019

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір засуджує арешт активістів «Кримської солідарності» після масових обшуків 27 березня в анексованому Криму й закликає до негайного звільнення цих осіб з російського СІЗО.

У Дніпрі презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України// НСЖУ, 18.04.2019

16 квітня у Дніпрі в бібліотеці Університету митної справи та фінансів презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України. На виставці книжкові й журнальні видання ілюструють тенденції розвитку ЗМІ України, розповідають про життя журналістської спільноти, а також тут є навчальні й довідкові видання, які стануть у пригоді всім, хто опановує журналістський фах.

НСЖУ відкриває «гарячу лінію» для журналістів на день виборів 21 квітня// НСЖУ, 17.04.2019

Національна спілка журналістів України відкриває «гарячу лінію» та надає юридичні консультації для журналістів під час другого туру виборів Президента України. До НСЖУ може звернутися будь-який журналіст чи ЗМІ, що зазнали перешкоджання професійній діяльності або у кого виникає питання щодо особливостей роботи в день виборів.

У Відні презентовано досвід боротьби з атаками на журналістів в Україні// НСЖУ, 17.04.2019

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко, 12 квітня, виступаючи на міжнародній конференції з питань свободи слова, що проходила у Відні (Австрія), розповів про проблеми систематичної безкарності за прояви фізичної агресії та напади на працівників засобів масової інформації в Україні.

Партнери