Спілка > Публiкацiя

Невідомий у центрі Івано-Франківська напав на журналіста, розтрощивши його телефон

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 21 Березня 2019
Невідомий у центрі Івано-Франківська напав на журналіста, розтрощивши його телефон

Подія трапилася 19 березня в центрі Івано-Франківська, коли знімальна група місцевого інформаційного сайту «МІСТО» готувала репортаж про приїзд Президента України Петра Порошенка. Агресивно налаштований чоловік у натовпі, помітивши, що його знімають на телефон, кинувся на журналіста Андрія Шкварлу. Із другої спроби нападник вибив техніку з рук, а потім ще й розтрощив телефон ногами.

– На виступ Президента приїхали представники «Національного корпусу», почалися заворушення, штурханина. Наш журналіст проводив стрім, аж раптом один невдоволений накинувся на нього й розтрощив техніку. На щастя, сам Андрій не постраждав, – у коментарі НСЖУ розповідає головний редактор сайту «МІСТО» Євгенія Ступяк.

Андрій Шкварла одразу звернувся до поліції, пояснивши, що з ним трапилося. Як повідомляє сектор комунікації Івано-Франківської обласної поліції, за фактом пошкодження мобільного пристрою журналіста відкрито кримінальне провадженняза ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна) ККУ. Триває перевірка. Особу зловмисника розшукують поліцейські, а сам телефон вилучено. За трактуванням поліції, провадження за фактом перешкоджання журналістській діяльності (ст. 171 ККУ) не відкрито, бо журналіст не мав на собі розпізнавальних знаків і не назвася, що він зі ЗМІ. І хоча нападник діяв умисне, проте не знав, що коїть напад на журналіста.

– Насправді наш журналіст мав посвідчення, тримав його у прозорому чохлі під телефоном. Цей факт ми вказали поліції, на що нас запевнили: після розгляду всіх деталей і доказів, імовірно, статтю буде змінено. Сподіваємося, що це справді буде так і що поліція встановить особу нападника, тим більше, нам вдалося отримати з відеозаписів його чітке фото, – розповідає пані Євгенія.

У Національній спілці журналістів України зазначають, що загалом в Україні високий рівень фізичної агресії до журналістів, проте особливе занепокоєння викликає радикалізація напередодні виборів.

– Проте «тітушки» мають розуміти: хоч би які політичні штаби їх наймали, покарання за побиття журналіста є невідворотним, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Фото із сайту «МІСТО»

 

Спілчанські новини

Від сучасної медіаосвіти – до міжкультурного і політичного діалогу// НСЖУ, 24.06.2019

Студенти й молоді журналісти чотирьох країн – України, Вірменії, Грузії та Білорусі – протягом тижня пройшли цикл конференцій і тренінгів на Волині. Навчання проходило в рамках проекту «Медіадіалог для демократії і миру». Цей проект уже п’ятий рік реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. На відкритті цьогорічного заходу в Луцьку виступила Перший секретар Посольства ФРН в Україні, керівниця відділу преси Аннет Пьолькінґ.

НСЖУ засудила атаку на журналістів у Грузії// НСЖУ, 24.06.2019

Національна спілка журналістів України засудила дії грузинського уряду свідомо атакувати журналістів, які під час протестів виконували свої професійні обов’язки.

ПАМ’ЯТЬ ПРО КОЛЕГУ// НСЖУ, 24.06.2019

У польському містечку Окунінка Люблінського воєводства відбулись змагання з дартсупам"яті журналіста Олександра Бухтатого. У спортивних перегонах взяли участь журналісти з Дніпра, Кривого Рогу, Києва, Рівного, Луцька та Любліна. Організатор спортивного турніру – спортивно-оздоровчий центр журналістів «ТРИГОЛ» з Дніпра за підтримки Національної спілки журналістів України.

Наука й технології – в центрі уваги журналістів України й Китаю// НСЖУ, 23.06.2019

Наукова журналістика стає потужним напрямом сучасних медіа, а інформація про дослідження та технологічні новинки становить інтерес для аудиторії. Про це йшлося під час зустрічі керівництва Національної спілки журналістів України з делегацією газети Science and Technology Daily (Китай), яка відвідує Україну на запрошення НСЖУ.

Партнери