Спілка > Публiкацiя

Секретаріат НСЖУ наголошує на необхідності підтримки редакцій у процесі реформування

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 30 Квітня 2015
Секретаріат НСЖУ наголошує на необхідності підтримки редакцій у процесі реформування

Захист редакційних колективів комунальних газет та ОДТРК в ході роздержавлення і створення суспільного мовлення – нині один з пріоритетів роботи Національної спілки журналістів України

Про це ішлося під час засідання секретаріату НСЖУ 28 квітня.

Інформуючи про підсумки роботи Спілки, перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко зауважив, що вже зараз медіа-організація намагається донести позицію редколективів до медіа-спільноти, організовуючи круглі столи та зустрічі, а також запровадила низку навчальних проектів з тим, аби журналістам регіональних телеканалів було легше переформатувати свою роботу.

Та це не єдиний вид допомоги, над яким працює Спілка: продовжує свою діяльність Об’єднаний центр допомоги журналістів НСЖУ і НМПУ, про який схвально відгукуються міжнародні медіа-організації. Передаються бронежилети в регіони підвищеної небезпеки, проводяться семінари з безпечної роботи журналістів, навчальні тренінги «Редакційна політика в часи війни (АТО)» тощо.

– Виконуючи затверджені пріоритети, ми активно співпрацюємо з іншими медіа-організаціями, зокрема, суттєво посилили представництво Спілки у Комісії з журналістської етики, – зазначив Сергій Томіленко. – Ведемо діалог із Союзом журналістів Росії, приймаємо заяви на міжнародному рівні. Нещодавно один із колег, який перебував у полоні терористів на Сході розповів, що пов’язує своє звільнення саме з цими заявами.

Про позицію Спілки та робочої групи щодо прийняття закону про роздержавлення поінформував секретар Валерій Горобець. Зокрема, наголосив, що НСЖУ має ініціювати створення ще одного альтернативного законопроекту, де будуть враховані інтереси трудових колективів.

Так, уже нині НСЖУ підготувала відповідне звернення до найвищих органів влади, у якому наполягає, щоб передбачений законопроектом механізм державної підтримки преси став реальністю, а не декларацією. «Вбачаємо за доцільне на період реформування і для підтримки окремих видань після реформування розробити та затвердити державну цільову програму «Мала преса» з чіткими критеріями, за якими виданням місцевої сфери розповсюдження в разі необхідності надаватиметься державна підтримка», – йдеться в документі.

Секретар Спілки Сергій Омельчук наголосив на ключових проблемах створення суспільного мовлення та програмі дій НСЖУ у цьому напрямку. За його словами, необхідно, аби Спілка мала своїх представників у складі атестаційних комісій, що вирішуватимуть долю штатів ОДТРК, та слідкувала, аби скорочення, звільнення, виходи на пенсію відбувалися відповідно до законодавства.

Секретаріат вийшов з пропозицією утворити відповідну робочу групу щодо створення суспільного мовлення, у який увійдуть секретарі Спілки та активісти кількох регіональних ОДТРК.

– Ми маємо сконцентруватися на формуванні Наглядової ради, аби відстоювати інтереси редакцій, – наголосила секретар і головний юрисконсульт Спілки Тетяна Котюжинська.

Крім цього, секретарі НСЖУ порушили питання подальшого функціонування Донецької та Луганської обласних організацій і проблеми стосунків з Укрпоштою.

На тому, що спілка має ініціювати зміни до нового договору з редакціями, який затвердила Укрпошта, наголосили секретар Валерій Горобець та голова Ревізійної комісії Йосип Бурчо.

Насамкінець секретаріат затвердив новий склад журі Творчих конкурсів НСЖУ, до якого увійшли: перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко, секретар НСЖУ, головний редактор журналу «Журналіст України» Віра Черемних, секретар НСЖУ, головний редактор газети «Трудова слава» (Херсонська область) Валерій Горобець, президент благодійного фонду «Журналістська ініціатива» Людмила Мех, тележурналістка, громадська активістка, лауреат Українсько-польського конкурсу журналістської майстерності Ірина Федорів, провідний публіцист інформагентства «Укрінформ» Євген Якунов.

 

Спілчанські новини

Звернення учасників Всеукраїнської наради редакторів газет (ДОКУМЕНТ)// НСЖУ, 15.02.2019

Ми, учасники Всеукраїнської наради редакторів, яку ініціювала Національна спілка журналістів України, закликаємо керівництво держави вжити невідкладних заходів для подолання кризової ситуації в українських медіа. Масштаби поширення фейкових новин, використання маніпуляцій та цілеспрямована пропаганда сягнули рівня, який становить нині загрозу інформаційній безпеці країни.

Редакції місцевих газет відмовляються друкувати «чорнуху» проти Зеленського// НСЖУ, 15.02.2019

Місцеві газети у Харківській області виступили проти «чорнухи», відмовившись друкувати наклепницький матеріал проти кандидата у Президенти України Володимира Зеленського.

Проти жінок-журналісток онлайн-атаки спрямовують утричі частіше, ніж проти чоловіків// НСЖУ, 15.02.2019

Питання онлайн-безпеки жінок-журналісток обговорювали експерти та журналісти-практики під час міжнародної конференції «Підвищення можливостей для свободи вираження та плюралізму медіа», яка відбулася 12 лютого у Відні. На відкритті конференції, організованої офісом Представника ОБСЄ з питань свободи медіа, виступили очільник офісу Арлем Дезір та комісар із прав людини Ради Європи Дунья Міятович.

Календар із малюнками Романа Сущенка – тепер і в офісі Представника ОБСЄ з питань свободи медіа// НСЖУ, 14.02.2019

Під час конференції у Відні, присвяченій безпеці жінок-журналісток в Інтернеті, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ презентувала Представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлему Дезіру календар із малюнками Романа Сущенка. Календар випустила агенція «Укрінформ», де працює колега, незаконно ув‘язнений у російській колонії.

Партнери