Спілка > Публiкацiя

«Потрібно навести лад з доставкою періодичних видань і не закривати поштові відділення», – упевнені редактори газет

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 08 Лютого 2019
«Потрібно навести лад з доставкою періодичних видань і не закривати поштові відділення», – упевнені редактори газет

Національна спілка журналістів України ініціювала проведення Всеукраїнської наради редакторів 12 лютого в Києві. Потреба скликати нараду зумовлена численними зверненнями до НСЖУ газетярів з усієї країни, які вимагають обговорити гострі питання, серед яких непартнерські стосунки з Укрпоштою, підтримка роздержавлених ЗМІ, ціни на газетний папір й інформаційна безпека держави тощо – за участю керівництва держави, уряду, Мінінфраструктури України, Укрпошти та народних депутатів.

Головний редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк від Всеукраїнської наради редакторів чекає на звіт про результати роздержавлення й заходи захисту інформаційного простору держави, а також реакцію на звернення про відставку керівника Укрпошти.

Лідія Лукашова, головний редактор газети «Вісник Великобурлуччини» (Харківська область) пріоритетним завданням вбачає забезпечення інформаційної безпеки держави.

– У нас прикордонний район, протяжність якого 38 км і люди не скрізь мають можливість приймати сигнали українського телебачення, дротове радіомовлення на межі зникнення. Тож газета на селі – це стратегічний продукт, і наше завдання донести до кожного мешканця району достовірні факти не тільки про новини району, а й країни в цілому, діяльність уряду й Президента, – наголошує пані Лідія.

Держава повинна подбати про відкриття в Україні паперового комбінату, впевнена директор ТОВ «Редакція газети «Нова Таврія» (Василівський район Запорізької області) Тетяна Овчиннікова-Руденко:

– Коли працював Жидачівський комбінат, ми не мали проблем з папером, а сьогодні змушені купувати російський чи білоруський, бо свого не маємо. Та крім паперу, є іще багато питань. Зокрема, потрібно навести лад з доставкою періодичних видань АТ «Укрпошта». Та й узагалі роботу Укрпошти треба повернути в колишнє русло, не звільняти листонош і не закривати поштові відділення в селах.

Головна редакторка Полтавської обласної газети «Село полтавське» Лариса Коба відзначає, що потрібні зміни до Закону України «Про поштовий зв'язок», якими передбачити чітке регулювання ціноутворення тарифів Укрпошти та відповідальність за доставку.

– А також потрібно перевірити юридичну вмотивованість договорів на виконання послуг Укрпоштою та відповідність їх антимонопольному й податковому законодавству, – зауважує Лариса Коба.

 

Спілчанські новини

Звернення учасників Всеукраїнської наради редакторів газет (ДОКУМЕНТ)// НСЖУ, 15.02.2019

Ми, учасники Всеукраїнської наради редакторів, яку ініціювала Національна спілка журналістів України, закликаємо керівництво держави вжити невідкладних заходів для подолання кризової ситуації в українських медіа. Масштаби поширення фейкових новин, використання маніпуляцій та цілеспрямована пропаганда сягнули рівня, який становить нині загрозу інформаційній безпеці країни.

Редакції місцевих газет відмовляються друкувати «чорнуху» проти Зеленського// НСЖУ, 15.02.2019

Місцеві газети у Харківській області виступили проти «чорнухи», відмовившись друкувати наклепницький матеріал проти кандидата у Президенти України Володимира Зеленського.

Проти жінок-журналісток онлайн-атаки спрямовують утричі частіше, ніж проти чоловіків// НСЖУ, 15.02.2019

Питання онлайн-безпеки жінок-журналісток обговорювали експерти та журналісти-практики під час міжнародної конференції «Підвищення можливостей для свободи вираження та плюралізму медіа», яка відбулася 12 лютого у Відні. На відкритті конференції, організованої офісом Представника ОБСЄ з питань свободи медіа, виступили очільник офісу Арлем Дезір та комісар із прав людини Ради Європи Дунья Міятович.

Календар із малюнками Романа Сущенка – тепер і в офісі Представника ОБСЄ з питань свободи медіа// НСЖУ, 14.02.2019

Під час конференції у Відні, присвяченій безпеці жінок-журналісток в Інтернеті, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ презентувала Представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлему Дезіру календар із малюнками Романа Сущенка. Календар випустила агенція «Укрінформ», де працює колега, незаконно ув‘язнений у російській колонії.

Партнери