Спілка > Публiкацiя

Віктор Мішковський: ЮЗЖД. На вічні віки. Амінь.

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 13 Вересня 2013
Віктор Мішковський: ЮЗЖД. На вічні віки. Амінь.

Чому деякі наші залізниці досі носять назви совєцьких часів - Південно-Західна (а не Київська), Південна (а не Харківська)?Давно треба перейменувати! А не треба!

Не треба. 

Днями зібрався у відрядження. Як личить сучасному українцю, купив квиток на сайті "Укрзалізниці", роздрукував - штрих-коди, йомайо! - лишилось лише обміняти папірець на справжній квиток.

Мені випала 37-ма каса.

Черга була невелика - за 20 хвилин до відправлення мого потягу я був п'ятим.

Але ж штрих-коди, йомайо!

Касирка "с ожєсточєнієм" гамселила по клавішах, натурально вбиваючи цифри до комп'ютера. Схоже, придбання сканерів свого часу випало з тендерної документації.

На обличчі відображались відчуття людини, вирваної з круговерті товарно-грошових відносин. 

Сволотні штрих-коди, йомайо!

Раптом їй зателефонували. Після чого вона наказала черговому майже пасажиру "Падаждітє!", закрила віконце і пішла. Я був третім. Розклад роботи про перерву у цей час нічого не повідомляв. 

Її не було сім-вісім хвилин. Четвертий, за мною, помітно нервував. 

Вона повернулась і без вибачень продовжила нас обслуговувати.  Все було майже чудово - але хлопець переді мною, виявляється, вирішив зберегти деревце. Він не роздрукував квитанцію, чи як там воно називається, а сунув їй свого смартофона.

Гаджет кілька разів кочував через віконце: то вона не бачила, то він нерозбірливо диктував, то вона ввела не той номер... Мені, як хіміку, завжди не подобались зелені рухи та партії; тепер я їх майже ненавиджу як пасажир ЮЗЖД.

Вона не звернула уваги на мій папірець, а дивлячись повз мене заволала:

- Гдє ви ходітє! Поєзд ужє скоро отправіца! Сто сорок трі!

З-за моєї спини з'явилась жіноча рука з трьома п'ятдесятками, з віконця вигулькнув залізничний квиток. Семи гривень решти я не помітив.

Жодних штрих-кодів, йомайо...

Я встиг. Я навіть не біг, тільки не викурив цигарку - тобто, менше зашкодив здоров'ю і довкіллю.

Але наступного разу я пройдусь до якоїсь залізничної каси - на щастя, їх у Києві чимало.

Бо ЮЗЖД штрих-кодами не зміниш. Йомайо. 

Спілчанські новини

Більше року редактор Сумської районки не може повернутися до роботи після незаконного звільнення// НСЖУ, 22.09.2017

Непроста ситуація із процесом реформування склалася в Сумській районці «Новини Тростянеччини». Все почалося в березні минулого року, коли колектив газети повідомив засновників – районну раду та райдержадміністрацію – про рішення роздержавлюватися в першій хвилі.

Донецька Спілка журналістів закликає зберегти телеканал «До ТеБе»// НСЖУ, 22.09.2017

Заява Донецької обласної спілки журналістів З приводу можливого закриття донецького телеканалу "До ТеБе" і луганського телеканалу "ЛОТ", а також радіостанції "Голос Донбасу".

Тільки якщо журналіст був «негласним» співробітником, наприклад, СБУ, то можна розглядати статтю про держзраду - медіаюрист// НСЖУ, 22.09.2017

Фізична агресія щодо журналістів є однією з найгостріших проблем медіа-простору. На цьому наголосив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко під час Media Forum Mykolaiv, що відбувся днями на базі Коледжу преси та телебачення та транслювався в прямому ефірі телеканалу ТАК TV.

Два роки запорізька районка «Наше місто Токмак» не може добитися законного права на реформування// НСЖУ, 20.09.2017

Від сесії до сесії депутати Токмакської міської ради провалюють голосування щодо питання роздержавлення газети. Намагаючись відстояти права, редакція звернулася до суду. І ось, після двох «провальних» рішень, справа вже майже рік перебуває на розгляді Вищого адміністративного суду.

Партнери