Спілка > Публiкацiя

НСЖУ закликає колег виявляти солідарність із громадянськими журналістами в Криму

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 05 Квітня 2019
НСЖУ закликає колег виявляти солідарність із громадянськими журналістами в Криму

В окупованому Криму підконтрольний Росії суд продовжив арешт громадянському журналістові, активісту ГО «Кримська солідарність» Серверу Мустафаєву до 9 червня, повідомляють Крим.Реалії. Керівництво творчої спілки журналістів закликає українських колег і міжнародні союзи журналістів виявити солідарність з кримськотатарськими активістами й громадянськими журналістами.

«Активісти інформують про те, що відбувається на півострові, нерідко – ціною власної свободи, – зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Виявити солідарність з громадянськими журналістами – означає насамперед морально підтримати колег, що дуже важливо в тих умовах, у яких нині доводиться їм перебувати».

«Продовження арешту Серверу Мустафаєву, як і минула в кінці березня серія арештів активістів «Кримської солідарності», і продовжений раніше арешт Нарімана Мемедемінова, не що інше як системний тиск на громадянську журналістику в окупованому Криму. Росія використовує всі засоби для придушення будь-яких спроб розповідати правду про репресії на півострові», – заявила секретар НСЖУ Олена Юрченко, кримська журналістка.

Щодня НСЖУ відстежує ситуацію в окупованому Криму й реагує на порушення, які вчиняють російські силовики щодо журналістів, зокрема й громадянських. Національна спілка журналістів України повідомляє, що готова прийняти до своїх лав громадянських журналістів з окупованого Криму, і пропонує кримськотатарським активістам, громадянським журналістам, кримським адвокатам обговорити створення окремої процедури, що полегшує порядок вступу до НСЖУ таких журналістів, які працюють в умовах окупації півострова.

Спілчанські новини

Від сучасної медіаосвіти – до міжкультурного і політичного діалогу// НСЖУ, 24.06.2019

Студенти й молоді журналісти чотирьох країн – України, Вірменії, Грузії та Білорусі – протягом тижня пройшли цикл конференцій і тренінгів на Волині. Навчання проходило в рамках проекту «Медіадіалог для демократії і миру». Цей проект уже п’ятий рік реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. На відкритті цьогорічного заходу в Луцьку виступила Перший секретар Посольства ФРН в Україні, керівниця відділу преси Аннет Пьолькінґ.

НСЖУ засудила атаку на журналістів у Грузії// НСЖУ, 24.06.2019

Національна спілка журналістів України засудила дії грузинського уряду свідомо атакувати журналістів, які під час протестів виконували свої професійні обов’язки.

ПАМ’ЯТЬ ПРО КОЛЕГУ// НСЖУ, 24.06.2019

У польському містечку Окунінка Люблінського воєводства відбулись змагання з дартсупам"яті журналіста Олександра Бухтатого. У спортивних перегонах взяли участь журналісти з Дніпра, Кривого Рогу, Києва, Рівного, Луцька та Любліна. Організатор спортивного турніру – спортивно-оздоровчий центр журналістів «ТРИГОЛ» з Дніпра за підтримки Національної спілки журналістів України.

Наука й технології – в центрі уваги журналістів України й Китаю// НСЖУ, 23.06.2019

Наукова журналістика стає потужним напрямом сучасних медіа, а інформація про дослідження та технологічні новинки становить інтерес для аудиторії. Про це йшлося під час зустрічі керівництва Національної спілки журналістів України з делегацією газети Science and Technology Daily (Китай), яка відвідує Україну на запрошення НСЖУ.

Партнери