Спілка > Публiкацiя

«Це вбиває українську пресу», – редактори про підвищення тарифів Укрпошти

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 07 Березня 2017
«Це вбиває українську пресу», – редактори про підвищення тарифів Укрпошти

Національна спілка журналісті України засуджує непартнерські дії «Укрпошти», яка лобіює різке підвищення тарифів на приймання та доставку видань за передплатою і закликає не допустити прийняття наказу про їх затвердження.

Відповідний проект документу оприлюднено на сайті Міністерства інфраструктури. Його обговорення триватиме до 3 квітня.

«НСЖУ виступає категорично проти такого підвищення особливо на фоні неповернення газетам коштів за передплату та низької якості послуг підприємства, – наголошує перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко. – З приводу блокування коштів передплатників та неможливості впровадження нових тарифів ми вже звернулися до Кабміну. Зараз починаємо опитування редакторів і газетярів, які аргументують свою незгоду з такими тарифами низькою якістю поштових послуг. За результатами опитування НСЖУ додатково аргументує заперечення щодо намірів Укрпошти».

Ключові зауваження редакторів – нарікання на незадовільну якість доставки преси.

Підвищення тарифів зробить газету недоступною для більшості потенційних споживачів, – переконана редактор «Вечірньої газети» (Кіровоградська область) Олена Колесникович. «Тим більше, що сьогодні серед читачів газет переважна більшість - люди з незначними статками, які не можуть користуватися інтернетом», – наголошує вона.

«Доставка вкрай погана, газета надходить читачам не у п'ятницю, у крайньому випадку – у суботу, а у вівторок-середу, коли в ній уже немає сенсу. Через це ми втрачаємо передплатників і, як наслідок, – вигоду. Але претензії свої висловити не можемо, оскільки договір з Укрпоштою таких претензій не передбачає. При цьому жодна наша пропозиція стосовно доповнення договору відповідними пунктами не приймається», – коментує Надія Литвин (газета «Козельщинські вісті», Полтавська область).

Редактор видання «Вісник Кагарличчини» з Київщини Валентин Владіміров рішуче проти підвищення тарифів. На його переконання, це все одно не поліпшить доставку преси. Адже, попри те, що подібні підвищення відбувалися раніше, листоноші все одно працюють на 0,25 ставки. Натомість підвищення вдарить по газетах і призведе до їхніх збитків. Відтак, і газетярі не зможуть виплачувати обов’язкові мінімальні зарплати.

«Передплатники постійно скаржаться, що не отримують газету взагалі, або отримують із запізненням. Укрпошта відповідає передплатникам, що це вина редакції газети, газеті відповідає, що у них не вистачає листонош…» – розповідає Олександра Кузнюк (газета «Новини Костопільщини», Рівненська область).

Про несвоєчасну доставку газети говорить і редактор газети «Новини Фрунзівщини» (Одещина) Вікторія Майнич.

«Почастішали випадки «лівої» передплати, коли листоноші гроші передплатників кладуть собі в кишеню, а потім через раз за рахунок інших передплатників носять газету. В одному з сіл (досить великих) нашого району вже третій рік відсутній листоноша, що призвело до втрати близько 120 екземплярів газети. Що ми не робили – нічого не допомагає. Ніхто не хоче працювати і місити в селах болото та дражнити собак за копійчану зарплату».

Ініційоване Укрпоштою підвищення тарифів редактор називає практично вбивчим. Із цим погоджується і Олександр Згоранець, (газета «Волинь-нова», м Луцьк): «Категорично не підтримую, бо це вбиває українську пресу».

Свої аргументи щодо ініційованого Укрпоштою підвищення тарифів редактори видань можуть висловити в рамках опитування, яке проводить Спілка, за посиланням:  http://bit.ly/2lsGmAw або надіславши позицію на адресу НСЖУ ( oblik@nsju.org ). Відповіді приймаються до 14 березня.

Спілчанські новини

Звернення учасників Всеукраїнської наради редакторів газет (ДОКУМЕНТ)// НСЖУ, 15.02.2019

Ми, учасники Всеукраїнської наради редакторів, яку ініціювала Національна спілка журналістів України, закликаємо керівництво держави вжити невідкладних заходів для подолання кризової ситуації в українських медіа. Масштаби поширення фейкових новин, використання маніпуляцій та цілеспрямована пропаганда сягнули рівня, який становить нині загрозу інформаційній безпеці країни.

Редакції місцевих газет відмовляються друкувати «чорнуху» проти Зеленського// НСЖУ, 15.02.2019

Місцеві газети у Харківській області виступили проти «чорнухи», відмовившись друкувати наклепницький матеріал проти кандидата у Президенти України Володимира Зеленського.

Проти жінок-журналісток онлайн-атаки спрямовують утричі частіше, ніж проти чоловіків// НСЖУ, 15.02.2019

Питання онлайн-безпеки жінок-журналісток обговорювали експерти та журналісти-практики під час міжнародної конференції «Підвищення можливостей для свободи вираження та плюралізму медіа», яка відбулася 12 лютого у Відні. На відкритті конференції, організованої офісом Представника ОБСЄ з питань свободи медіа, виступили очільник офісу Арлем Дезір та комісар із прав людини Ради Європи Дунья Міятович.

Календар із малюнками Романа Сущенка – тепер і в офісі Представника ОБСЄ з питань свободи медіа// НСЖУ, 14.02.2019

Під час конференції у Відні, присвяченій безпеці жінок-журналісток в Інтернеті, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ презентувала Представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлему Дезіру календар із малюнками Романа Сущенка. Календар випустила агенція «Укрінформ», де працює колега, незаконно ув‘язнений у російській колонії.

Партнери