Спілка > Публiкацiя

Арештований блогер Мемедемінов замість медичної допомоги на ділі зазнає тортур

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 15 Березня 2019
Арештований блогер Мемедемінов замість медичної допомоги на ділі зазнає тортур

У Національній спілці журналістів України назвали тортурами ненадання медичної допомоги кримськотатарському активісту, цивільному журналісту Наріману Мемедемінову, якого російські силовики утримують у СІЗО окупованого Сімферополя за безпідставними обвинуваченнями.

За словами кримського адвоката Еміля Курбедінова, Мемедемінов потребує термінової операції, яка була запланована на 14 березня, але не відбулася, оскільки саме цього дня призначили проведення двох засідань у справі Мемедемінова в підконтрольних Росії судах у Сімферополі.

«Тортури! Ненадання крімськотатарському блогеру Мемедемінову необхідної медичної допомоги, відмову в проведенні запланованої операції треба розцінювати як нелюдські умови тримання під вартою», – заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Російський суд в окупованому Криму 14 березня продовжив арешт цивільному журналісту Наріману Мемедемінову на два місяці. Раніше суд у Криму продовжив арешт до 9 травня координаторові громадського об'єднання «Кримська солідарність», цивільному активісту Серверу Мустафаєву, який також перебуває в СІЗО Сімферополя за безпідставними обвинуваченнями.

«Росія використовує своє законодавство для формування брехливих звинувачень щодо кримськотатарських активістів в окупованому Криму. Це спроба змусити замовкнути цивільних журналістів, які інформують про обшуки, затримання та інші репресії на півострові. Наріману Мемедемінову і Серверу Мустафаєву висунули фейкові звинувачення й тримають у СІЗО через їхнє (Нарімана і Сервера) бажання розповісти про все, що відбувається в Криму», – наголосила секретар НСЖУ Олена Юрченко.

Національна спілка журналістів України підтверджує солідарність із кожним журналістом, який зазнає гонінь Росії в Криму. Захоплюємося силою духу, яку демонструють наші колеги – Наріман Мемедемінов, Сервер Мустафаєв, Микола Семена. Глибоко вдячні кримським адвокатам, які наполегливо обстоюють права переслідуваних журналістів.

НСЖУ вимагає свободи цивільним журналістам, кримськотатарським активістам Наріману Мемедемінову й Серверу Мустафаєву, яких Росія за безпідставними обвинуваченнями тримає в окупованому Криму. Творча спілка закликає міжнародні журналістські організації приєднатися до цієї вимоги.

Фото з сайту Крим.Реалії

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери