Спілка > Публiкацiя

Газетярі можуть вдатися до акції протесту через відмову Укрпошти розраховуватися з редакціями

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 07 Лютого 2019
Газетярі можуть вдатися до акції протесту через відмову Укрпошти розраховуватися з редакціями

У Херсонській дирекції Укрпошти заборгованість за проведену передплату на 2019 рік пояснюють браком коштів, а редакторам радять надсилати листи до центрального офісу Укрпошти в Києві з проханням переказати кошти. Газетярі розцінюють це як правове безчинство, – у зверненні до голови творчої спілки журналістів Сергія Томіленка повідомляє Валерій Долина – голова Херсонської обласної організації НСЖУ.

«У редакціях газет області напружена фінансова ситуація. До обласної організації НСЖУ телефонують редактори, обурені тим, що обласна дирекція Укрпошти досі не переказала редакціям кошти за передплату на видання на 2019 рік. У дирекції пояснюють це відсутністю коштів, радять редакторам надсилати листи до центрального офісу Укрпошти в Києві з проханням переказати кошти – це газетярі розцінюють як правове безчинство. За нашою інформацією, таке становище склалося у більшості редакцій.

Ось така «підніжка» від Укрпошти, особливо реформованим місцевим газетам, які щойно стали на самостійні рейки. Газетам загрожують не тільки захмарні тарифи Укрпошти на доставку й передплату періодичних видань, а й недобросовісні партнерські відносини цієї державної структури. Доведені до відчаю вимогою принижуватися, випрошуючи гроші, які належать редакціям, журналісти погрожують вдатися до акцій протесту.

Просимо Вашого впливу для позитивного вирішення ситуації, адже реформованим газетам держава обіцяла всіляку підтримку, зокрема й фінансову», – ідеться в листі.

У НСЖУ вкотре наголошують, що в країні склалася критична ситуація з поштовою доставкою друкованих ЗМІ за передплатою, яка потребує негайного реагування уряду. Зрив керівництвом АТ «Укрпошта» розрахунків з редакціями поглиблює загальну кризу друкованих медіа. Проблеми захисту преси в Україні розглядатимуться на спеціальній Всеукраїнській нараді редакторів газет, яка проходитиме в Києві наступного тижня за участю до 150 представників друкованої преси.

Спілчанські новини

Звернення учасників Всеукраїнської наради редакторів газет (ДОКУМЕНТ)// НСЖУ, 15.02.2019

Ми, учасники Всеукраїнської наради редакторів, яку ініціювала Національна спілка журналістів України, закликаємо керівництво держави вжити невідкладних заходів для подолання кризової ситуації в українських медіа. Масштаби поширення фейкових новин, використання маніпуляцій та цілеспрямована пропаганда сягнули рівня, який становить нині загрозу інформаційній безпеці країни.

Редакції місцевих газет відмовляються друкувати «чорнуху» проти Зеленського// НСЖУ, 15.02.2019

Місцеві газети у Харківській області виступили проти «чорнухи», відмовившись друкувати наклепницький матеріал проти кандидата у Президенти України Володимира Зеленського.

Проти жінок-журналісток онлайн-атаки спрямовують утричі частіше, ніж проти чоловіків// НСЖУ, 15.02.2019

Питання онлайн-безпеки жінок-журналісток обговорювали експерти та журналісти-практики під час міжнародної конференції «Підвищення можливостей для свободи вираження та плюралізму медіа», яка відбулася 12 лютого у Відні. На відкритті конференції, організованої офісом Представника ОБСЄ з питань свободи медіа, виступили очільник офісу Арлем Дезір та комісар із прав людини Ради Європи Дунья Міятович.

Календар із малюнками Романа Сущенка – тепер і в офісі Представника ОБСЄ з питань свободи медіа// НСЖУ, 14.02.2019

Під час конференції у Відні, присвяченій безпеці жінок-журналісток в Інтернеті, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ презентувала Представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлему Дезіру календар із малюнками Романа Сущенка. Календар випустила агенція «Укрінформ», де працює колега, незаконно ув‘язнений у російській колонії.

Партнери