Спілка > Публiкацiя

Віктор Мішковський: ЮЗЖД. На вічні віки. Амінь.

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 13 Вересня 2013
Віктор Мішковський: ЮЗЖД. На вічні віки. Амінь.

Чому деякі наші залізниці досі носять назви совєцьких часів - Південно-Західна (а не Київська), Південна (а не Харківська)?Давно треба перейменувати! А не треба!

Не треба. 

Днями зібрався у відрядження. Як личить сучасному українцю, купив квиток на сайті "Укрзалізниці", роздрукував - штрих-коди, йомайо! - лишилось лише обміняти папірець на справжній квиток.

Мені випала 37-ма каса.

Черга була невелика - за 20 хвилин до відправлення мого потягу я був п'ятим.

Але ж штрих-коди, йомайо!

Касирка "с ожєсточєнієм" гамселила по клавішах, натурально вбиваючи цифри до комп'ютера. Схоже, придбання сканерів свого часу випало з тендерної документації.

На обличчі відображались відчуття людини, вирваної з круговерті товарно-грошових відносин. 

Сволотні штрих-коди, йомайо!

Раптом їй зателефонували. Після чого вона наказала черговому майже пасажиру "Падаждітє!", закрила віконце і пішла. Я був третім. Розклад роботи про перерву у цей час нічого не повідомляв. 

Її не було сім-вісім хвилин. Четвертий, за мною, помітно нервував. 

Вона повернулась і без вибачень продовжила нас обслуговувати.  Все було майже чудово - але хлопець переді мною, виявляється, вирішив зберегти деревце. Він не роздрукував квитанцію, чи як там воно називається, а сунув їй свого смартофона.

Гаджет кілька разів кочував через віконце: то вона не бачила, то він нерозбірливо диктував, то вона ввела не той номер... Мені, як хіміку, завжди не подобались зелені рухи та партії; тепер я їх майже ненавиджу як пасажир ЮЗЖД.

Вона не звернула уваги на мій папірець, а дивлячись повз мене заволала:

- Гдє ви ходітє! Поєзд ужє скоро отправіца! Сто сорок трі!

З-за моєї спини з'явилась жіноча рука з трьома п'ятдесятками, з віконця вигулькнув залізничний квиток. Семи гривень решти я не помітив.

Жодних штрих-кодів, йомайо...

Я встиг. Я навіть не біг, тільки не викурив цигарку - тобто, менше зашкодив здоров'ю і довкіллю.

Але наступного разу я пройдусь до якоїсь залізничної каси - на щастя, їх у Києві чимало.

Бо ЮЗЖД штрих-кодами не зміниш. Йомайо. 

Спілчанські новини

Головою Асоціації польських журналістів утретє обрано Кшиштофа Сковронського// НСЖУ, 20.11.2017

Конгрес Асоціації польських журналістів вибрав Кшиштофа Сковронського головою на третій термін. Вибори відбулися 18 листопада у м. Казімеж-Дольний. Серед трьох кандидатів він набрав найбільше голосів – 79. Його опоненти Стефан Трущинський та Збігнєв Ритель відповідно – 31 і 13 голосів.

У Кам'янському головному редакторові газети «Событие сегодня» підпалили гараж// НСЖУ, 20.11.2017

У суботу 18 листопада, приблизно о 19:00 невідомі підпалили гараж головного редактора газети «Событие сегодня» Михайла Балтакси. Приміщення розташоване у дворі будинку, де мешкає журналіст. Зазвичай там стояв мотоцикл, але за тиждень до цих подій транспортний засіб було перевезено до іншого місця на зимове зберігання.

Помер український фотохудожник, член НСЖУ Василь Пилип’юк. Вічна пам’ять...// НСЖУ, 20.11.2017

Член Національної спілки журналістів України Василь Пилип’юк, відомий український фотомитець, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, помер вранці 18 листопада у віці 67 років.

Майстрів ефіру й працівників зв’язку удостоєно державних нагород// НСЖУ, 19.11.2017

Указом Президента України № 369/2017, підписаним 16 листопада з нагоди професійного свята, відзначено державними нагородами – орденами, медалями, почесними званнями – майже два десятки працівників радіо, телебачення та зв’язку.

Партнери