Спілка > Публiкацiя

У Києві представили англомовну книгу «Кримський репортаж» автора Крим.Реалії Миколи Семени

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 08 Лютого 2019
У Києві представили англомовну книгу «Кримський репортаж» автора Крим.Реалії Миколи Семени

У Києві 7 лютого презентовано англомовну книжку кримського журналіста, автора Крим.Реалії Миколи Семени «Кримський репортаж. Хроніки окупації Криму 2014–2016».На заході перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар повідомила, що кандидатуру Семени подали на премію ЮНЕСКО за свободу слова.

У грудні 2017 року в київському центрі «Кримський дім» відбулася презентація книжки «Кримський репортаж». Хроніки окупації Криму 20142016», автором якої виступив український журналіст Микола Семена, засуджений в анексованому Криму.

У збірнику, який видали до оголошення вироку журналісту підконтрольним Кремлю судом у Криму, зібрані статті Миколи Семени, які містить сайт Крим.Реалії з квітня 2014 по квітень 2016 років.

Публікацію здійснило «Державне газетно-журнальне видавництво» з ініціативи низки правозахисних організацій, за згодою Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода та за підтримки Міністерства інформаційної політики України.

Раніше цю книжку отримав у подарунок представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір під час його візиту до Києва.

У вересні 2017 року російський суд у Сімферополі призначив Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки й забороною займатися публічною діяльністю на три роки. У грудні того ж року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом'якшив вирок Семені в частині додаткового покарання, скоротивши термін заборони публічної діяльності до двох років.

Микола Семена стверджує, що в своїх матеріалах він реалізовував право на «вільне вираження думки».

Міністерство закордонних справ України, Держдепартамент США, Євросоюз і низка міжнародних організацій засудили оголошений Семені вирок.

Екс-президент Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода Том Кент назвав необґрунтованими звинувачення проти журналіста Миколи Семени, також зазначивши, що вирок підконтрольного Кремлю суду в Криму має бути скасований.

2 жовтня 2018 року стало відомо, що Семені відмовили в дозволі на виїзд з анексованого Криму для проходження лікування в кардіологічній клініці Києва.

Спілчанські новини

Національній спілці журналістів України – 60 років! Вітання колегам!// НСЖУ, 23.04.2019

Національна спілка журналістів України, яка заснована на Першому з’їзді журналістів України (23–24 квітня 1959 р.), нині відзначає круглу дату своєї історії – 60-річчя!

«Політики мають закликати своїх прихильників поважати ЗМІ й не давати волю агресії під час мітингів», – голова НСЖУ// НСЖУ, 23.04.2019

Під час акції-подяки Петрові Порошенку за 5 років роботи на посаді Президента України, що проходила 22 квітня під Адміністрацією Президента, спалахнув конфлікт між учасниками зібрання і журналістами NewsOne. Люди обступили знімальну групу NewsOne, почали ображати журналістів, називали їх пропагандистами і тими, хто працює на Росію та створює фейки.

24 квітня відбудеться практичний тренінг для журналістів і блогерів «Фото- і відеозйомка смартфоном. Секрети і поради» (АНОНС)// НСЖУ, 22.04.2019

Організатори тренінгу: Національна спілка журналістів України та компанія Huawei Україна. Місце проведення: Хрещатик, 27-а, конференц-зала. Початок о 15:00. Тривалість: 2 години.

Зеленський анонсує «інформаційну війну» для завершення війни на Донбасі// НСЖУ, 22.04.2019

Лідер президентської гонки Володимир Зеленський розповів, що його команда готує «інформаційну війну» для припинення війни на Донбасі, і попросив допомоги в українських журналістів. Про це Зеленський заявив у ніч після дня голосування, відповідаючи на запитання Громадського телебачення про його кроки стосовно мешканців окупованих територій.

Партнери