Спілка > Публiкацiя

Колеги шукають можливості допомогти полоненому блогерові з Луганська

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 03 Січня 2017
Колеги шукають можливості допомогти полоненому блогерові з Луганська

Понад два місяці минуло відтоді, як у полон бойовиків ЛНР потрапив луганський блогер Владислав Овчаренко – автор твіттер-сторінки «Луганська Хунта».

Його звинуватили в тому, що він є засновником радикального неонацистського угруповання – підпільного відділення батальйону «Азов». Колеги і знайомі стурбовані долею Влада та звернулися до Національної спілки журналістів України з тим, аби ця ситуація була у полі зору медіа і були можливості фінансово допомогти родині ув’язненого юнака.

Зник блогер 10 жовтня, коли ішов на зустріч зі своєю дівчиною. Як повідомляли ЗМІ, він довго не виходив на зв’язок, а пізніше в квартирі його батьків озброєні представники «МГБ ЛНР» провели обшук, забрали комп’ютер матері.

Журналістка ТСН Мар’яна Бухан, яка робила сюжет про затримання Владислава Овчаренка та ще трьох луганчан, каже, що хлопця звинуватили в розповсюдженні листівок з символікою «Азову», у «зраді республіці» та «шпіонажі».

– Зараз йому не дозволяють ні з ким спілкуватися, єдине що дозволено – це передавати передачі, – зазначає вона.

Загалом, як розповідають колеги, імовірно, Влада затримали саме через його сторінку. Він розмістив там прохання про грошову допомогу, бо хотів виїхати в Київ, та дав номер картки свого друга Артема Ахмерова. За цим номером ЛНРівці і вийшли на юнаків.

Відтак, було затримано чотирьох хлопців, але двох відпустили, бо їхні батьки змогли «домовитися» та взяти їх на поруки. Артема і Владислава звинуватили в тому, що вони є лідерами угруповання.

Родина Владислава Овчаренка не змогла виїхати з Луганська через його бабусю, у якої проблеми із зором, сам же 19-річний юнак також не готовий був розпрощатися з сім’єю.

Колеги-журналісти висловлюють стурбованість долею Владислава та закликають посприяти в його звільненні. Також шукають можливості фінансової допомоги мамі Влада.

– У ситуації із затриманням журналістів і блогерів важлива публічність. НСЖУ вже поінформувала Міжнародну федерацію журналістів про цей випадок, – коментує перший секретар Спілки Сергій Томіленко. – Також ми шукаємо можливості для підтримки сім’ї Владислава Овчаренка.

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери