Спілка > Публiкацiя

Японія: міста, що постали з руїн

Служба інформацii НСЖУ
Субота 12 Січня 2019
Японія: міста, що постали з руїн

Делегація українських журналістів, яка перебуває в Японії на запрошення Асоціації «Фонд за безпеку продуктів харчування і життя», 10–11 січня провела низку зустрічей у регіоні Кюсю, зокрема в місті Наґасакі. Найважливіші заходи відбулися в мерії, де за сприяння Посольства України в Японії гостям дав інтерв'ю мер Томігіса Тауе (щодо цього планується окрема публікація).

Мета двотижневої поїздки за кордон групи представників журналістських організацій, перш за все, творча: після повернення буде підготовлено телефільм, статті в пресу, які розповідатимуть про сучасну Японію – країну, яка багато допомогла Україні в подоланні наслідків техногенної катастрофи. Збираючи матеріал для публікацій, журналісти 4 січня мали змогу відвідати префектуру Фукусіма, що на північ від Токіо, і 10-кілометрову зону радіаційного контролю поблизу аварійної АЕС "Фукусіма-1" – повідомляє сайт Всеукраїнського благодійного фонду "Журналістська ініціатива".  

 

У конференц-залі Музею історії та культури Наґасакі журналісти спілкувалися з громадськістю на запрошення кооперативу «Грінкооп» (Greencoop). Його представники Шіґемото Гіротоші, Сатоу Еміко та інші подбали про організацію лекцій гостей на тему подолання в Україні наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС. Це важливо для японців у світлі трагедії в префектурі Фукусіма, де 2011 року, як відомо, сталася велика аварія з витоком радіоактивних речовин, спричинена потужним землетрусом і руйнівним цунамі.

 

 

Перед аудиторією виступили основні доповідачі – секретар НСЖУ Сергій Шевченко і президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех. Вони, а також керівник Асоціації «Фонд за безпеку продуктів харчування і життя» Ковака Джунічі з міста Сайтама, який ініціював вартий державної підтримки доброчинний проект, відповіли на запитання присутніх.

 

Голова НСЖУ Сергій Томіленко й координатор Японського проекту в Україні Олег Ярмоленко (про цей проект докладно розповідалося на сайті фонду «Журналістська ініціатива» з квітня 2018 року), крім тематичної інформації, поділилися враженнями від перебування в Країні вранішнього сонця, зокрема й в адміністративному центрі префектури Наґасакі.

 

А вражень справді залишилося дуже й дуже багато – і від об’єктів історії та культури Японії, і від спілкування з людьми, і від побаченого поблизу аварійної атомної станції «Фукусіма-1», і, звичайно, від самого «терасового міста»… У Наґасакі, що лежить в оточенні мальовничих гір довкола затоки Східно-Китайського моря, історичне середмістя займає прибережну зону, а низка житлових районів – на схилах гір (за це Наґасакі й називають «терасовим містом»). Кілька відомих об’єктів і пам’яток тут мали змогу оглянути й українські журналісти. Це, приміром, Музей атомного бомбардування Наґасакі, який розповідає про трагічні події 9 серпня 1945-го (експозиція налічує понад 900 світлин, фільмів, речей хібакуся й закликає до ядерного роззброєння).

 

За межами музею журналісти відвідали меморіальне місце, що являє собою невеличкий парк з монументом (так позначено епіцентр вибуху атомної бомби в Наґасакі) і напівзруйнованою колоною собору Уракамі. Колону перенесено до меморіалу з решток зруйнованого собору, що стояв за півкілометра від епіцентру вибуху, тепер вона – символ християнської молитви за мир. А Парк миру Наґасакі – це меморіальний комплекс, присвячений жертвам бомбардування (символом парку є велична скульптура молитви за мир, створена митцем Кітамурою Сейбо).

 

Нерідко Наґасакі називають і «маленьким Римом» Японії – певно, через тутешню найбільшу християнську общину країни. Кількість церков, як пише Вікіпедія, перевищує кількість синтоїстських святилищ і буддистських монастирів разом узятих. А жителі цього мальовничого міста – одного з найпопулярніших туристичних центрів Японії – відомі ще й активною участю в антиядерних акціях і рухах за роззброєння.

 

У прикінцевій частині програми перебування в «маленькому Римі» делегація відвідала також виставкові зали Музею історії та культури Наґасакі.

 

Цікавими й насиченими враженнями були останніми днями контакти з колегами-журналістами, представниками провідних медіа Японії. Телесюжети про перебування делегації в Наґасакі вийшли в ефір провідної японської телекомпанії NHK і в місцевих вечірніх новинах. Регіональна газета «Наґасакі сімбун»надрукувала статтю про візит до Японії журналістів з Києва.

 

 

  У попередні дні, як повідомляє сайт ВБФ "Журналістська ініціатива", делегація українських журналістів відвідала місто Хіросіму. У мерії 9 січня гостям з України дав інтерв’ю Кадзумі Матсуї – мер Хіросіми (зустріч організовано за сприяння Посольства України в Японії, про це буде окрема публікація). А напередодні українці оглянули архітектурний ансамбль «Парк Миру» й побували в Музеї атомного бомбардування Хіросіми.

 

Дальший маршрут журналістської групи з України проляже через Окаяму на Токіо.

 

Фото Сергія Шевченка

Спілчанські новини

Візит іноземних журналістів до НСЖУ: про тиск політиків та проблеми фінансування ЗМІ// НСЖУ, 22.01.2019

Тиск політиків та посадовців і економічні складнощі незалежних ЗМІ – спільні тенденції для медіа України і країн демократичної Європи. Про це йшлося в ході зустрічі голови НСЖУ Сергія Томіленка із групою міжнародних колег, які відвідують Україну для написання матеріалів про українські реалії.

«Зупинити хвилю агресії проти журналістів можливо лише через солідарність», – учасники регіональної дискусії в Кривому Розі// НСЖУ, 22.01.2019

Дніпропетровська область за результатами «Індексу фізичної безпеки журналістів», що проводить Національна спілка журналістів України разом із партнерами, 2018 року опинилася на другому місці за кількістю нападів на працівників медіа – 10 випадків, 6 із них трапилися в Кривому Розі.

Чому в Україні кожні 4 дні атакують журналістів? (АНОНС)// НСЖУ, 22.01.2019

У середу, 23 січня 2019 року, о 12:00 Національна спілка журналістів України запрошує представників ЗМІ на прес-конференцію «Презентація Індексу фізичної безпеки журналістів України. Підсумки 2018 року».

На Вінниччині реформовані видання отримають 900 тисяч гривень допомоги з обласного бюджету// НСЖУ, 22.01.2019

Це рішення ухвалили депутати Вінницької облради наприкінці 2018-го. Торік роздержавлені комунальні друковані ЗМІ також дістали грошову підтримку обсягом 539 тисяч гривень.

Партнери