Спілка > Публiкацiя

Газетярі можуть вдатися до акції протесту через відмову Укрпошти розраховуватися з редакціями

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 07 Лютого 2019
Газетярі можуть вдатися до акції протесту через відмову Укрпошти розраховуватися з редакціями

У Херсонській дирекції Укрпошти заборгованість за проведену передплату на 2019 рік пояснюють браком коштів, а редакторам радять надсилати листи до центрального офісу Укрпошти в Києві з проханням переказати кошти. Газетярі розцінюють це як правове безчинство, – у зверненні до голови творчої спілки журналістів Сергія Томіленка повідомляє Валерій Долина – голова Херсонської обласної організації НСЖУ.

«У редакціях газет області напружена фінансова ситуація. До обласної організації НСЖУ телефонують редактори, обурені тим, що обласна дирекція Укрпошти досі не переказала редакціям кошти за передплату на видання на 2019 рік. У дирекції пояснюють це відсутністю коштів, радять редакторам надсилати листи до центрального офісу Укрпошти в Києві з проханням переказати кошти – це газетярі розцінюють як правове безчинство. За нашою інформацією, таке становище склалося у більшості редакцій.

Ось така «підніжка» від Укрпошти, особливо реформованим місцевим газетам, які щойно стали на самостійні рейки. Газетам загрожують не тільки захмарні тарифи Укрпошти на доставку й передплату періодичних видань, а й недобросовісні партнерські відносини цієї державної структури. Доведені до відчаю вимогою принижуватися, випрошуючи гроші, які належать редакціям, журналісти погрожують вдатися до акцій протесту.

Просимо Вашого впливу для позитивного вирішення ситуації, адже реформованим газетам держава обіцяла всіляку підтримку, зокрема й фінансову», – ідеться в листі.

У НСЖУ вкотре наголошують, що в країні склалася критична ситуація з поштовою доставкою друкованих ЗМІ за передплатою, яка потребує негайного реагування уряду. Зрив керівництвом АТ «Укрпошта» розрахунків з редакціями поглиблює загальну кризу друкованих медіа. Проблеми захисту преси в Україні розглядатимуться на спеціальній Всеукраїнській нараді редакторів газет, яка проходитиме в Києві наступного тижня за участю до 150 представників друкованої преси.

Спілчанські новини

Справу Комарова треба перекваліфікувати як убивство журналіста — Томіленко// НСЖУ, 20.06.2019

У Національній спілці журналістів України хочуть, щоб справа журналіста Вадима Комарова була перекваліфікована саме як вбивство або замах на вбивство журналіста.

Наука й технології – в центрі уваги журналістів України й Китаю// НСЖУ, 20.06.2019

Наукова журналістика стає потужним напрямом сучасних медіа, а інформація про дослідження та технологічні новинки становить інтерес для аудиторії. Про це йшлося під час зустрічі керівництва Національної спілки журналістів України з делегацією газети Science and Technology Daily (Китай), яка відвідує Україну на запрошення НСЖУ.

Справу про побиття журналіста Вадима Комарова перекваліфіковано як умисне вбивство – Сергій Князєв// НСЖУ, 20.06.2019

Над розкриттям цього злочину працює посилена співробітниками центрального апарату Нацполіції група слідчих, яку очолив перший заступник глави відомства – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін. До складу групи увійшли найбільш досвідчені працівники слідчих і оперативних підрозділів апарату Нацполіції. Про це Голова Національної поліції України повідомив сьогодні, 20червня. Він також висловив співчуття родині загиблого

Побитий 4 травня у Черкасах журналіст Вадим Комаров помер, не виходячи з коми// НСЖУ, 20.06.2019

Черкаський журналіст Вадим Комаров, який перебував у комі після побиття 4 травня, помер.

Партнери