Спілка > Публiкацiя

Віктор Мішковський: ЮЗЖД. На вічні віки. Амінь.

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 13 Вересня 2013
Віктор Мішковський: ЮЗЖД. На вічні віки. Амінь.

Чому деякі наші залізниці досі носять назви совєцьких часів - Південно-Західна (а не Київська), Південна (а не Харківська)?Давно треба перейменувати! А не треба!

Не треба. 

Днями зібрався у відрядження. Як личить сучасному українцю, купив квиток на сайті "Укрзалізниці", роздрукував - штрих-коди, йомайо! - лишилось лише обміняти папірець на справжній квиток.

Мені випала 37-ма каса.

Черга була невелика - за 20 хвилин до відправлення мого потягу я був п'ятим.

Але ж штрих-коди, йомайо!

Касирка "с ожєсточєнієм" гамселила по клавішах, натурально вбиваючи цифри до комп'ютера. Схоже, придбання сканерів свого часу випало з тендерної документації.

На обличчі відображались відчуття людини, вирваної з круговерті товарно-грошових відносин. 

Сволотні штрих-коди, йомайо!

Раптом їй зателефонували. Після чого вона наказала черговому майже пасажиру "Падаждітє!", закрила віконце і пішла. Я був третім. Розклад роботи про перерву у цей час нічого не повідомляв. 

Її не було сім-вісім хвилин. Четвертий, за мною, помітно нервував. 

Вона повернулась і без вибачень продовжила нас обслуговувати.  Все було майже чудово - але хлопець переді мною, виявляється, вирішив зберегти деревце. Він не роздрукував квитанцію, чи як там воно називається, а сунув їй свого смартофона.

Гаджет кілька разів кочував через віконце: то вона не бачила, то він нерозбірливо диктував, то вона ввела не той номер... Мені, як хіміку, завжди не подобались зелені рухи та партії; тепер я їх майже ненавиджу як пасажир ЮЗЖД.

Вона не звернула уваги на мій папірець, а дивлячись повз мене заволала:

- Гдє ви ходітє! Поєзд ужє скоро отправіца! Сто сорок трі!

З-за моєї спини з'явилась жіноча рука з трьома п'ятдесятками, з віконця вигулькнув залізничний квиток. Семи гривень решти я не помітив.

Жодних штрих-кодів, йомайо...

Я встиг. Я навіть не біг, тільки не викурив цигарку - тобто, менше зашкодив здоров'ю і довкіллю.

Але наступного разу я пройдусь до якоїсь залізничної каси - на щастя, їх у Києві чимало.

Бо ЮЗЖД штрих-кодами не зміниш. Йомайо. 

Спілчанські новини

НСЖУ закликає до прозорості й відповідальності під час створення Суспільного мовлення// НСЖУ, 19.01.2018

Проводити прозору та відповідальну кадрову політику в процесі реформування національного мовника закликала перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ під час прес-конференції з нагоди першої річниці створення НСТУ.

В Ужгороді 4 невідомих побили журналіста Максима Барну// НСЖУ, 19.01.2018

Пізнього вечора 16 січня в Ужгороді невідомі напали на ведучого місцевого радіо «Тиса FM», журналіста Максима Барну та його дружину Наталію Андросову. Інцидент стався близько 22 години на вулиці Жупанатській.

Під автоматичне скорочення в НСТУ потрапив батько загиблого воїна АТО, – НСЖУ// НСЖУ, 19.01.2018

Попередження про звільнення отримав співробітник Кіровоградської філії Суспільного мовлення Сергій Цюпа, який є єдиним годувальником у сім‘ї і батьком загиблого в АТО військовослужбовця.

У прес-центрі НСЖУ 25 січня – творчий вечір з нагоди ювілею Василя Пясецького// НСЖУ, 19.01.2018

Відомий фотокор Василь Пясецький днями приймав щирі вітання рідних, друзів, колег з нагоди ювілею – ветеранові журналістики 16 січня минуло 75 років.

Партнери