Спілка > Публiкацiя

Номінація конкурсу НСЖУ про події на Сході зібрала найбільше матеріалів

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 02 Червня 2015
Номінація конкурсу НСЖУ про події на Сході зібрала найбільше матеріалів

Національна спілка журналістів України визначила переможців творчих конкурсів, які проводить щороку до Дня журналіста.

Цьогоріч організатори вперше запровадили нову номінацію Кращий журналістський матеріал (фоторепортаж, серія) про події на сході України (в зоні АТО). Саме вона зібрала найбільшу кількість конкурсних робіт.

Перше місце журі одноголосно присудило журналістці з Кагарлика Наталії  Кравець. Серія її репортажів з місць, де проходили й проходять бої, і де журналістка побувала разом з волонтерами, вражають не тільки тим, що вона за власною ініціативою поїхала туди, де зараз найскладніше й найгарячіше, а ще й тим, що зустрілася там із земляками, передала вісточку, виконала завдання мешканців Кагарличчини – підтримати своїх, які там воюють.

В цій номінації спеціальної відзнаки удостоєна маріупольська газета «Приазовский рабочий» (головний редактор – Микола Токарський, який минулоріч був визнаний журналістом року за колонки редактора). Газеті сьогодні доводиться дуже непросто, однак вона  сміливо називає речі своїми іменами, критикуючи сепаратистів і тих, хто їх підтримує, а також владу, яка припускається багатьох помилок.

Спецдипломом відзначений карикатурист з Донецька Микола  Капуста, який відгукується на події гострими сатирами.

Традиційно ж було визначено переможців у номінаціях «Журналіст року», «Журналістська ініціатива», «Журналістська акція», оцінено роботу кращих обласних, міських, районних газет, та кращі регіональні організації Спілки.

До складу журі цього року увійшли: перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко, секретар та головний редактор журналу «Журналіст України» Віра Черемних, секретар НСЖУ, головний редактор газети «Трудова слава» (Херсонська область) Валерій Горобець, президент благодійного фонду «Журналістська ініціатива» Людмила Мех»,  тележурналістка, громадська активістка, лауреат Українсько-польського конкурсу журналістської майстерності Ірина Федорів,  провідний публіцист інформагентства «Укрінформ» Євген Якунов.

Подаємо список переможців

Журналіст року

САВЧЕНКО Анатолій – редактор районної газети «Тростянецькі вісті» (Вінницька область).

Анатолій Савченко – понад 10 років очолює цю районну газету, що є однією з кращих в області. Тричі за журналістські розслідування й критичні публікації щодо рейдерських захоплень підприємств і земель отримував позови до суду й усі вигравав. А минулий і поточний роки для Анатолія Савченка відзначені дієвою практичною участю у волонтерстві. З червня 2014 року він як керівник волонтерської групи (в редакції розгорнули пункт прийому допомоги українським воїнам) здійснив понад 15 поїздок в зону АТО, про що розповідав читачам у своїх публікаціях.

ВІВЧАРИК Олександр – журналіст черкаського сайту «Прочерк».

Його матеріали «Дикі гуси» летять зі Слов’янська», «Війна, в якій беруть участь і гинуть черкащани, руйнує не тільки економіку, а й екологію», «Підслухана розмова, або Що нам робити з Росією» та інші мали широкий резонанс в читацькій аудиторії, отримали чимало відгуків.

КОМАРОВА Аліна – художній редактор газети «Приазовский рабочий» (Маріуполь).

Аліна  перейняла любов до фотографії від батька Валерія Сидоровича, який багато років не розлучався з фотоапаратом. Вона завжди у центрі подій, які відбуваються в Маріуполі: фотографувала покалічених захисників України, вбитих земляків з сумно відомого мікрорайону «Восточного», розпач і сльози людей.

«Журналістська акція»

Харківські журналісти-волонтери в зоні АТО. Офіцери прес-служби Нацгвардії й члени НСЖУ створили журналістсько-волонтерський десант з кількох груп для роботи в зоні АТО. Кожен з учасників полишає свою повсякденну роботу в редакції на тиждень, і група під керівництвом офіцера прес-служби Нацгвардії, який є провідником по блок-постах та бойових позиціях, потім перевіряє матеріали, щоб запобігти розголошенню військової таємниці, вирушає в дорогу.

В групі – пишучі журналісти, фотокори, телевізійники. Матеріали друкуються в інтернет-виданнях «Главное», «Аргумент», «Харків кримінальний», на сайті медіа-групи «Об’єктив».

Склад десанту:

-Василь ОМЕЛЬЧЕНКО, Олексій ЛЕБЕДЬ - прес-служба Нацгвардії України;

- Дмитро БРУК, Віктор АЛЄКСЄЄВ, Федір АЛЄКСЄЄВ - інтернет-видання "Главное"

-  Леонід ЛОГВИНЕНКО - газета «Сільські вісті»

- Дмитро БАЄВСЬКИЙ - видання "Гордон";

- Сергій КОЗЛОВ - EPA (European Press Agency);
- Сергій БОБОК, Марія КОРОТАЄВА - інформагентство «Українські новини»;

- Андрій МАРІЄНКО - УНІАН;

- В‘ячеслав МАДІЄВСЬКИЙ - «Укрінформ»;

- Оксана ЗІНЬКІВСЬКА, Ганна СЕРДЮК, Олена ЗАХАРЕНКОВА, Марія ЖУЙКОВА - медіа-група «Об‘єктив»;

- Юлія ГУШ - інтернет- видання «Справжня варта»;

- Сергій ЄРМАКОВ- інтернет-видання «Харків кримінальний», «Аргумент».

Кращий журналістський матеріал (фоторепортаж, серія) про події

на сході України (в зоні АТО)

КРАВЕЦЬ Наталія (Кагарлик);

Спеціальна відзнака – газета «Приазовский рабочий» (Маріуполь);

Спеціальний диплом – карикатурист КАПУСТА Микола (Донецьк).

Краща регіональна (обласна) газета

Перше місце журі присудило газеті «Запорізька правда» (головний редактор Алла КОБИНЕЦЬ). Тижневий тираж номера 30 тисяч (виходить двічі). Широка тематична палітра, активно залучають позаштатних авторів і читацькі листи. А найцікавіше – знайшли нестандартні підходи до висвітлення подій в зоні АТО, до якої від Запоріжжя дуже близько.

Спеціальна відзнака присуджена івано-франківській «Галичині» (головний редактор – Петро ПАРИПА), що відсвяткувала недавно своє 25-річчя. У цієї газети тираж щономера понад 13 тисяч. Окрім друкованої версії, продумано ведеться інтернет-сайт, де читачі знаходять і останні новини, й архів усіх номерів. А журналістські розслідування – це, можна сказати, бренд «Галичини».

Краща міськрайонна газета

Перемогда газета «Вісник Переяславщини» з Київщини (головний редактор – Галина КАРПЕНКО). Виходить двічі на тиждень накладом понад 5 тисяч примірників обсягом 8-16 шпальт і, незважаючи на значне подорожчання поліграфматеріалів, з повнокольоровими сторінками. Втім, вирізняє «ВП» серед багатьох міських комунальних газет те, що, маючи в співзасновниках органи влади, газета не піарить їх. Ставиться виважено й по-діловому до діяльності владних структур. А перші сторінки завжди віддають простим переяславцям: будівельники, пекарі, вчителі, артисти-аматори...

Краща районна газета

Перемогла районка «Пологівські вісті» (Запорізька область). Засновник – районна рада, видавець – редакція, редактор Ірина ЛІСОВА.

Наклад «Вістей...» – 4500 примірників – найвищий серед аналогічних видань області. Майже мільйон валового доходу, половину якого складають надходження від передплати, майже 40% – від реклами та платних послуг.

Популярність виданню забезпечують якісний контент, різноманітні конкурси й акції, до яких залучають читачів.

Кращий регіональний телеканал

Переможцем визнано телеканал «Нова Волинь» (Волинська обласна державна телерадіокомпанія). Родзинкою творчості волинських телевізійників є документальна журналістика. Тут створено телецикли, що й за тематикою, і за творчими прийомами зацікавлять, викличуть відгук телеглядачів у будь-якому регіоні України. Саме така документалістика («Герої Небесної сотні», «Родина Косачів», «Історія без купюр» та інші цикли) поєднує Україну і послужить справі громадянського усвідомлення й одночасно популяризації й авторитету суспільного мовлення, що нині створюється.

Спеціальна відзнака конкурсу – Львівській обласній державній телерадіокомпанії. Одна з найстаріших в Україні, ця ТК водночас творчо поєднує багаті традиції, що йдуть від визначних особистостей, які в різний час долучалися до створення телепроектів, і нестандартні ідеї, новації, підтримує передову демократичну громадську думку.

Найкращі програми «Вечір у Львові», «Звитяга», «Архіватор – стиснення часу».

Краща обласна організація НСЖУ

Перемогу отримала Дніпропетровська ОО НСЖУ (голова – Олексій КОВАЛЬЧУК).

Про цю організацію, її ініціативи й акції часто розповідають сайт спілки, спілчанський журнал.

Краща первинна журналістська організація

Серед міських первинок перемогла Павлоградська (Дніпропетровщина), що налічує 46 членів спілки.

Серед районних – первинка при редакції газети «Бершадський край», половина членів якої – автори власних книг.

 

Спілчанські новини

«Зеленський VS Порошенко: результати медіамоніторингу другого туру виборів»// НСЖУ, 19.04.2019

У п’ятницю, 19 квітня 2019 року, об 11:00 в ІА «Укрінформ» (вул. Б.Хмельницького 8/16), коаліція громадських організацій «Комісія з журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи провели прес-конференцію щодо висвітлення в медіа передвиборчої кампанії напередодні другого туру виборів Президента України за період з 01 по 12 квітня 2019 року.

Допоможімо врятувати життя талановитого журналіста й батька двох донечок!// НСЖУ, 19.04.2019

Дмитро Демиденко – талановитий журналіст, який працює на кременчуцькому телебаченні (а полтавській глядач добре пам'ятає Дмитра з його спортивними й ранковими програмами в ефірі каналу "Лтава") потребує нашої допомоги.

Найкращі юнкори України взяли участь у відкритті ХІ Міжнародного юнкорівського зльоту в Миколаєві// НСЖУ, 19.04.2019

Майже 200 юнкорів і керівників юнкорівських груп з усіх куточків України приїхали до Миколаєва для того, щоб взяти участь у ХІ Міжнародному юнкорівському зльоті та урочистій церемонії нагородження переможців ХХІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа.

Конкурс для журналістів, які пишуть про ОТГ та земельні ресурси// НСЖУ, 19.04.2019

Фонд Східна Європа в партнерстві з Національною спілкою журналістів України приймають журналістські матеріали, які висвітлюють питання важливості обліку та ефективного використання земельних ресурсів об’єднаних територіальних громад (ОТГ) для покращення можливостей власного економічного розвитку.

Партнери