Спілка > Публiкацiя

Літературний класик Рильський... як прозаїк і публіцист

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 11 Квітня 2019
Літературний класик Рильський... як прозаїк і публіцист

Презентація збірки вибраної прози й публіцистики Максима Тадейовича Рильського «І розіллється знов медами…» 18 квітня розпочнеться о 17:00 у Національному музеї літератури України (вул. Б. Хмельницького, 11), повідомляє родинний фонд Максима Рильського «Троянди й виноград».

Готуючи до друку нову книжку, упорядники використали 20-томне видання творів класика, зазначає в прес-релізі директор фонду М. Г. Рильський. У цій збірці славетний поет постає в іпостасі прозаїка й публіциста, який вважав обов’язковим для письменника спілкування з громадою через газету, радіовиступи тощо. Вчитаймося в його вислови: «участь письменника в газеті – одна із найкращих, найживіших форм спілкування письменника з читачем»; «рідну землю треба не тільки любити, її треба знати»; «молодість – не гарантія прогресивності, старість – не обов’язкова ознака реакційності»; «викладання мови в початковій і середній школі – це передовсім викладання рідної мови рідною мовою»; «любов до природи – це таке ж усім зрозуміле почуття, як любов до батька й матері»...

Пишучи про Київ, Максим Тадейович, висвітлював багатогранне життя міста, літературно-мистецькі процеси, ділився спогадами про видатних діячів культури тощо. У статтях, нарисах, репортажах, есе порушуються питання моралі, ставлення до природи, виховання молоді та інші теми, що хвилювали суспільство свого часу, але актуальні й нині.

 

Спілчанські новини

ОБСЄ засуджує погіршення свободи слова й безпеки журналістів у Криму// НСЖУ, 18.04.2019

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір засуджує арешт активістів «Кримської солідарності» після масових обшуків 27 березня в анексованому Криму й закликає до негайного звільнення цих осіб з російського СІЗО.

У Дніпрі презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України// НСЖУ, 18.04.2019

16 квітня у Дніпрі в бібліотеці Університету митної справи та фінансів презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України. На виставці книжкові й журнальні видання ілюструють тенденції розвитку ЗМІ України, розповідають про життя журналістської спільноти, а також тут є навчальні й довідкові видання, які стануть у пригоді всім, хто опановує журналістський фах.

НСЖУ відкриває «гарячу лінію» для журналістів на день виборів 21 квітня// НСЖУ, 17.04.2019

Національна спілка журналістів України відкриває «гарячу лінію» та надає юридичні консультації для журналістів під час другого туру виборів Президента України. До НСЖУ може звернутися будь-який журналіст чи ЗМІ, що зазнали перешкоджання професійній діяльності або у кого виникає питання щодо особливостей роботи в день виборів.

У Відні презентовано досвід боротьби з атаками на журналістів в Україні// НСЖУ, 17.04.2019

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко, 12 квітня, виступаючи на міжнародній конференції з питань свободи слова, що проходила у Відні (Австрія), розповів про проблеми систематичної безкарності за прояви фізичної агресії та напади на працівників засобів масової інформації в Україні.

Партнери