Спілка > Публiкацiя

ЄФЖ закликала звільнити Асєєва, Семену, Сущенка та інших журналістів

Служба інформацii НСЖУ
Недiля 12 Травня 2019
ЄФЖ закликала звільнити Асєєва, Семену, Сущенка та інших журналістів

Європейська федерація журналістів прийняла спеціальну заяву солідарності з українськими журналістами, яких переслідують у Росії, Криму та окупованому Донбасі.

У заяві члени федерації зазначають, що переслідування журналістів Романа Сущенка, Станіслава Асєєва, Олега Газазюка, Миколи Семени, а також кримськотатарських громадських журналістів у Криму Сервера Мустафаєва, Нарімана Мемедемінова та інших слід розглядати як пряме порушення свободи слова та права на об'єктивну інформацію, повідомляє humanrights.org.ua.

Організація також закликала колег висловити солідарність із затриманими українськими журналістами, нагадати ОБСЄ, ЮНЕСКО, Раді Європи та іншим міжнародним партнерам про важливість їх звільнення і всіма способами підштовхнути російську владу та бойовиків на Донбасі до звільнення журналістів і блогерів.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко повідомив, що під час голосування за заяву проти виступили представники Росії і Франції.

"Звертаючись до колег перед голосуванням, я показав цю книжку "Кримський репортаж" Миколи Семени. Заборона на професію на два з половиною роки, заборона на виїзд до Києва на лікування для пана Миколи – це вирок за відданість журналістиці. А нинішня заява міжнародної солідарності – це визнання, що журналісти своїх у біді не кидають", – додав він.

Нагадаємо, нещодавно в ОБСЄ вимагали звільнення кримськотатарських громадянських журналістів. Останні затримання журналістів, які висвітлюють репресії в окупованому Криму, пройшли наприкінці березня.

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери