Спілка > Публiкацiя

Політичні штаби не повинні прикриватися пседожурналістами у день виборів Президента, – НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Середа 13 Березня 2019
Політичні штаби не повинні  прикриватися пседожурналістами у день виборів Президента, – НСЖУ

Національна спілка журналістів України засуджує надання стороннім особам посвідчень журналістів та закликає і політичні штаби, і редакції медіа не зловживати правом перебування журналістів на виборчих дільницях. Про це йдеться у відповідній заяві НСЖУ, поширеній 13 березня.

Спроби політичних сил делегувати своїх прибічників і активістів під виглядом працівників ЗМІ на виборчі дільниці дискредитують справжніх журналістів та перешкоджають їхній професійній діяльності, переконані в найбільшому журналістському об’єднанні країни:

– Практика заведення штабами своїх прихильників чи навіть «тітушок» на виборчі дільниці під журналістським прикриттям є ганебною, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Масова видача редакціями ЗМІ журналістських посвідчень, як і будь-яке інше підігрування політичним штабам чи владним структурам, дискредитує журналістську професію і підриває довіру до медіа.

У НСЖУ звертають увагу на те, що політична технологія із прикриттям сторонніх осіб на виборчих дільницях стає можливою не лише через цинізм політиків, а й через безпринципність окремих редакторів медіа, які готові масово видавати журналістські посвідчення.

– Справжніх журналістів закликаємо в день виборів фотографувати на дільницях журнали реєстрації працівників ЗМІ та оприлюднювати у соцмережах факти присутності псевдокореспондентів, – зазначає Сергій Томіленко. – Відповідно, НСЖУ оприлюднюватиме для громадського осуду перелік тих ЗМІ, що вдаються до зловживань правами працівників преси.

Довідково. Безперешкодний доступ представникам засобів масової інформації на публічні заходи, пов’язані з виборами Президента України, гарантований ч. 4 ст. 13 Закону України "Про вибори Президента України", а на засідання виборчих комісій та на виборчі дільниці у день виборів та в день повторного голосування – ч. 9 ст. 28 цього закону. Так, представники ЗМІ (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації) мають право бути присутніми без дозволу або запрошення відповідної комісії на засіданнях виборчої комісії, у т. ч. при підрахунку голосів виборців і встановленні результатів голосування, на виборчій дільниці в день виборів чи в день повторного голосування у приміщенні, де проводиться голосування. Часових обмежень перебування на виборчій дільниці немає.

ЗАЯВА (текст повністю).

Національна спілка журналістів України застерігає редакції засобів масової інформації від зловживань в період проведення в країні виборчих кампаній. Йдеться, зокрема, про випадки надбання сторонніми особами журналістських посвідчень. Ця ганебна практика, як і будь-яке інше підігрування політичним штабам чи владним структурам, дискредитує журналістську професію і підриває довіру до медіа.

НСЖУ рішуче засуджує спроби політсил делегувати своїх прибічників і активістів під виглядом працівників преси на виборчі дільниці, а також звертає увагу редакцій на неприпустимість вчинення дій, пов’язаних із наданням журналістських посвідчень стороннім особам.

Нагадуємо колегам – керівникам ЗМІ, що сприяння брудним технологіям – це не лише грубе нехтування норм журналістської етики, а й свідоме порушення закону. Це ганьба, коли медіа, покликанням яких має бути захист свободи слова й прав громадян, долучаються до числа тих, хто перешкоджає розбудові в Україні відкритого, демократичного громадянського суспільства.

Творча спілка закликає колег до солідарності в обстоюванні принципових питань журналістської професії і оприлюднюватиме для громадського осуду перелік тих засобів масової інформації, що вдаються до зловживань правами працівників преси.

 

Спілчанські новини

Безпека й економічна незалежність ЗМІ – основні питання полтавських журналістів// НСЖУ, 21.05.2019

На відзначення 60-річчя Національної спілки журналістів України в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Короленка спілкувалися зі студентами й викладачами факультету філології та журналістики перший секретар НСЖУ Ліна Кущ, голова правління Полтавської обласної організації НСЖУ Євген Лопушинський, відомі полтавські журналісти Микола Ляпаненко, Валентин Посухов, Віталій Скобельський та Анатолій Мішин.

Сьогодні Георгію Гонгадзе виповнилося б 50...// НСЖУ, 21.05.2019

Встановити і притягнути до відповідальності замовників жорстокого убивства засновника і першого головного редактора "Української правди" обіцяли всі глави держави й керівники МВС та Генпрокуратури. Але досі цього не зроблено.

Підсумки моніторингу висвітлення в медіа президентських перегонів в Україні// НСЖУ, 20.05.2019

У понеділок, 20 травня 2019 року, о 10:00 коаліція громадських організацій «Комісія з журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи провели заключну прес-конференцію щодо підсумків моніторингу висвітлення в медіа президентських перегонів в Україні.

Журналісти Сущенко та Семена отримуватимуть державну стипендію імені Левка Лук’яненка// НСЖУ, 20.05.2019

Президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення незаконно утримуваним в РФ політв'язням державних стипендій ім. Левка Лук'яненка на період утримання та протягом одного року, повідомила прес-служба глави держави.

Партнери