Спілка > Публiкацiя

Заслуженого журналіста України Катерину Таран провели в останню путь у рідних Черкасах

Служба інформацii НСЖУ
Середа 09 Січня 2019
Заслуженого журналіста України Катерину Таран провели в останню путь у рідних Черкасах

Катерині Пилипівні зовсім нещодавно, 2 січня, виповнилося 63 роки.Народилася вона в 1956 році в Сахнівці Корсунь-Шевченківського району. Навчалася у школі, директором якої був знаменитий учитель-новатор Олександр Захаренко. Катерина Пилипівна дуже пишалася, що закінчила саме цю школу.

З дитинства мріяла стати журналістом. Після закінчення Київського державного університету ім. Т. Шевченка отримала цілу низку пропозицій щодо працевлаштування, в тому числі й від столичних ЗМІ. Проте вона обрала Черкаси. Тут 12 років працювала на обласному радіо. Згодом стала одним із творців обласної телестудії «Рось».

На думку американсько-українського журналіста, вихідця з Черкас Льва Хмельковського, саме телестудія «Рось» була головним життєвим покликанням Катерини Пилипівни. «Катерина Таран була покликана створити телестудію «Рось», і вона її створила разом з добраними сучасними репортерами, операторами, ведучими і так далі», – написав він у своєму дописі в «Фейсбуці».

Усе своє життя Катерина Таран присвятила улюбленій роботі й вихованню племінниць.

У своїх прощальних промовах близькі й друзі Катерини Пилипівни наголошували на її журналістській принциповості й непідкупності, через які вона не раз зазнавала утисків.

– Для черкаських журналістів найкращим пам’ятником Каті Таран стане спроба робити те, що робила вона, – створити в краї чесну, правдиву, проукраїнську журналістику, – наголосив однокурсник Катерини Пилипівни, завідувач кафедри PR і журналістики Київського національного університету культури і мистецтв Микола Тимошик. – Створити журналістику з людським обличчям, непродажну, журналістику не негативну, не антиукраїнську, а ту, якій весь час служила вона.

Глибокі співчуття рідним Катерини Пилипівни передав голова Національної спілки журналістів, до вона входила, Сергій Томіленко. Сергій Антонович називає Катерину Таран одним із найбільших авторитетів сучасної черкаської журналістики.

Катерина Пилипівна пішла з життя 5 січня 2019 року після тривалої важкої хвороби, спричиненої ускладненим цукровим діабетом. Перенесла важку операцію, в останні місяці не вставала.

Поховали Катерину Пилипівну на п’ятому міському цвинтарі Черкас.

 

Джерело сайт "Прочерк"

Спілчанські новини

Від сучасної медіаосвіти – до міжкультурного і політичного діалогу// НСЖУ, 24.06.2019

Студенти й молоді журналісти чотирьох країн – України, Вірменії, Грузії та Білорусі – протягом тижня пройшли цикл конференцій і тренінгів на Волині. Навчання проходило в рамках проекту «Медіадіалог для демократії і миру». Цей проект уже п’ятий рік реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. На відкритті цьогорічного заходу в Луцьку виступила Перший секретар Посольства ФРН в Україні, керівниця відділу преси Аннет Пьолькінґ.

НСЖУ засудила атаку на журналістів у Грузії// НСЖУ, 24.06.2019

Національна спілка журналістів України засудила дії грузинського уряду свідомо атакувати журналістів, які під час протестів виконували свої професійні обов’язки.

ПАМ’ЯТЬ ПРО КОЛЕГУ// НСЖУ, 24.06.2019

У польському містечку Окунінка Люблінського воєводства відбулись змагання з дартсупам"яті журналіста Олександра Бухтатого. У спортивних перегонах взяли участь журналісти з Дніпра, Кривого Рогу, Києва, Рівного, Луцька та Любліна. Організатор спортивного турніру – спортивно-оздоровчий центр журналістів «ТРИГОЛ» з Дніпра за підтримки Національної спілки журналістів України.

Наука й технології – в центрі уваги журналістів України й Китаю// НСЖУ, 23.06.2019

Наукова журналістика стає потужним напрямом сучасних медіа, а інформація про дослідження та технологічні новинки становить інтерес для аудиторії. Про це йшлося під час зустрічі керівництва Національної спілки журналістів України з делегацією газети Science and Technology Daily (Китай), яка відвідує Україну на запрошення НСЖУ.

Партнери