Спілка > Публiкацiя

Літературний класик Рильський... як прозаїк і публіцист

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 11 Квітня 2019
Літературний класик Рильський... як прозаїк і публіцист

Презентація збірки вибраної прози й публіцистики Максима Тадейовича Рильського «І розіллється знов медами…» 18 квітня розпочнеться о 17:00 у Національному музеї літератури України (вул. Б. Хмельницького, 11), повідомляє родинний фонд Максима Рильського «Троянди й виноград».

Готуючи до друку нову книжку, упорядники використали 20-томне видання творів класика, зазначає в прес-релізі директор фонду М. Г. Рильський. У цій збірці славетний поет постає в іпостасі прозаїка й публіциста, який вважав обов’язковим для письменника спілкування з громадою через газету, радіовиступи тощо. Вчитаймося в його вислови: «участь письменника в газеті – одна із найкращих, найживіших форм спілкування письменника з читачем»; «рідну землю треба не тільки любити, її треба знати»; «молодість – не гарантія прогресивності, старість – не обов’язкова ознака реакційності»; «викладання мови в початковій і середній школі – це передовсім викладання рідної мови рідною мовою»; «любов до природи – це таке ж усім зрозуміле почуття, як любов до батька й матері»...

Пишучи про Київ, Максим Тадейович, висвітлював багатогранне життя міста, літературно-мистецькі процеси, ділився спогадами про видатних діячів культури тощо. У статтях, нарисах, репортажах, есе порушуються питання моралі, ставлення до природи, виховання молоді та інші теми, що хвилювали суспільство свого часу, але актуальні й нині.

 

Спілчанські новини

Від сучасної медіаосвіти – до міжкультурного і політичного діалогу// НСЖУ, 24.06.2019

Студенти й молоді журналісти чотирьох країн – України, Вірменії, Грузії та Білорусі – протягом тижня пройшли цикл конференцій і тренінгів на Волині. Навчання проходило в рамках проекту «Медіадіалог для демократії і миру». Цей проект уже п’ятий рік реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. На відкритті цьогорічного заходу в Луцьку виступила Перший секретар Посольства ФРН в Україні, керівниця відділу преси Аннет Пьолькінґ.

НСЖУ засудила атаку на журналістів у Грузії// НСЖУ, 24.06.2019

Національна спілка журналістів України засудила дії грузинського уряду свідомо атакувати журналістів, які під час протестів виконували свої професійні обов’язки.

ПАМ’ЯТЬ ПРО КОЛЕГУ// НСЖУ, 24.06.2019

У польському містечку Окунінка Люблінського воєводства відбулись змагання з дартсупам"яті журналіста Олександра Бухтатого. У спортивних перегонах взяли участь журналісти з Дніпра, Кривого Рогу, Києва, Рівного, Луцька та Любліна. Організатор спортивного турніру – спортивно-оздоровчий центр журналістів «ТРИГОЛ» з Дніпра за підтримки Національної спілки журналістів України.

Наука й технології – в центрі уваги журналістів України й Китаю// НСЖУ, 23.06.2019

Наукова журналістика стає потужним напрямом сучасних медіа, а інформація про дослідження та технологічні новинки становить інтерес для аудиторії. Про це йшлося під час зустрічі керівництва Національної спілки журналістів України з делегацією газети Science and Technology Daily (Китай), яка відвідує Україну на запрошення НСЖУ.

Партнери