Спілка > Публiкацiя

Убивства Гонгадзе й Шеремета – злочини, розкриття яких впливає на безпеку країни, – Ігор Смешко

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 19 Березня 2019
Убивства Гонгадзе й Шеремета – злочини, розкриття яких впливає на безпеку країни, – Ігор Смешко

Без розслідування резонансних злочинів неможливо повернути довіру до правоохоронної системи країни. Потрібна політична воля, щоб відновити справедливість і притягти до відповідальності винних. Про це заявив кандидат у Президенти України, екс-голова СБУ Ігор Смешко, відповідаючи на запитання голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Співрозмовники зустрілися в ефірі політичного ток-шоу «Епіцентр української політики», що виходить на телеканалі NewsOne.

Звертаючись в ефірі програми до Ігоря Смешка, голова НСЖУ відзначив, що американський Комітет захисту журналістів назвав свій офіційний звіт у розслідуванні справи вбивства Павла Шеремета «відмовою від правосуддя»:

Так само ми говоримо про відсутність справедливості у справі Георгія Гонгадзе. Як ви, зважаючи на вагомий досвід управління силовими структурами, вважаєте, чого насправді бракує офіційним розслідуванням у справах убивств журналістів? І чи можливий все-таки прогрес у розслідуванні справи Павла Шеремета?

– Якщо в Україні не буде розслідуване вбивство Георгія Гонгадзе, «касетний скандал», і ті, хто за цим стояв, справа про отруєння (чи імітацію отруєння) Ющенка, які дали йому фактично можливість перемогти на виборах, якщо не буде розслідувано вбивство Шеремета, Гандзюк, ми ніколи не зможемо відновити довіру до правоохоронної системи… Це суспільно значущі злочини, розкриття яких впливає на безпеку країни, – відповідаючи на запитання, наголосив Ігор Смешко.

Аби це зробити, перш за все, потрібні політична воля, а також призначення керівниками у відповідних правоохоронних органах і спецслужбах аполітичних позапартійних професіоналів, які зможуть виконувати свою роботу без будь-якого зовнішнього впливу, впевнений Ігор Смешко.

Також голова НСЖУ Сергій Томіленко зауважив: українські журналісти відчувають до себе свідоме роздмухування ворожнечі, що йде від політиків і влади.

Відповідно, іде поділ журналістів на «таких» і «неправильних», «проросійських» тощо. Щоб захиститися, ми, в журналістській спільності виступили з ініціативою, щоб кандидати на посаду Президента України підписували Декларацію на захист свободи слова. Вдячні, що ви, як і ще 11 кандидатів, підписалися під цією декларацією. Та водночас хотіли б зрозуміти, як в Україні реально можна зупинити ворожнечу до журналістів? І що означає не на словах, а на ділі бути Президентові України гарантом свободи слова?

– У нас чудова Конституція, в якій прописане право на свободу слова. Президент України є гарантом Конституції. Він має бути батьком захисту журналістів і свободи слова. Будь-яке посягання на свободу слова – це посягання на Конституцію й демократію в Україні. Але, з досвіду перебування за кордоном, скажу, що вам потрібно створювати свою асоціацію, свій цех, свою професійну етику: кілька джерел інформації, альтернативність та достовірність, любов до країни і повага до законів. З дотриманням цих стандартів будь-який Президент із задоволенням стане на захист журналістів. Але й без цього – обов’язок Президента, відповідно до Конституції, захищати четверту владу в Україні, – впевнений Ігор Смешко. – Також, я за те, щоб були посилені норми кримінальної відповідальності за будь-які атаки на журналістів.

Спілчанські новини

ОБСЄ засуджує погіршення свободи слова й безпеки журналістів у Криму// НСЖУ, 18.04.2019

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір засуджує арешт активістів «Кримської солідарності» після масових обшуків 27 березня в анексованому Криму й закликає до негайного звільнення цих осіб з російського СІЗО.

У Дніпрі презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України// НСЖУ, 18.04.2019

16 квітня у Дніпрі в бібліотеці Університету митної справи та фінансів презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України. На виставці книжкові й журнальні видання ілюструють тенденції розвитку ЗМІ України, розповідають про життя журналістської спільноти, а також тут є навчальні й довідкові видання, які стануть у пригоді всім, хто опановує журналістський фах.

НСЖУ відкриває «гарячу лінію» для журналістів на день виборів 21 квітня// НСЖУ, 17.04.2019

Національна спілка журналістів України відкриває «гарячу лінію» та надає юридичні консультації для журналістів під час другого туру виборів Президента України. До НСЖУ може звернутися будь-який журналіст чи ЗМІ, що зазнали перешкоджання професійній діяльності або у кого виникає питання щодо особливостей роботи в день виборів.

У Відні презентовано досвід боротьби з атаками на журналістів в Україні// НСЖУ, 17.04.2019

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко, 12 квітня, виступаючи на міжнародній конференції з питань свободи слова, що проходила у Відні (Австрія), розповів про проблеми систематичної безкарності за прояви фізичної агресії та напади на працівників засобів масової інформації в Україні.

Партнери