Спілка > Публiкацiя

«Кримська солідарність» закликає ЗМІ і правозахисників підтримати громадських журналістів у Криму

Служба інформацii НСЖУ
Середа 03 Квітня 2019
«Кримська солідарність» закликає ЗМІ і правозахисників підтримати громадських журналістів у Криму

Громадське об'єднання «Кримська солідарність» 3 квітня оприлюднило звернення з приводу переслідування громадських журналістів у Криму.

Активісти, зокрема, звернулися до ЗМІ і правозахисників з проханням підтримати переслідуваних громадських журналістів на півострові, повідомляє ua.krymr.com.

«Закликаємо українські, незалежні російські і міжнародні ЗМІ та правозахисні організації підтримати громадських журналістів як колег у ситуаціях, коли вони стають жертвами репресій і переслідувань; включити їх у союзи журналістів і говорити про них як про громадських журналістів та документалістів, оскільки відеоматеріали, аудіо- і текстова інформація є не тільки висвітленням, але й документуванням систематичних переслідувань людей у Криму; залучити всі механізми захисту професійних журналістських спілок і об'єднань, які можуть бути застосовані до професійних журналістів», – сказано у зверненні, опублікованому у Facebook.

Також активісти звернулися до правозахисників із проханням посилити моніторинг і висвітлення актів системного переслідування громадських журналістів у Криму.

«Закликаємо звернутися до міжнародних організацій з метою інформування про факти системного переслідування незалежних ЗМІ та громадських журналістів для припинення таких актів тиску на їхню діяльність, забезпечити спостереження правозахисних організацій за перебігом судових процесів над громадськими журналістами в Криму і на території Росії, куди вивозять заарештованих активістів», – додали в «Кримській солідарності».

Співробітники ФСБ, МВС Росії та Росгвардії 27 березня провели в Криму масові обшуки в будинках кримськотатарських активістів, у тому числі активістів громадського об'єднання «Кримська солідарність». Так, троє із затриманих на громадських засадах фіксували на мобільні телефони і поширювали інформацію про репресії в Криму: Осман Арифмеметов, Рустем Шейхалієв та Ремзі Бекіров.

У ФСБ Росії підтвердили проведення обшуків у Криму.

Київський райсуд Сімферополя 27 березня заарештував дев'ятьох кримськотатарських активістів, затриманих раніше вранці. 28 березня райсуд Сімферополя заарештував 14 кримськотатарських активістів з-поміж затриманих російськими силовиками 27 березня.

Заарештованих у Криму 29 березня 23 кримськотатарських активістів за другою сімферопольською «справою Хізб ут-Тахрір» вивезли до Росії.

Спілчанські новини

Від сучасної медіаосвіти – до міжкультурного і політичного діалогу// НСЖУ, 24.06.2019

Студенти й молоді журналісти чотирьох країн – України, Вірменії, Грузії та Білорусі – протягом тижня пройшли цикл конференцій і тренінгів на Волині. Навчання проходило в рамках проекту «Медіадіалог для демократії і миру». Цей проект уже п’ятий рік реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. На відкритті цьогорічного заходу в Луцьку виступила Перший секретар Посольства ФРН в Україні, керівниця відділу преси Аннет Пьолькінґ.

НСЖУ засудила атаку на журналістів у Грузії// НСЖУ, 24.06.2019

Національна спілка журналістів України засудила дії грузинського уряду свідомо атакувати журналістів, які під час протестів виконували свої професійні обов’язки.

ПАМ’ЯТЬ ПРО КОЛЕГУ// НСЖУ, 24.06.2019

У польському містечку Окунінка Люблінського воєводства відбулись змагання з дартсупам"яті журналіста Олександра Бухтатого. У спортивних перегонах взяли участь журналісти з Дніпра, Кривого Рогу, Києва, Рівного, Луцька та Любліна. Організатор спортивного турніру – спортивно-оздоровчий центр журналістів «ТРИГОЛ» з Дніпра за підтримки Національної спілки журналістів України.

Наука й технології – в центрі уваги журналістів України й Китаю// НСЖУ, 23.06.2019

Наукова журналістика стає потужним напрямом сучасних медіа, а інформація про дослідження та технологічні новинки становить інтерес для аудиторії. Про це йшлося під час зустрічі керівництва Національної спілки журналістів України з делегацією газети Science and Technology Daily (Китай), яка відвідує Україну на запрошення НСЖУ.

Партнери