Спілка > Публiкацiя

Нова Громадська рада при Держкомтелерадіо засуджує спроби нардепів обмежити свободу слова

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 05 Квітня 2019
Нова Громадська рада при Держкомтелерадіо засуджує спроби нардепів обмежити свободу слова

Одноголосно засудили «драконівські» законопроекти, які утискують права журналістів чи запроваджують цензуру в інтернеті, активісти, що увійшли до нового складу Громадської ради при Держкомтелерадіо. Головою Громадської ради обрано Олександра Човгана, керівника Асоціації «Незалежні регіональні видавці України». Загалом до Громадської ради увійшли представники 18 організацій, які працюють в інформаційній сфері, зокрема й голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Усі 18 організацій підписали звернення до парламентарів, послів і Президента з вимогою не голосувати та не підтримувати законопроекти, які можуть вплинути на свободу слова:

Перший законопроект 10139 стосується змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання розповсюдженню недостовірних відомостей у засобах масової інформації, який зареєстрували від 12 березня 2019 року.

Цей проект закону передбачає, що відповідальність настає незалежно від того, чи поширюється фейк з умислом чи ненавмисне. Стосується як онлайн видань, так і газет. За умисний фейк загрожує штраф до 34 тисяч гривень. Якщо ж дані стосуються кандидатів у депутати, кандидатів у президенти і поширюються під час виборів, штраф може вирости до 54 тисяч гривень. Також законопроект на ділі передбачає, що доступ до сайту можуть заблокувати по всій території країни.

Другий законопроект 6688. “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері”. Він також передбачає, що слідчий може заблокувати роботу сайту, просто звернувшись із заявою до провайдера. Навіть без попереднього звернення до слідчого судді. І термін блокування сайту в цьому випадку буде до 48 годин. І звісно, з цього можуть скористатися недобросовісні конкуренти або провокатори.

– Не один рік ми воюємо з тими, хто хоче вбити свободу слова в Україні. Виступаємо проти тих «драконівських» законопроектів, які нам нав’язують представники влади. І завдяки спільним діям, завдяки тому, що стоїмо пліч-о-пліч з громадськими організаціями, нам кілька разів вже вдавалося вплинути на хід подій і відправити на допрацювання законопроект №6688, – каже Олександр Човган, голова Громадської Ради при Держкомтелекомрадіо. – Тепер з’явився ще один проект від 12 березня під номером 10139. І ми вже надіслали листи депутатам з вимогою не голосувати за цей законопроект. Президент теж отримає лист з проханням накласти вето, якщо все ж народні обранці проголосують за цей законопроект. А щоб закріпити усе це, ми надіслали листи послам багатьох країн з проханням захистити свободу слова в Україні. Ми маємо її зберегти будь-якою ціною.

У Національній спілці журналістів наголошують, що українські політики повинні гарантувати свободу слова і не атакувати чинне інформаційне законодавство з метою утисків прав ЗМІ:

– Ми не втомимось реагувати на будь-які драконівські ініціативи, – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Але політикам варто вести цивілізований діалог з медіа та журналістами і вчитися приймати публічну критику, а не шукати арсенал боротьби з критикою.

Спілчанські новини

ОБСЄ засуджує погіршення свободи слова й безпеки журналістів у Криму// НСЖУ, 18.04.2019

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір засуджує арешт активістів «Кримської солідарності» після масових обшуків 27 березня в анексованому Криму й закликає до негайного звільнення цих осіб з російського СІЗО.

У Дніпрі презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України// НСЖУ, 18.04.2019

16 квітня у Дніпрі в бібліотеці Університету митної справи та фінансів презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України. На виставці книжкові й журнальні видання ілюструють тенденції розвитку ЗМІ України, розповідають про життя журналістської спільноти, а також тут є навчальні й довідкові видання, які стануть у пригоді всім, хто опановує журналістський фах.

НСЖУ відкриває «гарячу лінію» для журналістів на день виборів 21 квітня// НСЖУ, 17.04.2019

Національна спілка журналістів України відкриває «гарячу лінію» та надає юридичні консультації для журналістів під час другого туру виборів Президента України. До НСЖУ може звернутися будь-який журналіст чи ЗМІ, що зазнали перешкоджання професійній діяльності або у кого виникає питання щодо особливостей роботи в день виборів.

У Відні презентовано досвід боротьби з атаками на журналістів в Україні// НСЖУ, 17.04.2019

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко, 12 квітня, виступаючи на міжнародній конференції з питань свободи слова, що проходила у Відні (Австрія), розповів про проблеми систематичної безкарності за прояви фізичної агресії та напади на працівників засобів масової інформації в Україні.

Партнери