Спілка > Публiкацiя

Кримськотатарські журналісти 10 квітня відзначають професійне свято – День кримськотатарської журналістики

Служба інформацii НСЖУ
Середа 10 Квітня 2019
Кримськотатарські журналісти 10 квітня відзначають професійне свято – День кримськотатарської журналістики

Національна спілка журналістів України вітає з професійним святом кримськотатарських колег і закликає журналістів України та світу висловити солідарність із журналістами, які змушені працювати в складних умовах після російської окупації Криму 2014 року.

У НСЖУ зазначають, що російська влада створила в Криму умови, неможливі для існування незалежної журналістики, внаслідок чого низка кримськотатарських видань мусила покинути Крим і переїхати на материкову частину України.

«За окупаційної влади в Криму годі казати про свободу слова й незалежну журналістику, – заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Чимало кримськотатарських видань за цих умов мусили виїхати за межі півострова – до інших регіонів України. Творча спілка журналістів закликає колег і міжнародні обєднання журналістів виявити солідарність з кримськотатарськими активістами й громадянськими журналістами, які обстоюють у Криму свободу слова».

«Факти переслідування кримськотатарських журналістів – члена Меджлісу кримськотатарського народу, директора інформаційного агентства QHA Гаяни Юксель, редакції єдиного в світі кримськотатарського телеканалу ATR, переслідування активістів громадського об'єднання« Кримська солідарність» – це ланки одного ланцюга, що свідчать про послідовну політику Росії, спрямовану на утиски свободи слова в окупованому Криму», – заявила секретар НСЖУ Олена Юрченко.

У НСЖУ відзначили мужність колег з кримськотатарських видань, їхню прихильність об'єктивно подавати факти про те, що відбувається в окупованому Криму, в тому числі про гоніння громадян України.

Нагадуємо також, НСЖУ повідомила, що готова прийняти до своїх лав громадянських журналістів з окупованого Криму, і запропонувала кримськотатарським активістам, громадянським журналістам, кримським адвокатам обговорити питання створення окремої процедури, що полегшує порядок вступу до НСЖУ таких журналістів, які працюють в умовах окупованого півострова.

Фото khpg.org

Спілчанські новини

Від сучасної медіаосвіти – до міжкультурного і політичного діалогу// НСЖУ, 24.06.2019

Студенти й молоді журналісти чотирьох країн – України, Вірменії, Грузії та Білорусі – протягом тижня пройшли цикл конференцій і тренінгів на Волині. Навчання проходило в рамках проекту «Медіадіалог для демократії і миру». Цей проект уже п’ятий рік реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. На відкритті цьогорічного заходу в Луцьку виступила Перший секретар Посольства ФРН в Україні, керівниця відділу преси Аннет Пьолькінґ.

НСЖУ засудила атаку на журналістів у Грузії// НСЖУ, 24.06.2019

Національна спілка журналістів України засудила дії грузинського уряду свідомо атакувати журналістів, які під час протестів виконували свої професійні обов’язки.

ПАМ’ЯТЬ ПРО КОЛЕГУ// НСЖУ, 24.06.2019

У польському містечку Окунінка Люблінського воєводства відбулись змагання з дартсупам"яті журналіста Олександра Бухтатого. У спортивних перегонах взяли участь журналісти з Дніпра, Кривого Рогу, Києва, Рівного, Луцька та Любліна. Організатор спортивного турніру – спортивно-оздоровчий центр журналістів «ТРИГОЛ» з Дніпра за підтримки Національної спілки журналістів України.

Наука й технології – в центрі уваги журналістів України й Китаю// НСЖУ, 23.06.2019

Наукова журналістика стає потужним напрямом сучасних медіа, а інформація про дослідження та технологічні новинки становить інтерес для аудиторії. Про це йшлося під час зустрічі керівництва Національної спілки журналістів України з делегацією газети Science and Technology Daily (Китай), яка відвідує Україну на запрошення НСЖУ.

Партнери