Спілка > Публiкацiя

Убивства Гонгадзе й Шеремета – злочини, розкриття яких впливає на безпеку країни, – Ігор Смешко

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 19 Березня 2019
Убивства Гонгадзе й Шеремета – злочини, розкриття яких впливає на безпеку країни, – Ігор Смешко

Без розслідування резонансних злочинів неможливо повернути довіру до правоохоронної системи країни. Потрібна політична воля, щоб відновити справедливість і притягти до відповідальності винних. Про це заявив кандидат у Президенти України, екс-голова СБУ Ігор Смешко, відповідаючи на запитання голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Співрозмовники зустрілися в ефірі політичного ток-шоу «Епіцентр української політики», що виходить на телеканалі NewsOne.

Звертаючись в ефірі програми до Ігоря Смешка, голова НСЖУ відзначив, що американський Комітет захисту журналістів назвав свій офіційний звіт у розслідуванні справи вбивства Павла Шеремета «відмовою від правосуддя»:

Так само ми говоримо про відсутність справедливості у справі Георгія Гонгадзе. Як ви, зважаючи на вагомий досвід управління силовими структурами, вважаєте, чого насправді бракує офіційним розслідуванням у справах убивств журналістів? І чи можливий все-таки прогрес у розслідуванні справи Павла Шеремета?

– Якщо в Україні не буде розслідуване вбивство Георгія Гонгадзе, «касетний скандал», і ті, хто за цим стояв, справа про отруєння (чи імітацію отруєння) Ющенка, які дали йому фактично можливість перемогти на виборах, якщо не буде розслідувано вбивство Шеремета, Гандзюк, ми ніколи не зможемо відновити довіру до правоохоронної системи… Це суспільно значущі злочини, розкриття яких впливає на безпеку країни, – відповідаючи на запитання, наголосив Ігор Смешко.

Аби це зробити, перш за все, потрібні політична воля, а також призначення керівниками у відповідних правоохоронних органах і спецслужбах аполітичних позапартійних професіоналів, які зможуть виконувати свою роботу без будь-якого зовнішнього впливу, впевнений Ігор Смешко.

Також голова НСЖУ Сергій Томіленко зауважив: українські журналісти відчувають до себе свідоме роздмухування ворожнечі, що йде від політиків і влади.

Відповідно, іде поділ журналістів на «таких» і «неправильних», «проросійських» тощо. Щоб захиститися, ми, в журналістській спільності виступили з ініціативою, щоб кандидати на посаду Президента України підписували Декларацію на захист свободи слова. Вдячні, що ви, як і ще 11 кандидатів, підписалися під цією декларацією. Та водночас хотіли б зрозуміти, як в Україні реально можна зупинити ворожнечу до журналістів? І що означає не на словах, а на ділі бути Президентові України гарантом свободи слова?

– У нас чудова Конституція, в якій прописане право на свободу слова. Президент України є гарантом Конституції. Він має бути батьком захисту журналістів і свободи слова. Будь-яке посягання на свободу слова – це посягання на Конституцію й демократію в Україні. Але, з досвіду перебування за кордоном, скажу, що вам потрібно створювати свою асоціацію, свій цех, свою професійну етику: кілька джерел інформації, альтернативність та достовірність, любов до країни і повага до законів. З дотриманням цих стандартів будь-який Президент із задоволенням стане на захист журналістів. Але й без цього – обов’язок Президента, відповідно до Конституції, захищати четверту владу в Україні, – впевнений Ігор Смешко. – Також, я за те, щоб були посилені норми кримінальної відповідальності за будь-які атаки на журналістів.

Спілчанські новини

Від сучасної медіаосвіти – до міжкультурного і політичного діалогу// НСЖУ, 24.06.2019

Студенти й молоді журналісти чотирьох країн – України, Вірменії, Грузії та Білорусі – протягом тижня пройшли цикл конференцій і тренінгів на Волині. Навчання проходило в рамках проекту «Медіадіалог для демократії і миру». Цей проект уже п’ятий рік реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. На відкритті цьогорічного заходу в Луцьку виступила Перший секретар Посольства ФРН в Україні, керівниця відділу преси Аннет Пьолькінґ.

НСЖУ засудила атаку на журналістів у Грузії// НСЖУ, 24.06.2019

Національна спілка журналістів України засудила дії грузинського уряду свідомо атакувати журналістів, які під час протестів виконували свої професійні обов’язки.

ПАМ’ЯТЬ ПРО КОЛЕГУ// НСЖУ, 24.06.2019

У польському містечку Окунінка Люблінського воєводства відбулись змагання з дартсупам"яті журналіста Олександра Бухтатого. У спортивних перегонах взяли участь журналісти з Дніпра, Кривого Рогу, Києва, Рівного, Луцька та Любліна. Організатор спортивного турніру – спортивно-оздоровчий центр журналістів «ТРИГОЛ» з Дніпра за підтримки Національної спілки журналістів України.

Наука й технології – в центрі уваги журналістів України й Китаю// НСЖУ, 23.06.2019

Наукова журналістика стає потужним напрямом сучасних медіа, а інформація про дослідження та технологічні новинки становить інтерес для аудиторії. Про це йшлося під час зустрічі керівництва Національної спілки журналістів України з делегацією газети Science and Technology Daily (Китай), яка відвідує Україну на запрошення НСЖУ.

Партнери