Спілка > Публiкацiя

Кабмін, згідно з компетенцією, знову "вживатиме невідкладних заходів"

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 19 Березня 2019
Кабмін, згідно з компетенцією, знову "вживатиме невідкладних заходів"

Лист Національної спілки журналістів України зі зверненням учасників Всеукраїнської наради редакторів газет, у якому йдеться, зокрема, про неефективну діяльність АТ "Укрпошта", Адміністрація Президента України надіслала до Кабміну з проханням "розглянути згідно з компетенцією" та поінформувати НСЖУ про результати.

Про це повідомив у листі-відповіді заступник глави Адміністрації Президента України Сергій Марченко (лист, зареєстрований в АП 11 березня 2019 року, днями надійшов на адресу центрального офісу творчої спілки журналістів). Нагадаємо, йдеться про звернення, ухвалене на всеукраїнській нараді редакторів газет у Києві 12 лютого цього року. Представницький форум закликав керівництво держави вжити невідкладних заходів для подолання кризової ситуації в українських медіа.

За підсумками наради, її учасники підтримали вимогу перед Наглядовою радою АТ «Укрпошта» щодо відставки гендиректора Ігоря Смілянського. А також вирішили рекомендувати уряду України накласти мораторій на закриття поштових відділень і скорочення персоналу Укрпошти; призначити незалежний аудит поштових тарифів на передплату й доставку періодичної преси, створивши комісію і занісши до її складу, зокрема і представників Національної спілки журналістів України; розробити та схвалити цільову програму державної підтримки друкованої преси в Україні; внести зміни до Держбюджету на 2019 рік, виділивши кошти на одноразову фінансову допомогу реформованим ЗМІ; скасувати державне мито на газетний папір імпортного виробництва, а також розглянути можливість виготовлення власного паперу тощо.

Нагадаємо також, що на попередній лист НСЖУ, адресований главі держави (щодо діяльності Укрпошти), в січні цього року відповіло Міністерство інфраструктури. У тій відповіді на чотирьох сторінках переважно повторюються тези, раніше озвучені Укрпоштою, і майже нічого не сказано про вжиття заходів впливу на критичну ситуацію в галузі чи пошук способів розв’язання тих проблем, про які б’ють на сполох видавці й журналісти.

Спілчанські новини

ОБСЄ засуджує погіршення свободи слова й безпеки журналістів у Криму// НСЖУ, 18.04.2019

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір засуджує арешт активістів «Кримської солідарності» після масових обшуків 27 березня в анексованому Криму й закликає до негайного звільнення цих осіб з російського СІЗО.

У Дніпрі презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України// НСЖУ, 18.04.2019

16 квітня у Дніпрі в бібліотеці Університету митної справи та фінансів презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України. На виставці книжкові й журнальні видання ілюструють тенденції розвитку ЗМІ України, розповідають про життя журналістської спільноти, а також тут є навчальні й довідкові видання, які стануть у пригоді всім, хто опановує журналістський фах.

НСЖУ відкриває «гарячу лінію» для журналістів на день виборів 21 квітня// НСЖУ, 17.04.2019

Національна спілка журналістів України відкриває «гарячу лінію» та надає юридичні консультації для журналістів під час другого туру виборів Президента України. До НСЖУ може звернутися будь-який журналіст чи ЗМІ, що зазнали перешкоджання професійній діяльності або у кого виникає питання щодо особливостей роботи в день виборів.

У Відні презентовано досвід боротьби з атаками на журналістів в Україні// НСЖУ, 17.04.2019

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко, 12 квітня, виступаючи на міжнародній конференції з питань свободи слова, що проходила у Відні (Австрія), розповів про проблеми систематичної безкарності за прояви фізичної агресії та напади на працівників засобів масової інформації в Україні.

Партнери