Спілка > Публiкацiя

«Це вбиває українську пресу», – редактори про підвищення тарифів Укрпошти

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 07 Березня 2017
«Це вбиває українську пресу», – редактори про підвищення тарифів Укрпошти

Національна спілка журналісті України засуджує непартнерські дії «Укрпошти», яка лобіює різке підвищення тарифів на приймання та доставку видань за передплатою і закликає не допустити прийняття наказу про їх затвердження.

Відповідний проект документу оприлюднено на сайті Міністерства інфраструктури. Його обговорення триватиме до 3 квітня.

«НСЖУ виступає категорично проти такого підвищення особливо на фоні неповернення газетам коштів за передплату та низької якості послуг підприємства, – наголошує перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко. – З приводу блокування коштів передплатників та неможливості впровадження нових тарифів ми вже звернулися до Кабміну. Зараз починаємо опитування редакторів і газетярів, які аргументують свою незгоду з такими тарифами низькою якістю поштових послуг. За результатами опитування НСЖУ додатково аргументує заперечення щодо намірів Укрпошти».

Ключові зауваження редакторів – нарікання на незадовільну якість доставки преси.

Підвищення тарифів зробить газету недоступною для більшості потенційних споживачів, – переконана редактор «Вечірньої газети» (Кіровоградська область) Олена Колесникович. «Тим більше, що сьогодні серед читачів газет переважна більшість - люди з незначними статками, які не можуть користуватися інтернетом», – наголошує вона.

«Доставка вкрай погана, газета надходить читачам не у п'ятницю, у крайньому випадку – у суботу, а у вівторок-середу, коли в ній уже немає сенсу. Через це ми втрачаємо передплатників і, як наслідок, – вигоду. Але претензії свої висловити не можемо, оскільки договір з Укрпоштою таких претензій не передбачає. При цьому жодна наша пропозиція стосовно доповнення договору відповідними пунктами не приймається», – коментує Надія Литвин (газета «Козельщинські вісті», Полтавська область).

Редактор видання «Вісник Кагарличчини» з Київщини Валентин Владіміров рішуче проти підвищення тарифів. На його переконання, це все одно не поліпшить доставку преси. Адже, попри те, що подібні підвищення відбувалися раніше, листоноші все одно працюють на 0,25 ставки. Натомість підвищення вдарить по газетах і призведе до їхніх збитків. Відтак, і газетярі не зможуть виплачувати обов’язкові мінімальні зарплати.

«Передплатники постійно скаржаться, що не отримують газету взагалі, або отримують із запізненням. Укрпошта відповідає передплатникам, що це вина редакції газети, газеті відповідає, що у них не вистачає листонош…» – розповідає Олександра Кузнюк (газета «Новини Костопільщини», Рівненська область).

Про несвоєчасну доставку газети говорить і редактор газети «Новини Фрунзівщини» (Одещина) Вікторія Майнич.

«Почастішали випадки «лівої» передплати, коли листоноші гроші передплатників кладуть собі в кишеню, а потім через раз за рахунок інших передплатників носять газету. В одному з сіл (досить великих) нашого району вже третій рік відсутній листоноша, що призвело до втрати близько 120 екземплярів газети. Що ми не робили – нічого не допомагає. Ніхто не хоче працювати і місити в селах болото та дражнити собак за копійчану зарплату».

Ініційоване Укрпоштою підвищення тарифів редактор називає практично вбивчим. Із цим погоджується і Олександр Згоранець, (газета «Волинь-нова», м Луцьк): «Категорично не підтримую, бо це вбиває українську пресу».

Свої аргументи щодо ініційованого Укрпоштою підвищення тарифів редактори видань можуть висловити в рамках опитування, яке проводить Спілка, за посиланням:  http://bit.ly/2lsGmAw або надіславши позицію на адресу НСЖУ ( oblik@nsju.org ). Відповіді приймаються до 14 березня.

Спілчанські новини

Національній спілці журналістів України – 60 років! Вітання колегам!// НСЖУ, 23.04.2019

Національна спілка журналістів України, яка заснована на Першому з’їзді журналістів України (23–24 квітня 1959 р.), нині відзначає круглу дату своєї історії – 60-річчя!

«Політики мають закликати своїх прихильників поважати ЗМІ й не давати волю агресії під час мітингів», – голова НСЖУ// НСЖУ, 23.04.2019

Під час акції-подяки Петрові Порошенку за 5 років роботи на посаді Президента України, що проходила 22 квітня під Адміністрацією Президента, спалахнув конфлікт між учасниками зібрання і журналістами NewsOne. Люди обступили знімальну групу NewsOne, почали ображати журналістів, називали їх пропагандистами і тими, хто працює на Росію та створює фейки.

24 квітня відбудеться практичний тренінг для журналістів і блогерів «Фото- і відеозйомка смартфоном. Секрети і поради» (АНОНС)// НСЖУ, 22.04.2019

Організатори тренінгу: Національна спілка журналістів України та компанія Huawei Україна. Місце проведення: Хрещатик, 27-а, конференц-зала. Початок о 15:00. Тривалість: 2 години.

Зеленський анонсує «інформаційну війну» для завершення війни на Донбасі// НСЖУ, 22.04.2019

Лідер президентської гонки Володимир Зеленський розповів, що його команда готує «інформаційну війну» для припинення війни на Донбасі, і попросив допомоги в українських журналістів. Про це Зеленський заявив у ніч після дня голосування, відповідаючи на запитання Громадського телебачення про його кроки стосовно мешканців окупованих територій.

Партнери