Спілка > Публiкацiя

Одразу п’ять кандидатів у Президенти заявили про захист прав журналістів, – НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 08 Лютого 2019
Одразу п’ять кандидатів у Президенти заявили про захист прав журналістів, – НСЖУ

Гарантувати свободу слова в Україні й захищати права журналістів, боротися з безкарністю за атаки на медіа зобов'язалися одразу 5 учасників президентських перегонів. Про підтримку Декларації на захист свободи слова, розробленої Національною спілкою журналістів України, кандидати в Президенти України Юлія Тимошенко, Андрій Садовий, Анатолій Гриценко, Олександр Шевченко та Віктор Бондар заявили в ефірі політичного ток-шоу «Право на владу» телеканалу «1+1».

– Ми дуже хочемо, що коли хтось з вас стане Президентом, щоб нам дали можливість працювати, – звернулася ведуча ток-шоу Наталія Мосейчук до кандидатів у Президенти, закликаючи підтримати Декларацію на захист свободи слова. – Поважати свободу слова і самовираження – це дуже важливо для нашої роботи.

Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко відзначила, що свій підпис під Декларацією на захист свободи слова вона поставила цього вівторка, під час зустрічі з керівництвом НСЖУ на засіданні парламентської фракції її політичної сили. А безпосередньо під час ефіру ток-шоу «Право на владу» Декларацію підписали мер Львова Андрій Садовий, лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко, народний депутат і висуванець партії «Укроп» Олександр Шевченко та народний депутат і висуванець партії «Відродження» Віктор Бондар.

Журналісти у ході виборів мають лобіювати гарантії свободи слова та безпеки журналістів, – упевнений голова НСЖУ Сергій Томіленко. – І сприяти розумінню, хто з кандидатів цінує право громадян на вільну інформацію, а хто є ворожим до преси та критики.

Декларація на захист свободи слова розроблена Національною спілкою журналістів України спільно з експертами Міжнародної федерації журналістів. Документ містить сім пунктів і передбачає, що претенденти на найвищу посаду в державі беруть на себе добровільні зобов’язання поважати свободу слова й самовираження, не чинити тиск на журналістів і ЗМІ, не використовувати силові органи для переслідування журналістів, публічно звітувати про розслідування правопорушень проти працівників ЗМІ тощо.

На цей час декларацію підписали вже 11 кандидатів у Президенти – Юлія Тимошенко, Сергій Тарута, Валентин Наливайченко, Дмитро Добродомов, Ольга Богомолець, Віталій Купрій, Ігор Смешко, Андрій Садовий, Анатолій Гриценко, Олександр Шевченко, Віктор Бондар.

Спілчанські новини

Звернення учасників Всеукраїнської наради редакторів газет (ДОКУМЕНТ)// НСЖУ, 15.02.2019

Ми, учасники Всеукраїнської наради редакторів, яку ініціювала Національна спілка журналістів України, закликаємо керівництво держави вжити невідкладних заходів для подолання кризової ситуації в українських медіа. Масштаби поширення фейкових новин, використання маніпуляцій та цілеспрямована пропаганда сягнули рівня, який становить нині загрозу інформаційній безпеці країни.

Редакції місцевих газет відмовляються друкувати «чорнуху» проти Зеленського// НСЖУ, 15.02.2019

Місцеві газети у Харківській області виступили проти «чорнухи», відмовившись друкувати наклепницький матеріал проти кандидата у Президенти України Володимира Зеленського.

Проти жінок-журналісток онлайн-атаки спрямовують утричі частіше, ніж проти чоловіків// НСЖУ, 15.02.2019

Питання онлайн-безпеки жінок-журналісток обговорювали експерти та журналісти-практики під час міжнародної конференції «Підвищення можливостей для свободи вираження та плюралізму медіа», яка відбулася 12 лютого у Відні. На відкритті конференції, організованої офісом Представника ОБСЄ з питань свободи медіа, виступили очільник офісу Арлем Дезір та комісар із прав людини Ради Європи Дунья Міятович.

Календар із малюнками Романа Сущенка – тепер і в офісі Представника ОБСЄ з питань свободи медіа// НСЖУ, 14.02.2019

Під час конференції у Відні, присвяченій безпеці жінок-журналісток в Інтернеті, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ презентувала Представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлему Дезіру календар із малюнками Романа Сущенка. Календар випустила агенція «Укрінформ», де працює колега, незаконно ув‘язнений у російській колонії.

Партнери