Спілка > Публiкацiя

Арештований блогер Мемедемінов замість медичної допомоги на ділі зазнає тортур

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 15 Березня 2019
Арештований блогер Мемедемінов замість медичної допомоги на ділі зазнає тортур

У Національній спілці журналістів України назвали тортурами ненадання медичної допомоги кримськотатарському активісту, цивільному журналісту Наріману Мемедемінову, якого російські силовики утримують у СІЗО окупованого Сімферополя за безпідставними обвинуваченнями.

За словами кримського адвоката Еміля Курбедінова, Мемедемінов потребує термінової операції, яка була запланована на 14 березня, але не відбулася, оскільки саме цього дня призначили проведення двох засідань у справі Мемедемінова в підконтрольних Росії судах у Сімферополі.

«Тортури! Ненадання крімськотатарському блогеру Мемедемінову необхідної медичної допомоги, відмову в проведенні запланованої операції треба розцінювати як нелюдські умови тримання під вартою», – заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Російський суд в окупованому Криму 14 березня продовжив арешт цивільному журналісту Наріману Мемедемінову на два місяці. Раніше суд у Криму продовжив арешт до 9 травня координаторові громадського об'єднання «Кримська солідарність», цивільному активісту Серверу Мустафаєву, який також перебуває в СІЗО Сімферополя за безпідставними обвинуваченнями.

«Росія використовує своє законодавство для формування брехливих звинувачень щодо кримськотатарських активістів в окупованому Криму. Це спроба змусити замовкнути цивільних журналістів, які інформують про обшуки, затримання та інші репресії на півострові. Наріману Мемедемінову і Серверу Мустафаєву висунули фейкові звинувачення й тримають у СІЗО через їхнє (Нарімана і Сервера) бажання розповісти про все, що відбувається в Криму», – наголосила секретар НСЖУ Олена Юрченко.

Національна спілка журналістів України підтверджує солідарність із кожним журналістом, який зазнає гонінь Росії в Криму. Захоплюємося силою духу, яку демонструють наші колеги – Наріман Мемедемінов, Сервер Мустафаєв, Микола Семена. Глибоко вдячні кримським адвокатам, які наполегливо обстоюють права переслідуваних журналістів.

НСЖУ вимагає свободи цивільним журналістам, кримськотатарським активістам Наріману Мемедемінову й Серверу Мустафаєву, яких Росія за безпідставними обвинуваченнями тримає в окупованому Криму. Творча спілка закликає міжнародні журналістські організації приєднатися до цієї вимоги.

Фото з сайту Крим.Реалії

Спілчанські новини

В Києві відбувся Медіа форум «Дослідження медіа ринку України»// НСЖУ, 20.03.2019

20 березня в Києві пройшов Медіа форум, на якому презентовано дорожню карту та огляд медіа ринку України. Організатори заходу – Американська торговельна палата в Україні та медіа агенція Arena Media Expert.

Убивства Гонгадзе й Шеремета – злочини, розкриття яких впливає на безпеку країни, – Ігор Смешко// НСЖУ, 19.03.2019

Без розслідування резонансних злочинів неможливо повернути довіру до правоохоронної системи країни. Потрібна політична воля, щоб відновити справедливість і притягти до відповідальності винних. Про це заявив кандидат у Президенти України, екс-голова СБУ Ігор Смешко, відповідаючи на запитання голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Чим небезпечні псевдожурналісти у день голосування: НСЖУ застерігає// НСЖУ, 19.03.2019

Псевдожурналісти на виборчих дільницях перешкоджають діяльності реальних журналістів і дискредитують професію.

Кабмін, згідно з компетенцією, знову "вживатиме невідкладних заходів"// НСЖУ, 19.03.2019

Лист Національної спілки журналістів України зі зверненням учасників Всеукраїнської наради редакторів газет, у якому йдеться, зокрема, про неефективну діяльність АТ "Укрпошта", Адміністрація Президента України надіслала до Кабміну з проханням "розглянути згідно з компетенцією" та поінформувати НСЖУ про результати.

Партнери