Спілка > Публiкацiя

Невідомий у центрі Івано-Франківська напав на журналіста, розтрощивши його телефон

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 21 Березня 2019
Невідомий у центрі Івано-Франківська напав на журналіста, розтрощивши його телефон

Подія трапилася 19 березня в центрі Івано-Франківська, коли знімальна група місцевого інформаційного сайту «МІСТО» готувала репортаж про приїзд Президента України Петра Порошенка. Агресивно налаштований чоловік у натовпі, помітивши, що його знімають на телефон, кинувся на журналіста Андрія Шкварлу. Із другої спроби нападник вибив техніку з рук, а потім ще й розтрощив телефон ногами.

– На виступ Президента приїхали представники «Національного корпусу», почалися заворушення, штурханина. Наш журналіст проводив стрім, аж раптом один невдоволений накинувся на нього й розтрощив техніку. На щастя, сам Андрій не постраждав, – у коментарі НСЖУ розповідає головний редактор сайту «МІСТО» Євгенія Ступяк.

Андрій Шкварла одразу звернувся до поліції, пояснивши, що з ним трапилося. Як повідомляє сектор комунікації Івано-Франківської обласної поліції, за фактом пошкодження мобільного пристрою журналіста відкрито кримінальне провадженняза ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна) ККУ. Триває перевірка. Особу зловмисника розшукують поліцейські, а сам телефон вилучено. За трактуванням поліції, провадження за фактом перешкоджання журналістській діяльності (ст. 171 ККУ) не відкрито, бо журналіст не мав на собі розпізнавальних знаків і не назвася, що він зі ЗМІ. І хоча нападник діяв умисне, проте не знав, що коїть напад на журналіста.

– Насправді наш журналіст мав посвідчення, тримав його у прозорому чохлі під телефоном. Цей факт ми вказали поліції, на що нас запевнили: після розгляду всіх деталей і доказів, імовірно, статтю буде змінено. Сподіваємося, що це справді буде так і що поліція встановить особу нападника, тим більше, нам вдалося отримати з відеозаписів його чітке фото, – розповідає пані Євгенія.

У Національній спілці журналістів України зазначають, що загалом в Україні високий рівень фізичної агресії до журналістів, проте особливе занепокоєння викликає радикалізація напередодні виборів.

– Проте «тітушки» мають розуміти: хоч би які політичні штаби їх наймали, покарання за побиття журналіста є невідворотним, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Фото із сайту «МІСТО»

 

Спілчанські новини

ОБСЄ засуджує погіршення свободи слова й безпеки журналістів у Криму// НСЖУ, 18.04.2019

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір засуджує арешт активістів «Кримської солідарності» після масових обшуків 27 березня в анексованому Криму й закликає до негайного звільнення цих осіб з російського СІЗО.

У Дніпрі презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України// НСЖУ, 18.04.2019

16 квітня у Дніпрі в бібліотеці Університету митної справи та фінансів презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України. На виставці книжкові й журнальні видання ілюструють тенденції розвитку ЗМІ України, розповідають про життя журналістської спільноти, а також тут є навчальні й довідкові видання, які стануть у пригоді всім, хто опановує журналістський фах.

НСЖУ відкриває «гарячу лінію» для журналістів на день виборів 21 квітня// НСЖУ, 17.04.2019

Національна спілка журналістів України відкриває «гарячу лінію» та надає юридичні консультації для журналістів під час другого туру виборів Президента України. До НСЖУ може звернутися будь-який журналіст чи ЗМІ, що зазнали перешкоджання професійній діяльності або у кого виникає питання щодо особливостей роботи в день виборів.

У Відні презентовано досвід боротьби з атаками на журналістів в Україні// НСЖУ, 17.04.2019

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко, 12 квітня, виступаючи на міжнародній конференції з питань свободи слова, що проходила у Відні (Австрія), розповів про проблеми систематичної безкарності за прояви фізичної агресії та напади на працівників засобів масової інформації в Україні.

Партнери