Спілка > Публiкацiя

Автор книжки публіцистики Сергій Тихий: "Українцям час змінюватися"

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 08 Лютого 2019
Автор книжки публіцистики Сергій Тихий: "Українцям час змінюватися"

Майстер-клас і презентацію книжки провів 7 лютого для слухачів Інституту журналістської майстерності при НСЖУ заслужений журналіст України Сергій Тихий, нині – головний редактор оперативної аналітики Укрінформу.

На заході, організованому Ларисою Остролуцькою в межах навчальної програми Інституту журналістської майстерності при НСЖУ, Сергій Тихий розповів присутнім про свій шлях до професії, презентував власну книжку «Перемагають лише переможці» (К., 2019) й поділився думками про сьогочасну журналістику.

Дипломований математик, який закінчив Шевченків університет, згодом знайшов себе в творчій професії, зростав як газетяр, працівник республіканської преси, у 2002–2011 роках – головний редактор «Газеты по-киевски». На його майстер-класі були присутні, крім творчої молоді, також секретарі НСЖУ Зоя Шарикова і Сергій Шевченко. Досвідчений медійник Сергій Тихий, скориставшись з нагоди зустрітися з представниками активу НСЖУ, звернувся до представників творчої спілки, запропонувавши подумати над тим, щоб зусиллями журналістської спільноти змінити нинішню «моду» чиновництва вимагати у працівників преси письмові запити на інформацію. Та ще й у підсумку на запити ЗМІ за кілька тижнів надсилаються здебільшого відписки, в яких часто немає тієї конкретики, якою цікавився журналіст, каже Сергій Тихий. "До речі, подібні нарікання колег доводилося чути й раніше, – зазначив з цього приводу Сергій Шевченко. – Визріла тема для серйозної професійної розмови, наслідком якої мали б бути заходи, які дадуть змогу вплинути на ситуацію, змінити нинішні "правила гри", що нерідко заважають нормальній інформаційній діяльності журналістів".

Сергій Тихий, розповідаючи про творчу роботу над книжкою, зазначив, що взявся писати її насамперед для самого себе. Він намагався відповісти на актуальні питання і робить це по-журналістськи цікаво, висловлюючи міркування, з якими читачеві важко не погодитися. Автор розмовляв також з відомими українцями, інтерв’ю з якими вміщено в презентованому виданні. Герої його творів відповідали на запитання про те, якою прагнуть бачити Україну, як змінити нинішні реалії і знайти шляхи до перемог у найважливіших сферах життя країни. Публіцист звертається до співвітчизників, до людей, які вболівають за майбутнє України, і зауважує, що перемога дається лише тим, хто її гідний і вірить у неї. Українцям час змінюватися, позбуватися заниженої самооцінки, перетворитися на впевнених у собі переможців, вважає автор (звідси й назва його книжки – «Перемагають лише переможці»).

Фото Сергія Шевченка

Спілчанські новини

Національній спілці журналістів України – 60 років! Вітання колегам!// НСЖУ, 23.04.2019

Національна спілка журналістів України, яка заснована на Першому з’їзді журналістів України (23–24 квітня 1959 р.), нині відзначає круглу дату своєї історії – 60-річчя!

«Політики мають закликати своїх прихильників поважати ЗМІ й не давати волю агресії під час мітингів», – голова НСЖУ// НСЖУ, 23.04.2019

Під час акції-подяки Петрові Порошенку за 5 років роботи на посаді Президента України, що проходила 22 квітня під Адміністрацією Президента, спалахнув конфлікт між учасниками зібрання і журналістами NewsOne. Люди обступили знімальну групу NewsOne, почали ображати журналістів, називали їх пропагандистами і тими, хто працює на Росію та створює фейки.

24 квітня відбудеться практичний тренінг для журналістів і блогерів «Фото- і відеозйомка смартфоном. Секрети і поради» (АНОНС)// НСЖУ, 22.04.2019

Організатори тренінгу: Національна спілка журналістів України та компанія Huawei Україна. Місце проведення: Хрещатик, 27-а, конференц-зала. Початок о 15:00. Тривалість: 2 години.

Зеленський анонсує «інформаційну війну» для завершення війни на Донбасі// НСЖУ, 22.04.2019

Лідер президентської гонки Володимир Зеленський розповів, що його команда готує «інформаційну війну» для припинення війни на Донбасі, і попросив допомоги в українських журналістів. Про це Зеленський заявив у ніч після дня голосування, відповідаючи на запитання Громадського телебачення про його кроки стосовно мешканців окупованих територій.

Партнери