Спілка > Публiкацiя

Мінінформполітики відповідальне за програми підтримки друкованої преси – Мінінфраструктури

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 15 Квітня 2019
Мінінформполітики відповідальне за програми підтримки друкованої преси – Мінінфраструктури

Міністерство інфраструктури за дорученням Адміністрації Президента України розглянуло в межах компетенції лист НСЖУ щодо звернення учасників Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ та діяльності Укрпошти на ринку розповсюдження періодики.

У відповіді на чотирьох сторінках за підписом міністра В. Омеляна, як і раніше, йдеться, зокрема, про те, що підвищення тарифів на доставку періодики є вимушеним кроком і що тарифи на ці послуги встановлено на рівні їхньої собівартості. А про обрання та припинення повноважень генерального директора АТ «Укрпошта» знову зазначено, що це «належить до виключної компетенції наглядової ради Товариства». «Інформуємо, що відповідно до наказу Мінінфраструктури від 11.12.2018 № 607 до складу наглядової ради Товариства призначено: Беноіта Плеска, Джоони Салувера, Якуба Карновскі, Томі Дженсена, Оксану Волчко, Олександра Озерана та Юрія Тустановського», – пише міністр В. Омелян.

«Водночас зазначаємо, що розроблення та схвалення державних і регіональних програм підтримки друкованої преси не належать до компетенції Мінінфраструктури», – наголошено в цьому ж листі. «Головним органом у системі центральних органів виконавчої влади у сфері забезпечення інформаційного суверенітету України, зокрема з питань поширення суспільно важливої інформації в Україні та за її межами, а також забезпечення функціонування державних інформаційних ресурсів, є Міністерство інформаційної політики України», – відповів НСЖУ міністр, запевнивши наприкінці, що питання «збереження мережі поштового звязку і доступності цих послуг для населення та водночас недопущення збитковості діяльності АТ «Укрпошта» перебуває на постійному контролі керівництва Мінінфраструктури».

Подаємо повний текст листа:

Спілчанські новини

ОБСЄ засуджує погіршення свободи слова й безпеки журналістів у Криму// НСЖУ, 18.04.2019

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір засуджує арешт активістів «Кримської солідарності» після масових обшуків 27 березня в анексованому Криму й закликає до негайного звільнення цих осіб з російського СІЗО.

У Дніпрі презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України// НСЖУ, 18.04.2019

16 квітня у Дніпрі в бібліотеці Університету митної справи та фінансів презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України. На виставці книжкові й журнальні видання ілюструють тенденції розвитку ЗМІ України, розповідають про життя журналістської спільноти, а також тут є навчальні й довідкові видання, які стануть у пригоді всім, хто опановує журналістський фах.

НСЖУ відкриває «гарячу лінію» для журналістів на день виборів 21 квітня// НСЖУ, 17.04.2019

Національна спілка журналістів України відкриває «гарячу лінію» та надає юридичні консультації для журналістів під час другого туру виборів Президента України. До НСЖУ може звернутися будь-який журналіст чи ЗМІ, що зазнали перешкоджання професійній діяльності або у кого виникає питання щодо особливостей роботи в день виборів.

У Відні презентовано досвід боротьби з атаками на журналістів в Україні// НСЖУ, 17.04.2019

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко, 12 квітня, виступаючи на міжнародній конференції з питань свободи слова, що проходила у Відні (Австрія), розповів про проблеми систематичної безкарності за прояви фізичної агресії та напади на працівників засобів масової інформації в Україні.

Партнери