Спілка > Публiкацiя

Держдепартамент США фіксує в Україні зростання культури безкарності за злочини проти журналістів

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 15 Березня 2019
Держдепартамент США фіксує в Україні зростання культури безкарності за злочини проти журналістів

У Державному департаменті США вказують на відсутність прогресу в розслідуванні вбивства журналіста, одного з керівників "Української правди" Павла Шеремета. Про це йдеться в звіті Бюро з питань демократії, прав людини і праці Держдепартаменту США стосовно дотримання прав людини в Україні за 2018 рік.

Так само Державний департамент США фіксує в Україні: зростання культури безкарності, блокування роботи та атаки на редакції ЗМІ, тиск влади на журналістів через суди, зокрема вимога розкриття джерел інформації та обшуки. Як незалежні, так і державні ЗМІ практикують самоцензуру, а саме, коли інформують про політиків або коли повідомляють про історії, що можуть бути сприйняті громадськістю як недостатньо патріотичні тощо.

«Протягом року жодна людина не була арештована у зв'язку з убивством видатного білорусько-російського журналіста Павла Шеремета 2016 року. Родина Шеремета 2 серпня подала до суду на генерального прокурора, скаржачись на бездіяльність ГПУ щодо справи, – йдеться в документі. – Правозахисники та спостерігачі за дотриманням свободи преси висловили занепокоєння з приводу відсутності прогресу в офіційному розслідуванні, що свідчить про перешкоджання на високому рівні або некомпетентність у розслідуванні».

Випадки, викладені в доповіді Держдепартаменту США, Національна спілка журналістів України може істотно доповнити, наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко.

– Уже третій рік поспіль наші річні звіти про фізичні атаки та брак справедливості виходять під назвою «Жертви безкарності». Ми фіксуємо відсутність прогресу в розслідуванні справ побиття журналістів у часи Євромайдану, в нападах на колег з програми «Схеми», на фронтову журналістку Наталію Нагорну, на десятки регіональних працівників медіа. Непокарані й ті, хто підпалював телеканал «Інтер» і в прямому ефірі бив дівчат з мікрофонами, – каже Сергій Томіленко.

Влада й політики, які її підтримують, наголошує голова НСЖУ, створила умови, коли злочини проти журналістів залишаються непокараними. Навіть резонансні вбивства не є пріоритетом для відновлення справедливості.

– Журналісти зневірилися шукати правди й захисту в силовиків і в судах. Може, хоч через авторитетний Держдеп влада почує те, про що Спілка каже роками – зупиніть безкарність негайно. Покарайте кривдників журналістів, звітуйте про розслідування злочинів. Захистіть свободу слова! – наполягає голова НСЖУ.

Спілчанські новини

В Києві відбувся Медіа форум «Дослідження медіа ринку України»// НСЖУ, 20.03.2019

20 березня в Києві пройшов Медіа форум, на якому презентовано дорожню карту та огляд медіа ринку України. Організатори заходу – Американська торговельна палата в Україні та медіа агенція Arena Media Expert.

Убивства Гонгадзе й Шеремета – злочини, розкриття яких впливає на безпеку країни, – Ігор Смешко// НСЖУ, 19.03.2019

Без розслідування резонансних злочинів неможливо повернути довіру до правоохоронної системи країни. Потрібна політична воля, щоб відновити справедливість і притягти до відповідальності винних. Про це заявив кандидат у Президенти України, екс-голова СБУ Ігор Смешко, відповідаючи на запитання голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Чим небезпечні псевдожурналісти у день голосування: НСЖУ застерігає// НСЖУ, 19.03.2019

Псевдожурналісти на виборчих дільницях перешкоджають діяльності реальних журналістів і дискредитують професію.

Кабмін, згідно з компетенцією, знову "вживатиме невідкладних заходів"// НСЖУ, 19.03.2019

Лист Національної спілки журналістів України зі зверненням учасників Всеукраїнської наради редакторів газет, у якому йдеться, зокрема, про неефективну діяльність АТ "Укрпошта", Адміністрація Президента України надіслала до Кабміну з проханням "розглянути згідно з компетенцією" та поінформувати НСЖУ про результати.

Партнери