Спілка > Публiкацiя

Держдепартамент США фіксує в Україні зростання культури безкарності за злочини проти журналістів

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 15 Березня 2019
Держдепартамент США фіксує в Україні зростання культури безкарності за злочини проти журналістів

У Державному департаменті США вказують на відсутність прогресу в розслідуванні вбивства журналіста, одного з керівників "Української правди" Павла Шеремета. Про це йдеться в звіті Бюро з питань демократії, прав людини і праці Держдепартаменту США стосовно дотримання прав людини в Україні за 2018 рік.

Так само Державний департамент США фіксує в Україні: зростання культури безкарності, блокування роботи та атаки на редакції ЗМІ, тиск влади на журналістів через суди, зокрема вимога розкриття джерел інформації та обшуки. Як незалежні, так і державні ЗМІ практикують самоцензуру, а саме, коли інформують про політиків або коли повідомляють про історії, що можуть бути сприйняті громадськістю як недостатньо патріотичні тощо.

«Протягом року жодна людина не була арештована у зв'язку з убивством видатного білорусько-російського журналіста Павла Шеремета 2016 року. Родина Шеремета 2 серпня подала до суду на генерального прокурора, скаржачись на бездіяльність ГПУ щодо справи, – йдеться в документі. – Правозахисники та спостерігачі за дотриманням свободи преси висловили занепокоєння з приводу відсутності прогресу в офіційному розслідуванні, що свідчить про перешкоджання на високому рівні або некомпетентність у розслідуванні».

Випадки, викладені в доповіді Держдепартаменту США, Національна спілка журналістів України може істотно доповнити, наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко.

– Уже третій рік поспіль наші річні звіти про фізичні атаки та брак справедливості виходять під назвою «Жертви безкарності». Ми фіксуємо відсутність прогресу в розслідуванні справ побиття журналістів у часи Євромайдану, в нападах на колег з програми «Схеми», на фронтову журналістку Наталію Нагорну, на десятки регіональних працівників медіа. Непокарані й ті, хто підпалював телеканал «Інтер» і в прямому ефірі бив дівчат з мікрофонами, – каже Сергій Томіленко.

Влада й політики, які її підтримують, наголошує голова НСЖУ, створила умови, коли злочини проти журналістів залишаються непокараними. Навіть резонансні вбивства не є пріоритетом для відновлення справедливості.

– Журналісти зневірилися шукати правди й захисту в силовиків і в судах. Може, хоч через авторитетний Держдеп влада почує те, про що Спілка каже роками – зупиніть безкарність негайно. Покарайте кривдників журналістів, звітуйте про розслідування злочинів. Захистіть свободу слова! – наполягає голова НСЖУ.

Спілчанські новини

Безпека й економічна незалежність ЗМІ – основні питання полтавських журналістів// НСЖУ, 21.05.2019

На відзначення 60-річчя Національної спілки журналістів України в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Короленка спілкувалися зі студентами й викладачами факультету філології та журналістики перший секретар НСЖУ Ліна Кущ, голова правління Полтавської обласної організації НСЖУ Євген Лопушинський, відомі полтавські журналісти Микола Ляпаненко, Валентин Посухов, Віталій Скобельський та Анатолій Мішин.

Сьогодні Георгію Гонгадзе виповнилося б 50...// НСЖУ, 21.05.2019

Встановити і притягнути до відповідальності замовників жорстокого убивства засновника і першого головного редактора "Української правди" обіцяли всі глави держави й керівники МВС та Генпрокуратури. Але досі цього не зроблено.

Підсумки моніторингу висвітлення в медіа президентських перегонів в Україні// НСЖУ, 20.05.2019

У понеділок, 20 травня 2019 року, о 10:00 коаліція громадських організацій «Комісія з журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи провели заключну прес-конференцію щодо підсумків моніторингу висвітлення в медіа президентських перегонів в Україні.

Журналісти Сущенко та Семена отримуватимуть державну стипендію імені Левка Лук’яненка// НСЖУ, 20.05.2019

Президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення незаконно утримуваним в РФ політв'язням державних стипендій ім. Левка Лук'яненка на період утримання та протягом одного року, повідомила прес-служба глави держави.

Партнери