Спілка > Публiкацiя

Газетярі можуть вдатися до акції протесту через відмову Укрпошти розраховуватися з редакціями

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 07 Лютого 2019
Газетярі можуть вдатися до акції протесту через відмову Укрпошти розраховуватися з редакціями

У Херсонській дирекції Укрпошти заборгованість за проведену передплату на 2019 рік пояснюють браком коштів, а редакторам радять надсилати листи до центрального офісу Укрпошти в Києві з проханням переказати кошти. Газетярі розцінюють це як правове безчинство, – у зверненні до голови творчої спілки журналістів Сергія Томіленка повідомляє Валерій Долина – голова Херсонської обласної організації НСЖУ.

«У редакціях газет області напружена фінансова ситуація. До обласної організації НСЖУ телефонують редактори, обурені тим, що обласна дирекція Укрпошти досі не переказала редакціям кошти за передплату на видання на 2019 рік. У дирекції пояснюють це відсутністю коштів, радять редакторам надсилати листи до центрального офісу Укрпошти в Києві з проханням переказати кошти – це газетярі розцінюють як правове безчинство. За нашою інформацією, таке становище склалося у більшості редакцій.

Ось така «підніжка» від Укрпошти, особливо реформованим місцевим газетам, які щойно стали на самостійні рейки. Газетам загрожують не тільки захмарні тарифи Укрпошти на доставку й передплату періодичних видань, а й недобросовісні партнерські відносини цієї державної структури. Доведені до відчаю вимогою принижуватися, випрошуючи гроші, які належать редакціям, журналісти погрожують вдатися до акцій протесту.

Просимо Вашого впливу для позитивного вирішення ситуації, адже реформованим газетам держава обіцяла всіляку підтримку, зокрема й фінансову», – ідеться в листі.

У НСЖУ вкотре наголошують, що в країні склалася критична ситуація з поштовою доставкою друкованих ЗМІ за передплатою, яка потребує негайного реагування уряду. Зрив керівництвом АТ «Укрпошта» розрахунків з редакціями поглиблює загальну кризу друкованих медіа. Проблеми захисту преси в Україні розглядатимуться на спеціальній Всеукраїнській нараді редакторів газет, яка проходитиме в Києві наступного тижня за участю до 150 представників друкованої преси.

Спілчанські новини

Національній спілці журналістів України – 60 років! Вітання колегам!// НСЖУ, 23.04.2019

Національна спілка журналістів України, яка заснована на Першому з’їзді журналістів України (23–24 квітня 1959 р.), нині відзначає круглу дату своєї історії – 60-річчя!

«Політики мають закликати своїх прихильників поважати ЗМІ й не давати волю агресії під час мітингів», – голова НСЖУ// НСЖУ, 23.04.2019

Під час акції-подяки Петрові Порошенку за 5 років роботи на посаді Президента України, що проходила 22 квітня під Адміністрацією Президента, спалахнув конфлікт між учасниками зібрання і журналістами NewsOne. Люди обступили знімальну групу NewsOne, почали ображати журналістів, називали їх пропагандистами і тими, хто працює на Росію та створює фейки.

24 квітня відбудеться практичний тренінг для журналістів і блогерів «Фото- і відеозйомка смартфоном. Секрети і поради» (АНОНС)// НСЖУ, 22.04.2019

Організатори тренінгу: Національна спілка журналістів України та компанія Huawei Україна. Місце проведення: Хрещатик, 27-а, конференц-зала. Початок о 15:00. Тривалість: 2 години.

Зеленський анонсує «інформаційну війну» для завершення війни на Донбасі// НСЖУ, 22.04.2019

Лідер президентської гонки Володимир Зеленський розповів, що його команда готує «інформаційну війну» для припинення війни на Донбасі, і попросив допомоги в українських журналістів. Про це Зеленський заявив у ніч після дня голосування, відповідаючи на запитання Громадського телебачення про його кроки стосовно мешканців окупованих територій.

Партнери