Спілка > Публiкацiя

НСЖУ закликає колег виявляти солідарність із громадянськими журналістами в Криму

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 05 Квітня 2019
НСЖУ закликає колег виявляти солідарність із громадянськими журналістами в Криму

В окупованому Криму підконтрольний Росії суд продовжив арешт громадянському журналістові, активісту ГО «Кримська солідарність» Серверу Мустафаєву до 9 червня, повідомляють Крим.Реалії. Керівництво творчої спілки журналістів закликає українських колег і міжнародні союзи журналістів виявити солідарність з кримськотатарськими активістами й громадянськими журналістами.

«Активісти інформують про те, що відбувається на півострові, нерідко – ціною власної свободи, – зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Виявити солідарність з громадянськими журналістами – означає насамперед морально підтримати колег, що дуже важливо в тих умовах, у яких нині доводиться їм перебувати».

«Продовження арешту Серверу Мустафаєву, як і минула в кінці березня серія арештів активістів «Кримської солідарності», і продовжений раніше арешт Нарімана Мемедемінова, не що інше як системний тиск на громадянську журналістику в окупованому Криму. Росія використовує всі засоби для придушення будь-яких спроб розповідати правду про репресії на півострові», – заявила секретар НСЖУ Олена Юрченко, кримська журналістка.

Щодня НСЖУ відстежує ситуацію в окупованому Криму й реагує на порушення, які вчиняють російські силовики щодо журналістів, зокрема й громадянських. Національна спілка журналістів України повідомляє, що готова прийняти до своїх лав громадянських журналістів з окупованого Криму, і пропонує кримськотатарським активістам, громадянським журналістам, кримським адвокатам обговорити створення окремої процедури, що полегшує порядок вступу до НСЖУ таких журналістів, які працюють в умовах окупації півострова.

Спілчанські новини

ОБСЄ засуджує погіршення свободи слова й безпеки журналістів у Криму// НСЖУ, 18.04.2019

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір засуджує арешт активістів «Кримської солідарності» після масових обшуків 27 березня в анексованому Криму й закликає до негайного звільнення цих осіб з російського СІЗО.

У Дніпрі презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України// НСЖУ, 18.04.2019

16 квітня у Дніпрі в бібліотеці Університету митної справи та фінансів презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України. На виставці книжкові й журнальні видання ілюструють тенденції розвитку ЗМІ України, розповідають про життя журналістської спільноти, а також тут є навчальні й довідкові видання, які стануть у пригоді всім, хто опановує журналістський фах.

НСЖУ відкриває «гарячу лінію» для журналістів на день виборів 21 квітня// НСЖУ, 17.04.2019

Національна спілка журналістів України відкриває «гарячу лінію» та надає юридичні консультації для журналістів під час другого туру виборів Президента України. До НСЖУ може звернутися будь-який журналіст чи ЗМІ, що зазнали перешкоджання професійній діяльності або у кого виникає питання щодо особливостей роботи в день виборів.

У Відні презентовано досвід боротьби з атаками на журналістів в Україні// НСЖУ, 17.04.2019

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко, 12 квітня, виступаючи на міжнародній конференції з питань свободи слова, що проходила у Відні (Австрія), розповів про проблеми систематичної безкарності за прояви фізичної агресії та напади на працівників засобів масової інформації в Україні.

Партнери