Спілка > Публiкацiя

XVІІ Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики в Києві (АНОНС)

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 16 Травня 2019
XVІІ Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики в Києві (АНОНС)

Столиця України 17–19 травня зустрічає юних журналістів, фотографів, блогерів, телевізійників – учасників і переможців XVІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах».

Столиця України 17–19 травня зустрічає юних журналістів, фотографів, блогерів, телевізійників – учасників і переможців XVІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах».

 

Фестиваль-конкурс щороку об’єднує юних журналістів різних країн. Він традиційно проводиться в Київському Палаці дітей та юнацтва, який нині святкує 85-річчя. До Києва завітають майже три сотні учасників з деяких країн Європи (Бельгія, Білорусь, Нідерланди, Польща, Словаччина, Словенія, Франція, Чехія) і 17 областей України. Серед учасників – понад 40 дітей з Луганської й Донецької областей. Також у заходах візьмуть участь понад 500 киян – учасників і переможців міських форумів, прес-боїв, літературних, журналістських та інших конкурсів.

Творчі роботи юних медійників оцінює професійне журі – журналісти-практики, вчені, викладачі столичних вишів.

Особливо цінним для організаторів і учасників фестивалю-конкурсу є обмін досвідом, участь у заходах представників Держкомтелерадіо, Нацради з питань телебачення і радіомовлення, Академії української преси.

До оргкомітету фестивалю надійшло до 1000 робіт у 10 номінаціях: «Літературний твір», «Газета», «Журналістська робота», «Інтернет-журналістика та ІТ-проект», «Медіа-проект», «Телефільм», «Фоторепортаж», «Радіоробота», «Голос покоління Z», «Традиції та новаторство».

Традиційні програмні заходи: урочиста церемонія нагородження переможців, алея «Прес-весни», квести, майстер-класи від фахівців та нічна редакція «ІнфоМанія». Крім того, на учасників та гостей «Прес-весни на Дніпрових схилах» чекають: робота online-редакції, вечірка «Open Air», екскурсія «Вечірній Київ у Дні Європи», брифінг «Древній Київ. Подорожуй у часі!», ярмарок медіа-ідей «Вільна преса – вільна країна», бліц-досвід керівників делегацій тощо.

Однією з особливостей Фестивалю є номінація «Голос покоління Z»: юні учасники оцінюють роботи дорослих журналістів-професіоналів, які пишуть про молодь і для молоді. А також номінація «Традиції та новаторство», що презентує дослідження, проекти, сценарії, організаційні або управлінські моделі медіа- та/або івент-заходи – досвід не лише юних журналістів-початківців, а й їхніх наставників – керівників гуртків, прес-центрів, студій, редакцій газет.

Організаторами та співорганізаторами фестивалю є Міністерство освіти і науки України, Департамент освіти і науки КМДА, Київський Палац дітей та юнацтва, Національна спілка журналістів України, Національна спілка письменників України, Академія Української преси, Державний комітет телебачення та радіомовлення; Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

Організатори запрошують представників ЗМІ на Фестиваль дитячої та молодіжної творчості, свободи слова, натхнення!

Брифінг організаторів і засновників фестивалю – 17 травня, 15:00–15:45, ТРЦ «Pochayna Event Hal» (3-й поверх), проспект Степана Бандери, 23, станція метро «Почайна».

Урочиста церемонія нагородження переможців конкурсної програми ХVІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики «Прес-Весна на Дніпрових схилах» 16:00–18:00 («Pochayna Event Hal», 3-й поверх).

Алея «Прес-весни» біля Палацу 19 травня о 09:30 (КПДЮ, вул. Івана Мазепи, 13).

Ділова програма (майстер-класи, тренінги, виставки) 19 травня з 10:00 (КПДЮ, вул. Івана Мазепи, 13).

Акредитація журналістів: тел.: +380635231840 – Дарія Білокобильська,

E-mail: d.bilokobylska@gmail.com

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери