Спілка > Публiкацiя
Міжнародна федерація журналістів закликає усіх кандидатів у Президенти України гарантувати свободу слова (ДОКУМЕНТ)

Кожен кандидат у президенти України в разі обрання на посаду має гарантувати й захищати свободу слова. Про це йдеться у відкритому листі президента Міжнародної федерації журналістів Філіпа Ляруша до учасників президентської кампанії в Україні. У МФЖ наголошують на підтримці ініціативи Національної спілки журналістів України брати з кандидатів публічні зобов’язання, викладені в Декларації на захист свободи слова.
– Я закликаю всіх кандидатів ухвалити Декларацію на захист свободи слова, розроблену НСЖУ, і в такий спосіб заявити про свою готовність поважати свободу слова й самовираження, не вчиняти жодних дій, що неправомірно обмежують ці свободи, та публічно засуджувати такі спроби, – наголошує Філіп Ляруш. – Кандидати повинні зобов'язатися не втручатися в журналістську роботу, не використовувати правоохоронні органи та регулятори для переслідування. Ми вважаємо, що маркування журналістів і заохочення ворожнечі проти них неприпустимі.
Також президент Міжнародної федерації журналістів наголошує, що новообраний Президент України має взяти зобов’язання публікувати щорічний звіт про результати розслідування злочинів проти журналістів з деталізацією зусиль органів влади, спрямованих на подолання безкарності щодо цих злочинів.
У Національній спілці журналістів України, яка є членом МФЖ – найбільшого світового журналістського об’єднання, впевнені, що порядок денний українських політиків має містити й гарантії свободи слова в країні.
– Кожна атака на журналіста – це атака на право громадян жити в демократичній країні, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Тому наша Декларація на захист свободи слова – це усвідомлення політиками відповідальності за вільне майбутнє України.
Декларація містить сім пунктів і передбачає, що претенденти на найвищу посаду в державі беруть на себе добровільні зобов’язання поважати свободу слова й самовираження, не чинити тиск на журналістів і ЗМІ, не використовувати силові органи для переслідування журналістів, публічно звітувати про розслідування правопорушень проти працівників ЗМІ тощо. На цей час декларацію підписали вже 11 кандидатів у Президенти – Юлія Тимошенко, Сергій Тарута, Валентин Наливайченко, Дмитро Добродомов, Ольга Богомолець, Віталій Купрій, Ігор Смешко, Андрій Садовий, Анатолій Гриценко, Олександр Шевченко, Віктор Бондар.