Спілка > Публiкацiя

«Потрібно навести лад з доставкою періодичних видань і не закривати поштові відділення», – упевнені редактори газет

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 08 Лютого 2019
«Потрібно навести лад з доставкою періодичних видань і не закривати поштові відділення», – упевнені редактори газет

Національна спілка журналістів України ініціювала проведення Всеукраїнської наради редакторів 12 лютого в Києві. Потреба скликати нараду зумовлена численними зверненнями до НСЖУ газетярів з усієї країни, які вимагають обговорити гострі питання, серед яких непартнерські стосунки з Укрпоштою, підтримка роздержавлених ЗМІ, ціни на газетний папір й інформаційна безпека держави тощо – за участю керівництва держави, уряду, Мінінфраструктури України, Укрпошти та народних депутатів.

Головний редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк від Всеукраїнської наради редакторів чекає на звіт про результати роздержавлення й заходи захисту інформаційного простору держави, а також реакцію на звернення про відставку керівника Укрпошти.

Лідія Лукашова, головний редактор газети «Вісник Великобурлуччини» (Харківська область) пріоритетним завданням вбачає забезпечення інформаційної безпеки держави.

– У нас прикордонний район, протяжність якого 38 км і люди не скрізь мають можливість приймати сигнали українського телебачення, дротове радіомовлення на межі зникнення. Тож газета на селі – це стратегічний продукт, і наше завдання донести до кожного мешканця району достовірні факти не тільки про новини району, а й країни в цілому, діяльність уряду й Президента, – наголошує пані Лідія.

Держава повинна подбати про відкриття в Україні паперового комбінату, впевнена директор ТОВ «Редакція газети «Нова Таврія» (Василівський район Запорізької області) Тетяна Овчиннікова-Руденко:

– Коли працював Жидачівський комбінат, ми не мали проблем з папером, а сьогодні змушені купувати російський чи білоруський, бо свого не маємо. Та крім паперу, є іще багато питань. Зокрема, потрібно навести лад з доставкою періодичних видань АТ «Укрпошта». Та й узагалі роботу Укрпошти треба повернути в колишнє русло, не звільняти листонош і не закривати поштові відділення в селах.

Головна редакторка Полтавської обласної газети «Село полтавське» Лариса Коба відзначає, що потрібні зміни до Закону України «Про поштовий зв'язок», якими передбачити чітке регулювання ціноутворення тарифів Укрпошти та відповідальність за доставку.

– А також потрібно перевірити юридичну вмотивованість договорів на виконання послуг Укрпоштою та відповідність їх антимонопольному й податковому законодавству, – зауважує Лариса Коба.

 

Спілчанські новини

Національній спілці журналістів України – 60 років! Вітання колегам!// НСЖУ, 23.04.2019

Національна спілка журналістів України, яка заснована на Першому з’їзді журналістів України (23–24 квітня 1959 р.), нині відзначає круглу дату своєї історії – 60-річчя!

«Політики мають закликати своїх прихильників поважати ЗМІ й не давати волю агресії під час мітингів», – голова НСЖУ// НСЖУ, 23.04.2019

Під час акції-подяки Петрові Порошенку за 5 років роботи на посаді Президента України, що проходила 22 квітня під Адміністрацією Президента, спалахнув конфлікт між учасниками зібрання і журналістами NewsOne. Люди обступили знімальну групу NewsOne, почали ображати журналістів, називали їх пропагандистами і тими, хто працює на Росію та створює фейки.

24 квітня відбудеться практичний тренінг для журналістів і блогерів «Фото- і відеозйомка смартфоном. Секрети і поради» (АНОНС)// НСЖУ, 22.04.2019

Організатори тренінгу: Національна спілка журналістів України та компанія Huawei Україна. Місце проведення: Хрещатик, 27-а, конференц-зала. Початок о 15:00. Тривалість: 2 години.

Зеленський анонсує «інформаційну війну» для завершення війни на Донбасі// НСЖУ, 22.04.2019

Лідер президентської гонки Володимир Зеленський розповів, що його команда готує «інформаційну війну» для припинення війни на Донбасі, і попросив допомоги в українських журналістів. Про це Зеленський заявив у ніч після дня голосування, відповідаючи на запитання Громадського телебачення про його кроки стосовно мешканців окупованих територій.

Партнери