Спілка > Публiкацiя

Газетярі вимагають вплинути на монополію Укрпошти й захистити право українців читати пресу

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 11 Лютого 2019
Газетярі вимагають вплинути на монополію Укрпошти й захистити право українців читати пресу

Подорожчання газетного паперу, зростання тарифів Укрпошти, критична ситуація з доставкою друкованих ЗМІ, невчасне повернення редакціям передплатних коштів – усе це потребує негайного втручання уряду. Проблеми захисту преси розглядатимуться в Києві 12 лютого на Всеукраїнській нараді редакторів газет, ініційованій НСЖУ, за участю до 120 представників друкованих видань.

Головний редактор Запорізької обласної газети «МИГ» Геннадій Дерибас, як і більшість редакторів інших регіональних і всеукраїнських ЗМІ, сподівається, що нарада редакторів допоможе нарешті зрушити з місця наболіле питання налагодження ефективної співпраці з Укрпоштою:

– Я за те, щоб нарешті прийняти державну програму підтримки Укрпошти: ввести тарифну сітку зарплати поштових працівників, забезпечити нормальні умови праці листонош. Також держава має гарантувати зручний графік роботи поштових відділень та надати пріоритет у тарифах суспільно-політичним ЗМІ перед партійними виданнями.

Надія Єрменчук, головний редактор газети «Край Кам’янецький», що виходить у Кам’янець-Подільському районі, зазначає, що одна з найгостріших проблем, з якими нині стикаються видавці, – зростання цін і відсутність власного виробництва газетного паперу.

– Держава повинна надавати підтримку у вигляді дотацій на придбання паперу для друку, а також варто налагодити його випуск в Україні, – каже пані Надія. – Але це не єдине гостре питання. Зокрема, турбує газетярів непартнерське ставлення Укрпошти: потрібно запровадити вплив на монополію Укрпошти з метою поліпшення доставки періодичних видань і здійснення передплати для населення. Також необхідно розробити механізм дієвого захисту прав і свобод журналістів.

Держава повинна сприяти в розповсюдженні й соціальній рекламі медіа, а також забезпечити фінансову підтримку в грантовій формі, переконаний головний редактор газети «Культура і життя» Євген Букет.

– Також необхідно подбати про забезпечення інформаційної безпеки держави в час війни, реформування і розвиток друкованих ЗМІ, створення Інституту друкованих ЗМІ при Держкомтелерадіо (як аналог Інституту книги), – вважає пан Євген.

Головний редактор Ніжинської міськрайонної газети «Ніжинський вісник» (Чернігівська область) Олена Найда впевнена, що підтримувати ЗМІ потрібно на законодавчому рівні.

– Безумовно, дотувати, щоб найдоступніша для сільських людей преса могла без проблем діставатися свого адресата. А також треба вплинути на діяльність Укрпошти, яка, підвищуючи непомірні тарифи на свої послуги, не виконує взяті зобов’язання. Крім того, потрібно скласти реальну оцінку пошти за участю медійників і органів влади й місцевого самоврядування на місцях. А потім, згідно з цією оцінкою, контролювати тарифи на послуги й зарплату відповідно.

Спілчанські новини

Звернення учасників Всеукраїнської наради редакторів газет (ДОКУМЕНТ)// НСЖУ, 15.02.2019

Ми, учасники Всеукраїнської наради редакторів, яку ініціювала Національна спілка журналістів України, закликаємо керівництво держави вжити невідкладних заходів для подолання кризової ситуації в українських медіа. Масштаби поширення фейкових новин, використання маніпуляцій та цілеспрямована пропаганда сягнули рівня, який становить нині загрозу інформаційній безпеці країни.

Редакції місцевих газет відмовляються друкувати «чорнуху» проти Зеленського// НСЖУ, 15.02.2019

Місцеві газети у Харківській області виступили проти «чорнухи», відмовившись друкувати наклепницький матеріал проти кандидата у Президенти України Володимира Зеленського.

Проти жінок-журналісток онлайн-атаки спрямовують утричі частіше, ніж проти чоловіків// НСЖУ, 15.02.2019

Питання онлайн-безпеки жінок-журналісток обговорювали експерти та журналісти-практики під час міжнародної конференції «Підвищення можливостей для свободи вираження та плюралізму медіа», яка відбулася 12 лютого у Відні. На відкритті конференції, організованої офісом Представника ОБСЄ з питань свободи медіа, виступили очільник офісу Арлем Дезір та комісар із прав людини Ради Європи Дунья Міятович.

Календар із малюнками Романа Сущенка – тепер і в офісі Представника ОБСЄ з питань свободи медіа// НСЖУ, 14.02.2019

Під час конференції у Відні, присвяченій безпеці жінок-журналісток в Інтернеті, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ презентувала Представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлему Дезіру календар із малюнками Романа Сущенка. Календар випустила агенція «Укрінформ», де працює колега, незаконно ув‘язнений у російській колонії.

Партнери