Спілка > Публiкацiя

Росія продовжує витискати незалежні ЗМІ з Криму, - НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 10 Жовтня 2017
Росія продовжує витискати незалежні ЗМІ з Криму, - НСЖУ

Загрози міністерства юстиції Росії про можливе введення обмежень щодо журналістів медіакорпорації Радіо Вільна Європа - Радіо Свобода, зокрема проекту Крим.Реаліі української редакції Радiо Свобода, порушує право на свободу ЗМІ й може спричинити за собою обмеження прав жителів окупованого Криму на отримання незалежної достовірної інформації.

Таку заяву зробив 10 жовтня голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, коментуючи лист російського міністерства, адресований українській редакції. «НСЖУ неодноразово виступала проти переслідування незалежних ЗМІ та журналістів у Криму, і наполягала на необхідності надавати жителям окупованого півострова збалансовану інформацію, вільну від пропаганди і маніпуляцій.

Заява російського міністерства юстиції, як і судове переслідування кримського журналіста, автора Радiо Свобода і Крим.Реалії Миколи Семени, спрямовані на видавлювання незалежних ЗМІ з медіа-простору Криму», - заявив Томіленко. Про отримання попередження Мін'юсту Росії щодо можливого введення обмежень проект Крим.Реаліі української служби Радiо Свобода повідомив у вівторок 10 жовтня. В редакції нагадали про те, що в 2016 році на півострові вже робили спроби заблокувати сайт Крим.Реаліі.

Крим.Реаліі - кримський проект української служби Радіо Свобода, має інформаційні сайти російською, українською та кримськотатарською мовами, готує щотижневу телевізійну програму «Крим.Реалії» на загальнонаціональному каналі новин “24”, в 2015 році спільно з Українським Радіо запустив Радіо Крим.Реаліі, яке транслює свої передачі на середніх хвилях АМ на частоті 549 кГц, і в FM-діапазоні на частоті 105,9 МГц.

Спілчанські новини

27 жовтня у Івано-Франківську – дискусія з питань безпеки журналістів// НСЖУ, 19.10.2017

Національна спілка журналістів України та Офіс Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ (Відень) запрошують журналістів міста Івано-Франківськ та області на регіональну дискусію «Безпека журналістів: базовий стандарт вільних медіа».

Триває журналістська акція «Книжки захисникам України»// НСЖУ, 18.10.2017

Активісти всеукраїнського фонду «Журналістська ініціатива» в партнерстві з НСЖУ й Держкомтелерадіо проводять доброчинну акцію «Книжки захисникам України».

НСЖУ готує доповідь про порушення свободи слова на окупованих територіях// НСЖУ, 18.10.2017

Національна спілка журналістів України готує доповідь щодо численних випадків порушень прав журналістів та свободи слова на окупованих територіях Криму й Донбасу.

"Журналіст України" оголошує передплату// НСЖУ, 17.10.2017

Національна спілка журналістів України оголошує передплату журналу «Журналіст України» на 2018 рік. Наступного року журнал, як завжди, розповідатиме на своїх сторінках про всі актуальні, значимі й цікаві події в житті журналістської спільноти.

Партнери