Спілка > Публiкацiя

«Кримська солідарність» закликає ЗМІ і правозахисників підтримати громадських журналістів у Криму

Служба інформацii НСЖУ
Середа 03 Квітня 2019
«Кримська солідарність» закликає ЗМІ і правозахисників підтримати громадських журналістів у Криму

Громадське об'єднання «Кримська солідарність» 3 квітня оприлюднило звернення з приводу переслідування громадських журналістів у Криму.

Активісти, зокрема, звернулися до ЗМІ і правозахисників з проханням підтримати переслідуваних громадських журналістів на півострові, повідомляє ua.krymr.com.

«Закликаємо українські, незалежні російські і міжнародні ЗМІ та правозахисні організації підтримати громадських журналістів як колег у ситуаціях, коли вони стають жертвами репресій і переслідувань; включити їх у союзи журналістів і говорити про них як про громадських журналістів та документалістів, оскільки відеоматеріали, аудіо- і текстова інформація є не тільки висвітленням, але й документуванням систематичних переслідувань людей у Криму; залучити всі механізми захисту професійних журналістських спілок і об'єднань, які можуть бути застосовані до професійних журналістів», – сказано у зверненні, опублікованому у Facebook.

Також активісти звернулися до правозахисників із проханням посилити моніторинг і висвітлення актів системного переслідування громадських журналістів у Криму.

«Закликаємо звернутися до міжнародних організацій з метою інформування про факти системного переслідування незалежних ЗМІ та громадських журналістів для припинення таких актів тиску на їхню діяльність, забезпечити спостереження правозахисних організацій за перебігом судових процесів над громадськими журналістами в Криму і на території Росії, куди вивозять заарештованих активістів», – додали в «Кримській солідарності».

Співробітники ФСБ, МВС Росії та Росгвардії 27 березня провели в Криму масові обшуки в будинках кримськотатарських активістів, у тому числі активістів громадського об'єднання «Кримська солідарність». Так, троє із затриманих на громадських засадах фіксували на мобільні телефони і поширювали інформацію про репресії в Криму: Осман Арифмеметов, Рустем Шейхалієв та Ремзі Бекіров.

У ФСБ Росії підтвердили проведення обшуків у Криму.

Київський райсуд Сімферополя 27 березня заарештував дев'ятьох кримськотатарських активістів, затриманих раніше вранці. 28 березня райсуд Сімферополя заарештував 14 кримськотатарських активістів з-поміж затриманих російськими силовиками 27 березня.

Заарештованих у Криму 29 березня 23 кримськотатарських активістів за другою сімферопольською «справою Хізб ут-Тахрір» вивезли до Росії.

Спілчанські новини

ОБСЄ засуджує погіршення свободи слова й безпеки журналістів у Криму// НСЖУ, 18.04.2019

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір засуджує арешт активістів «Кримської солідарності» після масових обшуків 27 березня в анексованому Криму й закликає до негайного звільнення цих осіб з російського СІЗО.

У Дніпрі презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України// НСЖУ, 18.04.2019

16 квітня у Дніпрі в бібліотеці Університету митної справи та фінансів презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України. На виставці книжкові й журнальні видання ілюструють тенденції розвитку ЗМІ України, розповідають про життя журналістської спільноти, а також тут є навчальні й довідкові видання, які стануть у пригоді всім, хто опановує журналістський фах.

НСЖУ відкриває «гарячу лінію» для журналістів на день виборів 21 квітня// НСЖУ, 17.04.2019

Національна спілка журналістів України відкриває «гарячу лінію» та надає юридичні консультації для журналістів під час другого туру виборів Президента України. До НСЖУ може звернутися будь-який журналіст чи ЗМІ, що зазнали перешкоджання професійній діяльності або у кого виникає питання щодо особливостей роботи в день виборів.

У Відні презентовано досвід боротьби з атаками на журналістів в Україні// НСЖУ, 17.04.2019

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко, 12 квітня, виступаючи на міжнародній конференції з питань свободи слова, що проходила у Відні (Австрія), розповів про проблеми систематичної безкарності за прояви фізичної агресії та напади на працівників засобів масової інформації в Україні.

Партнери