Спілка > Публiкацiя

Paradise Papers: турецьку журналістку засудили за "наклеп та образи"

Служба інформацii НСЖУ
Середа 09 Січня 2019
Paradise Papers: турецьку журналістку засудили за "наклеп та образи"

Турецьку журналістку Пелін Юнкер засуджено до більш як року в'язниці за роботу над розслідуванням Paradise Papers про офшори, оскільки були розкриті деталі ділової діяльності колишнього прем'єр-міністра країни та його синів.

Про це повідомляє The Guardian.

"Пелін Юнкер, член Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ), була визнана винною судом у Стамбулі за "наклеп та образи" за публікацію про компанії на Мальті, що належать Біналі Йилдириму та його синам. Йилдирим був прем'єр-міністром з 2016 по 2018 рік, до того як посаду було скасовано, і тепер обіймає посаду спікера Національної асамблеї (парламенту – ред.) країни",  повідомляє британське видання.

Після оголошення вироку Юнкер повідомила ICIJ, що має намір подати апеляцію, зазначивши: родина Йилдирим визнала, що статті про їхні мальтійські підприємства відповідали дійсності.

"Це рішення для нас не є сюрпризом. Тому що результат був визначений з самого початку. У моїх статтях немає кримінального злочину або наклепу",  наголосила Юнкер.

Вона вказала, що сини Біналі Йилдирима володіють мальтійськими компаніями й визнають це.

Як повідомлялося, Міжнародний консорціум журналістських розслідувань у 2017 році оприлюднив матеріали слідства під назвою Paradise Papers. Документи охоплюють аналіз офшорної діяльності наймогутніших людей та компаній у світі та базуються на вивченні 13,4 млн файлів, отриманих у результаті витоку інформації. Загалом нове досьє перебільшує за обсягами та насиченістю "Панамські документи", опубліковані у квітні позаминулого року. У них ідеться про 120 політиків та посадовців з майже 50 країн.

Джерело сайт ІА "Укрінформ"

Спілчанські новини

Від сучасної медіаосвіти – до міжкультурного і політичного діалогу// НСЖУ, 24.06.2019

Студенти й молоді журналісти чотирьох країн – України, Вірменії, Грузії та Білорусі – протягом тижня пройшли цикл конференцій і тренінгів на Волині. Навчання проходило в рамках проекту «Медіадіалог для демократії і миру». Цей проект уже п’ятий рік реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. На відкритті цьогорічного заходу в Луцьку виступила Перший секретар Посольства ФРН в Україні, керівниця відділу преси Аннет Пьолькінґ.

НСЖУ засудила атаку на журналістів у Грузії// НСЖУ, 24.06.2019

Національна спілка журналістів України засудила дії грузинського уряду свідомо атакувати журналістів, які під час протестів виконували свої професійні обов’язки.

ПАМ’ЯТЬ ПРО КОЛЕГУ// НСЖУ, 24.06.2019

У польському містечку Окунінка Люблінського воєводства відбулись змагання з дартсупам"яті журналіста Олександра Бухтатого. У спортивних перегонах взяли участь журналісти з Дніпра, Кривого Рогу, Києва, Рівного, Луцька та Любліна. Організатор спортивного турніру – спортивно-оздоровчий центр журналістів «ТРИГОЛ» з Дніпра за підтримки Національної спілки журналістів України.

Наука й технології – в центрі уваги журналістів України й Китаю// НСЖУ, 23.06.2019

Наукова журналістика стає потужним напрямом сучасних медіа, а інформація про дослідження та технологічні новинки становить інтерес для аудиторії. Про це йшлося під час зустрічі керівництва Національної спілки журналістів України з делегацією газети Science and Technology Daily (Китай), яка відвідує Україну на запрошення НСЖУ.

Партнери