Спілка > Публiкацiя

Віктор Мішковський: ЮЗЖД. На вічні віки. Амінь.

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 13 Вересня 2013
Віктор Мішковський: ЮЗЖД. На вічні віки. Амінь.

Чому деякі наші залізниці досі носять назви совєцьких часів - Південно-Західна (а не Київська), Південна (а не Харківська)?Давно треба перейменувати! А не треба!

Не треба. 

Днями зібрався у відрядження. Як личить сучасному українцю, купив квиток на сайті "Укрзалізниці", роздрукував - штрих-коди, йомайо! - лишилось лише обміняти папірець на справжній квиток.

Мені випала 37-ма каса.

Черга була невелика - за 20 хвилин до відправлення мого потягу я був п'ятим.

Але ж штрих-коди, йомайо!

Касирка "с ожєсточєнієм" гамселила по клавішах, натурально вбиваючи цифри до комп'ютера. Схоже, придбання сканерів свого часу випало з тендерної документації.

На обличчі відображались відчуття людини, вирваної з круговерті товарно-грошових відносин. 

Сволотні штрих-коди, йомайо!

Раптом їй зателефонували. Після чого вона наказала черговому майже пасажиру "Падаждітє!", закрила віконце і пішла. Я був третім. Розклад роботи про перерву у цей час нічого не повідомляв. 

Її не було сім-вісім хвилин. Четвертий, за мною, помітно нервував. 

Вона повернулась і без вибачень продовжила нас обслуговувати.  Все було майже чудово - але хлопець переді мною, виявляється, вирішив зберегти деревце. Він не роздрукував квитанцію, чи як там воно називається, а сунув їй свого смартофона.

Гаджет кілька разів кочував через віконце: то вона не бачила, то він нерозбірливо диктував, то вона ввела не той номер... Мені, як хіміку, завжди не подобались зелені рухи та партії; тепер я їх майже ненавиджу як пасажир ЮЗЖД.

Вона не звернула уваги на мій папірець, а дивлячись повз мене заволала:

- Гдє ви ходітє! Поєзд ужє скоро отправіца! Сто сорок трі!

З-за моєї спини з'явилась жіноча рука з трьома п'ятдесятками, з віконця вигулькнув залізничний квиток. Семи гривень решти я не помітив.

Жодних штрих-кодів, йомайо...

Я встиг. Я навіть не біг, тільки не викурив цигарку - тобто, менше зашкодив здоров'ю і довкіллю.

Але наступного разу я пройдусь до якоїсь залізничної каси - на щастя, їх у Києві чимало.

Бо ЮЗЖД штрих-кодами не зміниш. Йомайо. 

Спілчанські новини

У Дніпрі кілька молодиків побили редактора місцевого інтернет-видання// НСЖУ, 25.05.2018

Подія трапилася вчора, 24 травня, вранці. Кілька чоловіків чекали на Всеволода Новохатька, громадського активіста і редактора «ЗОВ» («Закон один для всіх»), неподалік його будинку. Коли журналіст наблизився, один із зловмисників ударив його по обличчю, зваливши на підлогу.

НСЖУ висловлює солідарність колегам із телеканалу «112 Україна», якому Нацрада «обіцяє» не продовжити ліцензію// НСЖУ, 24.05.2018

У перешкоджанні журналістській діяльності та системному тиску колектив телеканалу «112 Україна» звинувачує голову Національної ради з питань радіо та телебачення Юрія Артеменка. Зокрема, про це йдеться у зверненні до голови НСЖУ Сергія Томіленка за підписами генерального директора телеканалу «112 Україна» Єгора Бенкендорфа та головного редактора Павла Кужеєва.

Бердянськ запрошує журналістів на ювілейний фестиваль „Азовське літо”// НСЖУ, 24.05.2018

У Бердянську 1–3 червня 2018 року відбудеться XX Всеукраїнський фестиваль журналістів „Азовське літо”.

Важка втрата… У Полтаві помер Григорій Гринь// НСЖУ, 24.05.2018

Перестало битися серце заслуженого журналіста України, колишнього головного редактора газети «Зоря Полтавщини» Григорія Федосійовича Гриня. Інформацію про смерть повідомили рідні журналіста і ЗМІ Полтавщини.

Партнери