Спілка > Публiкацiя

Заслуженого журналіста України Катерину Таран провели в останню путь у рідних Черкасах

Служба інформацii НСЖУ
Середа 09 Січня 2019
Заслуженого журналіста України Катерину Таран провели в останню путь у рідних Черкасах

Катерині Пилипівні зовсім нещодавно, 2 січня, виповнилося 63 роки.Народилася вона в 1956 році в Сахнівці Корсунь-Шевченківського району. Навчалася у школі, директором якої був знаменитий учитель-новатор Олександр Захаренко. Катерина Пилипівна дуже пишалася, що закінчила саме цю школу.

З дитинства мріяла стати журналістом. Після закінчення Київського державного університету ім. Т. Шевченка отримала цілу низку пропозицій щодо працевлаштування, в тому числі й від столичних ЗМІ. Проте вона обрала Черкаси. Тут 12 років працювала на обласному радіо. Згодом стала одним із творців обласної телестудії «Рось».

На думку американсько-українського журналіста, вихідця з Черкас Льва Хмельковського, саме телестудія «Рось» була головним життєвим покликанням Катерини Пилипівни. «Катерина Таран була покликана створити телестудію «Рось», і вона її створила разом з добраними сучасними репортерами, операторами, ведучими і так далі», – написав він у своєму дописі в «Фейсбуці».

Усе своє життя Катерина Таран присвятила улюбленій роботі й вихованню племінниць.

У своїх прощальних промовах близькі й друзі Катерини Пилипівни наголошували на її журналістській принциповості й непідкупності, через які вона не раз зазнавала утисків.

– Для черкаських журналістів найкращим пам’ятником Каті Таран стане спроба робити те, що робила вона, – створити в краї чесну, правдиву, проукраїнську журналістику, – наголосив однокурсник Катерини Пилипівни, завідувач кафедри PR і журналістики Київського національного університету культури і мистецтв Микола Тимошик. – Створити журналістику з людським обличчям, непродажну, журналістику не негативну, не антиукраїнську, а ту, якій весь час служила вона.

Глибокі співчуття рідним Катерини Пилипівни передав голова Національної спілки журналістів, до вона входила, Сергій Томіленко. Сергій Антонович називає Катерину Таран одним із найбільших авторитетів сучасної черкаської журналістики.

Катерина Пилипівна пішла з життя 5 січня 2019 року після тривалої важкої хвороби, спричиненої ускладненим цукровим діабетом. Перенесла важку операцію, в останні місяці не вставала.

Поховали Катерину Пилипівну на п’ятому міському цвинтарі Черкас.

 

Джерело сайт "Прочерк"

Спілчанські новини

МФЖ закликає кандидатів на посаду Президента України стати на захист прав журналістів// НСЖУ, 22.03.2019

Міжнародна федерація журналістів закликала Петра Порошенка й Володимира Зеленського стати на захист українських журналістів. МФЖ підтримує зусилля Національної спілки журналістів України вимагати від кандидатів на посаду глави держави гарантувати свободу слова й захист прав журналістів.

Польська репортерка присвятила журналістську нагороду Станіславу Асєєву// НСЖУ, 22.03.2019

Спілка польських журналістів нагородила Моніку Андрушевську за репортаж для видання Tygodnik Powszechny «Бери тіло, поки дають», в якому описано історії українських матерів, які розшукують своїх синів, що пропали на війні.

Трьом зловмисникам, які вчинили збройний напад на газету «Новий день», оголошено про підозру// НСЖУ, 22.03.2019

Національна поліція інформує про прогрес у розслідуванні надзвичайної події – застосування зброї та сльозогінного газу під час проведення в Херсоні прес-конференції у прес-клубі газети «Новий день» (18 січня). Проте колектив херсонського видання висловлює невдоволення перебыгом розслідування та звинувачує поліцію в «зумисному затягуванні», а дії слідчих називає некваліфікованими.

Держкомтелерадіо: у проекті – програма підтримки й розвитку регіональних ЗМІ// НСЖУ, 21.03.2019

На лист-звернення Національної спілки журналістів України до уряду (за підсумками всеукраїнської наради редакторів газет) Держкомтелерадіо повідомив НСЖУ, що заплановано розробку проекту програми підтримки та розвитку регіональних ЗМІ на виконання рішення колегії цього держкомітету від 29 січня 2019 року.

Партнери