Спілка > Публiкацiя

Нова Громадська рада при Держкомтелерадіо засуджує спроби нардепів обмежити свободу слова

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 05 Квітня 2019
Нова Громадська рада при Держкомтелерадіо засуджує спроби нардепів обмежити свободу слова

Одноголосно засудили «драконівські» законопроекти, які утискують права журналістів чи запроваджують цензуру в інтернеті, активісти, що увійшли до нового складу Громадської ради при Держкомтелерадіо. Головою Громадської ради обрано Олександра Човгана, керівника Асоціації «Незалежні регіональні видавці України». Загалом до Громадської ради увійшли представники 18 організацій, які працюють в інформаційній сфері, зокрема й голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Усі 18 організацій підписали звернення до парламентарів, послів і Президента з вимогою не голосувати та не підтримувати законопроекти, які можуть вплинути на свободу слова:

Перший законопроект 10139 стосується змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання розповсюдженню недостовірних відомостей у засобах масової інформації, який зареєстрували від 12 березня 2019 року.

Цей проект закону передбачає, що відповідальність настає незалежно від того, чи поширюється фейк з умислом чи ненавмисне. Стосується як онлайн видань, так і газет. За умисний фейк загрожує штраф до 34 тисяч гривень. Якщо ж дані стосуються кандидатів у депутати, кандидатів у президенти і поширюються під час виборів, штраф може вирости до 54 тисяч гривень. Також законопроект на ділі передбачає, що доступ до сайту можуть заблокувати по всій території країни.

Другий законопроект 6688. “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері”. Він також передбачає, що слідчий може заблокувати роботу сайту, просто звернувшись із заявою до провайдера. Навіть без попереднього звернення до слідчого судді. І термін блокування сайту в цьому випадку буде до 48 годин. І звісно, з цього можуть скористатися недобросовісні конкуренти або провокатори.

– Не один рік ми воюємо з тими, хто хоче вбити свободу слова в Україні. Виступаємо проти тих «драконівських» законопроектів, які нам нав’язують представники влади. І завдяки спільним діям, завдяки тому, що стоїмо пліч-о-пліч з громадськими організаціями, нам кілька разів вже вдавалося вплинути на хід подій і відправити на допрацювання законопроект №6688, – каже Олександр Човган, голова Громадської Ради при Держкомтелекомрадіо. – Тепер з’явився ще один проект від 12 березня під номером 10139. І ми вже надіслали листи депутатам з вимогою не голосувати за цей законопроект. Президент теж отримає лист з проханням накласти вето, якщо все ж народні обранці проголосують за цей законопроект. А щоб закріпити усе це, ми надіслали листи послам багатьох країн з проханням захистити свободу слова в Україні. Ми маємо її зберегти будь-якою ціною.

У Національній спілці журналістів наголошують, що українські політики повинні гарантувати свободу слова і не атакувати чинне інформаційне законодавство з метою утисків прав ЗМІ:

– Ми не втомимось реагувати на будь-які драконівські ініціативи, – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Але політикам варто вести цивілізований діалог з медіа та журналістами і вчитися приймати публічну критику, а не шукати арсенал боротьби з критикою.

Спілчанські новини

Від сучасної медіаосвіти – до міжкультурного і політичного діалогу// НСЖУ, 24.06.2019

Студенти й молоді журналісти чотирьох країн – України, Вірменії, Грузії та Білорусі – протягом тижня пройшли цикл конференцій і тренінгів на Волині. Навчання проходило в рамках проекту «Медіадіалог для демократії і миру». Цей проект уже п’ятий рік реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. На відкритті цьогорічного заходу в Луцьку виступила Перший секретар Посольства ФРН в Україні, керівниця відділу преси Аннет Пьолькінґ.

НСЖУ засудила атаку на журналістів у Грузії// НСЖУ, 24.06.2019

Національна спілка журналістів України засудила дії грузинського уряду свідомо атакувати журналістів, які під час протестів виконували свої професійні обов’язки.

ПАМ’ЯТЬ ПРО КОЛЕГУ// НСЖУ, 24.06.2019

У польському містечку Окунінка Люблінського воєводства відбулись змагання з дартсупам"яті журналіста Олександра Бухтатого. У спортивних перегонах взяли участь журналісти з Дніпра, Кривого Рогу, Києва, Рівного, Луцька та Любліна. Організатор спортивного турніру – спортивно-оздоровчий центр журналістів «ТРИГОЛ» з Дніпра за підтримки Національної спілки журналістів України.

Наука й технології – в центрі уваги журналістів України й Китаю// НСЖУ, 23.06.2019

Наукова журналістика стає потужним напрямом сучасних медіа, а інформація про дослідження та технологічні новинки становить інтерес для аудиторії. Про це йшлося під час зустрічі керівництва Національної спілки журналістів України з делегацією газети Science and Technology Daily (Китай), яка відвідує Україну на запрошення НСЖУ.

Партнери