Спілка > Публiкацiя

На урочистій церемонії Національна спілка журналістів нагородила переможців творчих конкурсів

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 31 Травня 2013
На урочистій церемонії Національна спілка журналістів нагородила переможців творчих конкурсів

.

 

За серію матеріалів у жанрі журналістського розслідування про занедбані шахтарські міста і села кореспондент інтернет-видання «ОстроВ» Денис Казанський удостоєний звання «Журналіст року». Такі ж відзнаки отримали і представники двох регіональних газет – Валентина Постнова («Донбасс») та Микола Петричук («Галичина»). Нагороди Національної спілки журналістів України вони отримали 30 травня під час урочистої церемонії відзначення переможців творчих конкурсів до Дня журналіста.

– Я навіть не знала, що редакція надіслала мої роботи на конкурс, – зізнається Валентина Постнова. – Ми вже років п’ятнадцять порушуємо тему нелегального вуглевидобутку. Теми підказують читачі, які вірять, що ми ще можемо щось змінити.

 Творчі конкурси до професійного свята НСЖУ проводить традиційно, а от церемонія нагородження відбулася вперше. Зокрема, переможцями було визнано: Одеську регіональну організацію НСЖУ та газету «Вечерняя Одесса» у номінації «Журналістська акція», Івано-Франківську обласну організацію НСЖУ в номінації «Краща обласна журналістська організація», первинну організацію «Обрії Ізюмщини» (Харківська область) в номінації «Краща первинна журналістська організація». В номінації  «За краще висвітлення діяльності журналістів та проблем медіа-галузі» переможцем визнано журнал «Журналіст Закарпаття», в номінації «Краще фахове (корпоративне) видання» – журнал «Меркурій» (Донецьк), в номінації «Краща регіональна,  обласна газета» – газету «Вісті Придніпров’я» (м. Дніпропетровськ). «Кращою районною газетою» визнано «Решетилівський вісник» (Полтавська область), «Кращим регіональним радіо» – Херсонську обласну державну телерадіокомпанію «Скіфія», «Кращим регіональним телеканалом» – рівненську телерадіокомпанію «Сфера-ТВ».

Також у рамках церемонії з ініціативи НСЖУ відбувся круглий стіл на тему «Проблеми професійності сучасних мас-медіа в Україні». Відомі медіа-експерти обговорили актуальні питання розвитку української журналістики. Участь у заході взяли, зокрема, директор Інституту розвитку медіа Олена Громницька, виконавчий директор Федерації роботодавців медійної галузі Андрій Асін, а також члени журі творчого конкурсу. Експерти зійшлися на думці, що нині в Україні великий відрив між теорією і практикою в питанні підготовки журналістських кадрів. За словами Олени Громницької, журналістика дедалі більше стає «паркетною», коли представники медіа зосереджуються на висвітленні офіційних заходів, не намагаючись заглиблюватися в проблеми. В той же час актуальною, на її думку, є і проблема управління медіа-ресурсами.

– Є серйозна потреба в медіа-менеджерах – тих людях, які здатні в нелегких умовах тримати марку професіоналізму ЗМІ, – коментує вона.

Оглядач видання «Телекритика», член журі творчого конкурсу Світлана Остапа відзначає, що останнім часом рамки професії журналіста розмиваються.

– Є видання, які завжди були і залишаються професійними і намагалися «тримати планку». Але з розвитком нових технологій багато користувачів соцмереж, блогерів, які подають ту чи іншу суспільно важливу інформацію, не завжди дотримуються професійних стандартів і принципів журналістської етики. Блогери викладають тільки свою точку зору, тоді як журналісти мають дотримуватися принципу збалансованості, надаючи слово й іншій стороні, – каже пані Світлана.

За її спостереженнями, нині в українській журналістиці представлені більш менш всі жанри, хіба окрім фейлетону. І якщо кілька років тому не досить поширеним був такий жанр, як журналістське розслідування, то зараз ними займаються набагато активніше.

Член журі, секретар НСЖУ Валерій Горобець наголошує на тому, що в Україні досить слабкою є районна преса. Хоча цього року на конкурс подавалися досить професійні видання.

– У журі я вдруге і мушу визнати, що кілька років тому районні газети, які подавалися на конкурс були дуже слабкими. Зараз ситуація набагато краща. Переможець конкурсу, газета «Решетилівський вісник» - досить сильна і по змісту і по дизайну, має надзвичайно високі показники передплати. Так само потужною можна назвати газету «Вісті Придніпров’я», яка визнана кращою обласною газетою. Особливо хочу відзначити професійний сучасний дизайн, – коментує Валерій Горобець.

Загалом же він радить районним ЗМІ більше уваги приділяти структурі та дизайну своїх видань.

– Дуже багато районних газет не розвиваються, залишаючись такими, як були ще в 60-х чи 70-х роках минулого століття, – каже пан Валерій.

 Голова Національної спілки журналістів України Олег Наливайко зауважує: одним з пріоритетів роботи Спілки є підвищення професійного рівня української журналістики. І творчі конкурси – чудова нагода представити професійні досягнення колег, які заслуговують на те, щоб бути прикладом для інших.  

Учасники круглого столу обговорили проблеми сучасних медіа

Валентина Постнова – Журналіст року

Редактор «Журналіста України» Віра Черемних наголошує, що в ЗМІ бракує аналітики
 

У тому, що корпоративне видання може бути цікавим переконує досвід газети «Меркурій»

Голова НСЖУ Олег Наливайко з переможцями конкурсів

Спілчанські новини

Національній спілці журналістів України – 60 років! Вітання колегам!// НСЖУ, 23.04.2019

Національна спілка журналістів України, яка заснована на Першому з’їзді журналістів України (23–24 квітня 1959 р.), нині відзначає круглу дату своєї історії – 60-річчя!

«Політики мають закликати своїх прихильників поважати ЗМІ й не давати волю агресії під час мітингів», – голова НСЖУ// НСЖУ, 23.04.2019

Під час акції-подяки Петрові Порошенку за 5 років роботи на посаді Президента України, що проходила 22 квітня під Адміністрацією Президента, спалахнув конфлікт між учасниками зібрання і журналістами NewsOne. Люди обступили знімальну групу NewsOne, почали ображати журналістів, називали їх пропагандистами і тими, хто працює на Росію та створює фейки.

24 квітня відбудеться практичний тренінг для журналістів і блогерів «Фото- і відеозйомка смартфоном. Секрети і поради» (АНОНС)// НСЖУ, 22.04.2019

Організатори тренінгу: Національна спілка журналістів України та компанія Huawei Україна. Місце проведення: Хрещатик, 27-а, конференц-зала. Початок о 15:00. Тривалість: 2 години.

Зеленський анонсує «інформаційну війну» для завершення війни на Донбасі// НСЖУ, 22.04.2019

Лідер президентської гонки Володимир Зеленський розповів, що його команда готує «інформаційну війну» для припинення війни на Донбасі, і попросив допомоги в українських журналістів. Про це Зеленський заявив у ніч після дня голосування, відповідаючи на запитання Громадського телебачення про його кроки стосовно мешканців окупованих територій.

Партнери