Спілка > Публiкацiя

Колеги з Японії відвідали журналістські організації в Києві

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 16 Травня 2019
Колеги з Японії відвідали журналістські організації в Києві

Національну спілку журналістів України і Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива» відвідали японські колеги з Токіо і префектури Тіба – творчі працівники й громадські діячі, які 15 травня прибули до Києва у справах Японського проекту.

З керівництвом НСЖУ зустрілися, зокрема, Джунічі Ковака – редактор друкованого видання, яке випускає Japan Offspring Fund, Харуе Марута – заступниця редактора та Кенічі Асано – журналіст і колишній професор Університету Досіся в Кіото. Гості висловили задоволення розвитком партнерства з українськими медійними організаціями. Джунічі Ковака поінформував про нові ідеї в роботі над проектом, координатором якого в Україні є Олег Ярмоленко, керівник регіональної телерадіокомпанії «Альта». Останній у свою чергу розповів про основні заходи нинішнього відвідання японцями Києва, столичної області та Житомирщини, про заплановане спілкування представників ЗМІ з освітянами, залученими до проекту.  

Голова НСЖУ, член виконкому Європейської федерації журналістів Сергій Томіленко під час бесіди звернув увагу учасників зустрічі також на актуальні питання співпраці спілки з міжнародними організаціями в Європі, зокрема щодо захисту свободи слова, боротьби з безкарністю за злочини проти працівників преси. У конференц-залі НСЖУ гості з Японії оглянули фотовиставку «Журналісти на Євромайдані: п’ять років по тому» (координатор цієї виставки й автор багатьох світлин – секретар НСЖУ Сергій Шевченко).

Цього ж дня японці зустрілися з керівництвом Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива», подякували його президентові Людмилі Мех за плідне партнерство, зокрема в проведенні й висвітленні у квітні 2018-го семінару «Дякуємо тобі, Україно!» та висловили зацікавленість у дальшій співпраці як у медійній сфері, так і в громадській діяльності, пов’язаній з «чорнобильською» тематикою.

Найближчими днями іноземні гості, які опікуються оздоровленням дітей, спілкуватимуться з педагогами з асоціації вчителів на зустрічі, запланованій у Києві, а також побувають у школах за межами столиці. 

 

Фото Сергія Шевченка

 

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери