Спілка > Публiкацiя

Paradise Papers: турецьку журналістку засудили за "наклеп та образи"

Служба інформацii НСЖУ
Середа 09 Січня 2019
Paradise Papers: турецьку журналістку засудили за "наклеп та образи"

Турецьку журналістку Пелін Юнкер засуджено до більш як року в'язниці за роботу над розслідуванням Paradise Papers про офшори, оскільки були розкриті деталі ділової діяльності колишнього прем'єр-міністра країни та його синів.

Про це повідомляє The Guardian.

"Пелін Юнкер, член Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ), була визнана винною судом у Стамбулі за "наклеп та образи" за публікацію про компанії на Мальті, що належать Біналі Йилдириму та його синам. Йилдирим був прем'єр-міністром з 2016 по 2018 рік, до того як посаду було скасовано, і тепер обіймає посаду спікера Національної асамблеї (парламенту – ред.) країни",  повідомляє британське видання.

Після оголошення вироку Юнкер повідомила ICIJ, що має намір подати апеляцію, зазначивши: родина Йилдирим визнала, що статті про їхні мальтійські підприємства відповідали дійсності.

"Це рішення для нас не є сюрпризом. Тому що результат був визначений з самого початку. У моїх статтях немає кримінального злочину або наклепу",  наголосила Юнкер.

Вона вказала, що сини Біналі Йилдирима володіють мальтійськими компаніями й визнають це.

Як повідомлялося, Міжнародний консорціум журналістських розслідувань у 2017 році оприлюднив матеріали слідства під назвою Paradise Papers. Документи охоплюють аналіз офшорної діяльності наймогутніших людей та компаній у світі та базуються на вивченні 13,4 млн файлів, отриманих у результаті витоку інформації. Загалом нове досьє перебільшує за обсягами та насиченістю "Панамські документи", опубліковані у квітні позаминулого року. У них ідеться про 120 політиків та посадовців з майже 50 країн.

Джерело сайт ІА "Укрінформ"

Спілчанські новини

МФЖ закликає кандидатів на посаду Президента України стати на захист прав журналістів// НСЖУ, 22.03.2019

Міжнародна федерація журналістів закликала Петра Порошенка й Володимира Зеленського стати на захист українських журналістів. МФЖ підтримує зусилля Національної спілки журналістів України вимагати від кандидатів на посаду глави держави гарантувати свободу слова й захист прав журналістів.

Польська репортерка присвятила журналістську нагороду Станіславу Асєєву// НСЖУ, 22.03.2019

Спілка польських журналістів нагородила Моніку Андрушевську за репортаж для видання Tygodnik Powszechny «Бери тіло, поки дають», в якому описано історії українських матерів, які розшукують своїх синів, що пропали на війні.

Трьом зловмисникам, які вчинили збройний напад на газету «Новий день», оголошено про підозру// НСЖУ, 22.03.2019

Національна поліція інформує про прогрес у розслідуванні надзвичайної події – застосування зброї та сльозогінного газу під час проведення в Херсоні прес-конференції у прес-клубі газети «Новий день» (18 січня). Проте колектив херсонського видання висловлює невдоволення перебыгом розслідування та звинувачує поліцію в «зумисному затягуванні», а дії слідчих називає некваліфікованими.

Держкомтелерадіо: у проекті – програма підтримки й розвитку регіональних ЗМІ// НСЖУ, 21.03.2019

На лист-звернення Національної спілки журналістів України до уряду (за підсумками всеукраїнської наради редакторів газет) Держкомтелерадіо повідомив НСЖУ, що заплановано розробку проекту програми підтримки та розвитку регіональних ЗМІ на виконання рішення колегії цього держкомітету від 29 січня 2019 року.

Партнери