Спілка > Публiкацiя

Кримськотатарські журналісти 10 квітня відзначають професійне свято – День кримськотатарської журналістики

Служба інформацii НСЖУ
Середа 10 Квітня 2019
Кримськотатарські журналісти 10 квітня відзначають професійне свято – День кримськотатарської журналістики

Національна спілка журналістів України вітає з професійним святом кримськотатарських колег і закликає журналістів України та світу висловити солідарність із журналістами, які змушені працювати в складних умовах після російської окупації Криму 2014 року.

У НСЖУ зазначають, що російська влада створила в Криму умови, неможливі для існування незалежної журналістики, внаслідок чого низка кримськотатарських видань мусила покинути Крим і переїхати на материкову частину України.

«За окупаційної влади в Криму годі казати про свободу слова й незалежну журналістику, – заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Чимало кримськотатарських видань за цих умов мусили виїхати за межі півострова – до інших регіонів України. Творча спілка журналістів закликає колег і міжнародні обєднання журналістів виявити солідарність з кримськотатарськими активістами й громадянськими журналістами, які обстоюють у Криму свободу слова».

«Факти переслідування кримськотатарських журналістів – члена Меджлісу кримськотатарського народу, директора інформаційного агентства QHA Гаяни Юксель, редакції єдиного в світі кримськотатарського телеканалу ATR, переслідування активістів громадського об'єднання« Кримська солідарність» – це ланки одного ланцюга, що свідчать про послідовну політику Росії, спрямовану на утиски свободи слова в окупованому Криму», – заявила секретар НСЖУ Олена Юрченко.

У НСЖУ відзначили мужність колег з кримськотатарських видань, їхню прихильність об'єктивно подавати факти про те, що відбувається в окупованому Криму, в тому числі про гоніння громадян України.

Нагадуємо також, НСЖУ повідомила, що готова прийняти до своїх лав громадянських журналістів з окупованого Криму, і запропонувала кримськотатарським активістам, громадянським журналістам, кримським адвокатам обговорити питання створення окремої процедури, що полегшує порядок вступу до НСЖУ таких журналістів, які працюють в умовах окупованого півострова.

Фото khpg.org

Спілчанські новини

ОБСЄ засуджує погіршення свободи слова й безпеки журналістів у Криму// НСЖУ, 18.04.2019

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір засуджує арешт активістів «Кримської солідарності» після масових обшуків 27 березня в анексованому Криму й закликає до негайного звільнення цих осіб з російського СІЗО.

У Дніпрі презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України// НСЖУ, 18.04.2019

16 квітня у Дніпрі в бібліотеці Університету митної справи та фінансів презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України. На виставці книжкові й журнальні видання ілюструють тенденції розвитку ЗМІ України, розповідають про життя журналістської спільноти, а також тут є навчальні й довідкові видання, які стануть у пригоді всім, хто опановує журналістський фах.

НСЖУ відкриває «гарячу лінію» для журналістів на день виборів 21 квітня// НСЖУ, 17.04.2019

Національна спілка журналістів України відкриває «гарячу лінію» та надає юридичні консультації для журналістів під час другого туру виборів Президента України. До НСЖУ може звернутися будь-який журналіст чи ЗМІ, що зазнали перешкоджання професійній діяльності або у кого виникає питання щодо особливостей роботи в день виборів.

У Відні презентовано досвід боротьби з атаками на журналістів в Україні// НСЖУ, 17.04.2019

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко, 12 квітня, виступаючи на міжнародній конференції з питань свободи слова, що проходила у Відні (Австрія), розповів про проблеми систематичної безкарності за прояви фізичної агресії та напади на працівників засобів масової інформації в Україні.

Партнери