Спілка > Публiкацiя

Одразу п’ять кандидатів у Президенти заявили про захист прав журналістів, – НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 08 Лютого 2019
Одразу п’ять кандидатів у Президенти заявили про захист прав журналістів, – НСЖУ

Гарантувати свободу слова в Україні й захищати права журналістів, боротися з безкарністю за атаки на медіа зобов'язалися одразу 5 учасників президентських перегонів. Про підтримку Декларації на захист свободи слова, розробленої Національною спілкою журналістів України, кандидати в Президенти України Юлія Тимошенко, Андрій Садовий, Анатолій Гриценко, Олександр Шевченко та Віктор Бондар заявили в ефірі політичного ток-шоу «Право на владу» телеканалу «1+1».

– Ми дуже хочемо, що коли хтось з вас стане Президентом, щоб нам дали можливість працювати, – звернулася ведуча ток-шоу Наталія Мосейчук до кандидатів у Президенти, закликаючи підтримати Декларацію на захист свободи слова. – Поважати свободу слова і самовираження – це дуже важливо для нашої роботи.

Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко відзначила, що свій підпис під Декларацією на захист свободи слова вона поставила цього вівторка, під час зустрічі з керівництвом НСЖУ на засіданні парламентської фракції її політичної сили. А безпосередньо під час ефіру ток-шоу «Право на владу» Декларацію підписали мер Львова Андрій Садовий, лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко, народний депутат і висуванець партії «Укроп» Олександр Шевченко та народний депутат і висуванець партії «Відродження» Віктор Бондар.

Журналісти у ході виборів мають лобіювати гарантії свободи слова та безпеки журналістів, – упевнений голова НСЖУ Сергій Томіленко. – І сприяти розумінню, хто з кандидатів цінує право громадян на вільну інформацію, а хто є ворожим до преси та критики.

Декларація на захист свободи слова розроблена Національною спілкою журналістів України спільно з експертами Міжнародної федерації журналістів. Документ містить сім пунктів і передбачає, що претенденти на найвищу посаду в державі беруть на себе добровільні зобов’язання поважати свободу слова й самовираження, не чинити тиск на журналістів і ЗМІ, не використовувати силові органи для переслідування журналістів, публічно звітувати про розслідування правопорушень проти працівників ЗМІ тощо.

На цей час декларацію підписали вже 11 кандидатів у Президенти – Юлія Тимошенко, Сергій Тарута, Валентин Наливайченко, Дмитро Добродомов, Ольга Богомолець, Віталій Купрій, Ігор Смешко, Андрій Садовий, Анатолій Гриценко, Олександр Шевченко, Віктор Бондар.

Спілчанські новини

Національній спілці журналістів України – 60 років! Вітання колегам!// НСЖУ, 23.04.2019

Національна спілка журналістів України, яка заснована на Першому з’їзді журналістів України (23–24 квітня 1959 р.), нині відзначає круглу дату своєї історії – 60-річчя!

«Політики мають закликати своїх прихильників поважати ЗМІ й не давати волю агресії під час мітингів», – голова НСЖУ// НСЖУ, 23.04.2019

Під час акції-подяки Петрові Порошенку за 5 років роботи на посаді Президента України, що проходила 22 квітня під Адміністрацією Президента, спалахнув конфлікт між учасниками зібрання і журналістами NewsOne. Люди обступили знімальну групу NewsOne, почали ображати журналістів, називали їх пропагандистами і тими, хто працює на Росію та створює фейки.

24 квітня відбудеться практичний тренінг для журналістів і блогерів «Фото- і відеозйомка смартфоном. Секрети і поради» (АНОНС)// НСЖУ, 22.04.2019

Організатори тренінгу: Національна спілка журналістів України та компанія Huawei Україна. Місце проведення: Хрещатик, 27-а, конференц-зала. Початок о 15:00. Тривалість: 2 години.

Зеленський анонсує «інформаційну війну» для завершення війни на Донбасі// НСЖУ, 22.04.2019

Лідер президентської гонки Володимир Зеленський розповів, що його команда готує «інформаційну війну» для припинення війни на Донбасі, і попросив допомоги в українських журналістів. Про це Зеленський заявив у ніч після дня голосування, відповідаючи на запитання Громадського телебачення про його кроки стосовно мешканців окупованих територій.

Партнери