Спілка > Публiкацiя

Кабмін, згідно з компетенцією, знову "вживатиме невідкладних заходів"

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 19 Березня 2019
Кабмін, згідно з компетенцією, знову "вживатиме невідкладних заходів"

Лист Національної спілки журналістів України зі зверненням учасників Всеукраїнської наради редакторів газет, у якому йдеться, зокрема, про неефективну діяльність АТ "Укрпошта", Адміністрація Президента України надіслала до Кабміну з проханням "розглянути згідно з компетенцією" та поінформувати НСЖУ про результати.

Про це повідомив у листі-відповіді заступник глави Адміністрації Президента України Сергій Марченко (лист, зареєстрований в АП 11 березня 2019 року, днями надійшов на адресу центрального офісу творчої спілки журналістів). Нагадаємо, йдеться про звернення, ухвалене на всеукраїнській нараді редакторів газет у Києві 12 лютого цього року. Представницький форум закликав керівництво держави вжити невідкладних заходів для подолання кризової ситуації в українських медіа.

За підсумками наради, її учасники підтримали вимогу перед Наглядовою радою АТ «Укрпошта» щодо відставки гендиректора Ігоря Смілянського. А також вирішили рекомендувати уряду України накласти мораторій на закриття поштових відділень і скорочення персоналу Укрпошти; призначити незалежний аудит поштових тарифів на передплату й доставку періодичної преси, створивши комісію і занісши до її складу, зокрема і представників Національної спілки журналістів України; розробити та схвалити цільову програму державної підтримки друкованої преси в Україні; внести зміни до Держбюджету на 2019 рік, виділивши кошти на одноразову фінансову допомогу реформованим ЗМІ; скасувати державне мито на газетний папір імпортного виробництва, а також розглянути можливість виготовлення власного паперу тощо.

Нагадаємо також, що на попередній лист НСЖУ, адресований главі держави (щодо діяльності Укрпошти), в січні цього року відповіло Міністерство інфраструктури. У тій відповіді на чотирьох сторінках переважно повторюються тези, раніше озвучені Укрпоштою, і майже нічого не сказано про вжиття заходів впливу на критичну ситуацію в галузі чи пошук способів розв’язання тих проблем, про які б’ють на сполох видавці й журналісти.

Спілчанські новини

Від сучасної медіаосвіти – до міжкультурного і політичного діалогу// НСЖУ, 24.06.2019

Студенти й молоді журналісти чотирьох країн – України, Вірменії, Грузії та Білорусі – протягом тижня пройшли цикл конференцій і тренінгів на Волині. Навчання проходило в рамках проекту «Медіадіалог для демократії і миру». Цей проект уже п’ятий рік реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. На відкритті цьогорічного заходу в Луцьку виступила Перший секретар Посольства ФРН в Україні, керівниця відділу преси Аннет Пьолькінґ.

НСЖУ засудила атаку на журналістів у Грузії// НСЖУ, 24.06.2019

Національна спілка журналістів України засудила дії грузинського уряду свідомо атакувати журналістів, які під час протестів виконували свої професійні обов’язки.

ПАМ’ЯТЬ ПРО КОЛЕГУ// НСЖУ, 24.06.2019

У польському містечку Окунінка Люблінського воєводства відбулись змагання з дартсупам"яті журналіста Олександра Бухтатого. У спортивних перегонах взяли участь журналісти з Дніпра, Кривого Рогу, Києва, Рівного, Луцька та Любліна. Організатор спортивного турніру – спортивно-оздоровчий центр журналістів «ТРИГОЛ» з Дніпра за підтримки Національної спілки журналістів України.

Наука й технології – в центрі уваги журналістів України й Китаю// НСЖУ, 23.06.2019

Наукова журналістика стає потужним напрямом сучасних медіа, а інформація про дослідження та технологічні новинки становить інтерес для аудиторії. Про це йшлося під час зустрічі керівництва Національної спілки журналістів України з делегацією газети Science and Technology Daily (Китай), яка відвідує Україну на запрошення НСЖУ.

Партнери