Спілка > Публiкацiя

Автор книжки публіцистики Сергій Тихий: "Українцям час змінюватися"

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 08 Лютого 2019
Автор книжки публіцистики Сергій Тихий: "Українцям час змінюватися"

Майстер-клас і презентацію книжки провів 7 лютого для слухачів Інституту журналістської майстерності при НСЖУ заслужений журналіст України Сергій Тихий, нині – головний редактор оперативної аналітики Укрінформу.

На заході, організованому Ларисою Остролуцькою в межах навчальної програми Інституту журналістської майстерності при НСЖУ, Сергій Тихий розповів присутнім про свій шлях до професії, презентував власну книжку «Перемагають лише переможці» (К., 2019) й поділився думками про сьогочасну журналістику.

Дипломований математик, який закінчив Шевченків університет, згодом знайшов себе в творчій професії, зростав як газетяр, працівник республіканської преси, у 2002–2011 роках – головний редактор «Газеты по-киевски». На його майстер-класі були присутні, крім творчої молоді, також секретарі НСЖУ Зоя Шарикова і Сергій Шевченко. Досвідчений медійник Сергій Тихий, скориставшись з нагоди зустрітися з представниками активу НСЖУ, звернувся до представників творчої спілки, запропонувавши подумати над тим, щоб зусиллями журналістської спільноти змінити нинішню «моду» чиновництва вимагати у працівників преси письмові запити на інформацію. Та ще й у підсумку на запити ЗМІ за кілька тижнів надсилаються здебільшого відписки, в яких часто немає тієї конкретики, якою цікавився журналіст, каже Сергій Тихий. "До речі, подібні нарікання колег доводилося чути й раніше, – зазначив з цього приводу Сергій Шевченко. – Визріла тема для серйозної професійної розмови, наслідком якої мали б бути заходи, які дадуть змогу вплинути на ситуацію, змінити нинішні "правила гри", що нерідко заважають нормальній інформаційній діяльності журналістів".

Сергій Тихий, розповідаючи про творчу роботу над книжкою, зазначив, що взявся писати її насамперед для самого себе. Він намагався відповісти на актуальні питання і робить це по-журналістськи цікаво, висловлюючи міркування, з якими читачеві важко не погодитися. Автор розмовляв також з відомими українцями, інтерв’ю з якими вміщено в презентованому виданні. Герої його творів відповідали на запитання про те, якою прагнуть бачити Україну, як змінити нинішні реалії і знайти шляхи до перемог у найважливіших сферах життя країни. Публіцист звертається до співвітчизників, до людей, які вболівають за майбутнє України, і зауважує, що перемога дається лише тим, хто її гідний і вірить у неї. Українцям час змінюватися, позбуватися заниженої самооцінки, перетворитися на впевнених у собі переможців, вважає автор (звідси й назва його книжки – «Перемагають лише переможці»).

Фото Сергія Шевченка

Спілчанські новини

Звернення учасників Всеукраїнської наради редакторів газет (ДОКУМЕНТ)// НСЖУ, 15.02.2019

Ми, учасники Всеукраїнської наради редакторів, яку ініціювала Національна спілка журналістів України, закликаємо керівництво держави вжити невідкладних заходів для подолання кризової ситуації в українських медіа. Масштаби поширення фейкових новин, використання маніпуляцій та цілеспрямована пропаганда сягнули рівня, який становить нині загрозу інформаційній безпеці країни.

Редакції місцевих газет відмовляються друкувати «чорнуху» проти Зеленського// НСЖУ, 15.02.2019

Місцеві газети у Харківській області виступили проти «чорнухи», відмовившись друкувати наклепницький матеріал проти кандидата у Президенти України Володимира Зеленського.

Проти жінок-журналісток онлайн-атаки спрямовують утричі частіше, ніж проти чоловіків// НСЖУ, 15.02.2019

Питання онлайн-безпеки жінок-журналісток обговорювали експерти та журналісти-практики під час міжнародної конференції «Підвищення можливостей для свободи вираження та плюралізму медіа», яка відбулася 12 лютого у Відні. На відкритті конференції, організованої офісом Представника ОБСЄ з питань свободи медіа, виступили очільник офісу Арлем Дезір та комісар із прав людини Ради Європи Дунья Міятович.

Календар із малюнками Романа Сущенка – тепер і в офісі Представника ОБСЄ з питань свободи медіа// НСЖУ, 14.02.2019

Під час конференції у Відні, присвяченій безпеці жінок-журналісток в Інтернеті, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ презентувала Представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлему Дезіру календар із малюнками Романа Сущенка. Календар випустила агенція «Укрінформ», де працює колега, незаконно ув‘язнений у російській колонії.

Партнери