Спілка > Публiкацiя

У жовтні НСЖУ зафіксувала 5 випадків фізичної агресії щодо журналістів

Служба інформацii НСЖУ
Середа 01 Листопада 2017
У жовтні НСЖУ зафіксувала 5 випадків фізичної агресії щодо журналістів

П’ятьох журналістів побито протягом жовтня в Україні. Ці дані оприлюднює Національна спілка журналістів. Інциденти сталися в Києві й передмісті, а також у Херсонській області.

Широкого резонансу набуло побиття й затримання спецпризначенцями трьох журналістів у Святошинському суді Києва – Дмитра Реплянчука («Громадське ТБ»), Сергія Лефтера (УНІАН) та Кирила Малишева («Страна.UA»). 
 
«Вони били по камері, повалили і били ногами. Намагалися вдарити по голові. Я кричав, що журналіст, а вони: ах ти преса, на!», – прокоментував інцидент Дмитро Реплянчук. Кирилові Малишеву вибили з рук журналістське посвідчення, дісталося від правоохоронців і Сергієві Лефтеру. 
 
У коментарі НСЖУ Дмитро Реплянчук розповів: журналісти одразу написали заяву про скоєння злочину, прокуратура Києва відкрила провадження за ч. 1 ст. 171. 
 
– Також наступного дня пройшов судмедекспертизу, зафіксували синці. Справи щодо всіх трьох журналістів об’єднали в одне провадження. Наразі про результати розслідування та службової перевірки мені не відомо. Днями спілкувався вчергове з першим заступником міністра внутрішніх справ – він запевнив, що розслідування на його особистому контролі. Будемо слідкувати, – зазначив журналіст.
 
Нацполіція  офіційно вибачилася перед журналістами. 
 
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко наголошує: ситуація з безпекою журналістів є неприпустимою. Особливо непокоїть те, що агресію проявляють ті, хто має захищати громадян, у тому числі працівників ЗМІ.
 
– Окрім того, що правоохоронні органи не проводять належним чином розслідування випадків нападів на журналістів та ЗМІ, їхні співробітники самі регулярно застосовують силу до наших колег. Вважаємо, що така ситуація є неприпустимою і вимагаємо публічного звіту від влади і правоохоронців щодо всіх справ, де постраждалими є журналісти, – наголосив Сергій Томіленко.
 
Зазначимо, що відповідно до моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України», який Спілка проводить спільно з партнерськими організаціями, з початку року (10 місяців) зафіксовано 80 випадків проявів ‘фізичної агресії стосовно до журналістів. 
 
Інциденти з побиттям журналістів у жовтні 
 
Сергій Розов, Київ
 
14 жовтня під Києвом в селі Забір'я під час роботи було скоєно напад на журналіста й побито його авто. Журналіст здійснював зйомку пікету будинку одного з місцевих піприємців. З воріт маєтку виїхав чорний джип, з якого в автомобіль журналіста почали кидати цеглу. Поліція зафіксувала напад на журналіста й пошкодження автомобіля. 
 
Дмитро Реплянчук, Сергій Лефтер, Кирило Малишев, Київ 
 
24 жовтня у Святошинському суді побито й затримано спецпризначенцями журналістів Дмитра Реплянчука («Громадське ТБ»), Сергія Лефтера (УНІАН) та Кирила Малишева («Страна.UA»). Силовики не зважали на наявність журналістських посвідчень. Пізніше Нацполіція офіційно вибачилася за інцидент. 
 
Костянтин Риженко, Херсон
 
28 жовтня під час виборів до Білозерської  ОТГ скоєно напад на журналіста, який зафіксував підвезення виборців до виборчої дільниці. У ході зйомки з автобуса вибігли люди, які почали відбирати камеру в журналіста й побили його. Поліція внесла дані про цей випадок до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 171 КК України. 
 
 Лобове й бокове скло автомобіля журналіста Сергія Розова розбиті, капот побитий цеглою...

Спілчанські новини

Від сучасної медіаосвіти – до міжкультурного і політичного діалогу// НСЖУ, 24.06.2019

Студенти й молоді журналісти чотирьох країн – України, Вірменії, Грузії та Білорусі – протягом тижня пройшли цикл конференцій і тренінгів на Волині. Навчання проходило в рамках проекту «Медіадіалог для демократії і миру». Цей проект уже п’ятий рік реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. На відкритті цьогорічного заходу в Луцьку виступила Перший секретар Посольства ФРН в Україні, керівниця відділу преси Аннет Пьолькінґ.

НСЖУ засудила атаку на журналістів у Грузії// НСЖУ, 24.06.2019

Національна спілка журналістів України засудила дії грузинського уряду свідомо атакувати журналістів, які під час протестів виконували свої професійні обов’язки.

ПАМ’ЯТЬ ПРО КОЛЕГУ// НСЖУ, 24.06.2019

У польському містечку Окунінка Люблінського воєводства відбулись змагання з дартсупам"яті журналіста Олександра Бухтатого. У спортивних перегонах взяли участь журналісти з Дніпра, Кривого Рогу, Києва, Рівного, Луцька та Любліна. Організатор спортивного турніру – спортивно-оздоровчий центр журналістів «ТРИГОЛ» з Дніпра за підтримки Національної спілки журналістів України.

Наука й технології – в центрі уваги журналістів України й Китаю// НСЖУ, 23.06.2019

Наукова журналістика стає потужним напрямом сучасних медіа, а інформація про дослідження та технологічні новинки становить інтерес для аудиторії. Про це йшлося під час зустрічі керівництва Національної спілки журналістів України з делегацією газети Science and Technology Daily (Китай), яка відвідує Україну на запрошення НСЖУ.

Партнери