Спілка > Публiкацiя

Японський проект: зустріч у Посольстві України в Токіо

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 04 Січня 2019
Японський проект: зустріч у Посольстві України в Токіо

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії Ігор Харченко 3 січня прийняв у посольстві делегацію журналістів з Києва. Зустріч на прохання гостей відбулася за участю керівництва японської громадської організації, що є партнером українських журналістських об’єднань в інформаційному проекті.

Творче партнерство полягає у висвітленні громадської ініціативи, що має актуальну тему, пов’язану з подоланням наслідків чорнобильської катастрофи. Ініціатива започаткована шість років тому й відома в Україні як Японський проект – про нього повідомляли національні й регіональні ЗМІ, а також офіційні сайти Національної спілки журналістів України, Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива» та ін.

Гостями посольства були цього разу голова НСЖУ Сергій Томіленко, президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех, письменник-публіцист, секретар НСЖУ Сергій Шевченко, директор регіональної ТРК «Альта» з Переяслава-Хмельницького на Київщині Олег Ярмоленко (координатор Японського проекту в Україні); з японської сторони – голова Асоціації «За безпеку продуктів харчування і життя», головний редактор однойменного журналу Джунічі Ковака й активісти об’єднання Марута Харуе й журналіст Сахара Цутому.

Досвідчений дипломат Ігор Харченко наголосив у бесіді з гостями, що Японія багато допомагала й допомагає Україні в подоланні наслідків катастрофи, що сталася на Чорнобильській АЕС більш як 30 років тому. І Україна тісно співпрацює з Японією, ділиться набутим досвідом боротьби з «мирним атомом», що вирвався з-під контролю. А справу, яку роблять японські партнери журналістів з міста Сайтама, допомагаючи жертвам атомних аварій, очільник посольства назвав благородною, яка заслуговує на підтримку.

Учасники спілкування в диппредставництві вели мову, зокрема, про внесок преси й громадських активістів у зміцнення культурних зав’язків двох країн – переважно у світлі розширення Японського проекту, принаймні на рівні «народної дипломатії».

Голова НСЖУ Сергій Томіленко відрекомендував керівництву посольства учасників творчого проекту (йдеться про зйомки телевізійного фільму й підготовку серії публікацій у ЗМІ про міжнародну співпрацю в подоланні наслідків техногенних аварій на АЕС), а також подякував дипломатам за сприяння в організації інформаційних заходів – зустрічей, інтерв’ю, що мають відбутися найближчими днями в південних регіонах Японії.

«На запрошення партнерів українські журналісти відвідали в новорічні дні в Сайтамі офіс Асоціації «За безпеку продуктів харчування і життя», – розповів Сергій Томіленко. – Попереду – поїздка до префектури Фукусіма, де 2011 року сталася велика аварія на АЕС, спричинена не лише землетрусом і потужним цунамі, а й, на думку експертів – прорахунками в системі безпеки станції. Відтак журналісти побувають у стародавній столиці Японії Кіото – місті-побратимі Києва. Після Різдва проведуть інтерв’ю з високопосадовцями мерій у Хіросімі й Нагасакі, а також матимуть змогу зустрітися з громадськістю й представниками японської преси».

«У квітні 2018-го Джунічі Ковака і його однодумці відвідали столицю України й офіс НСЖУ, – з приємністю згадала спільну роботу в Києві президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех. – У партнерстві з нашим фондом японці провели семінар для журналістів регіональних і національних ЗМІ «Дякуємо тобі, Україно!». Людмила Мех також наголосила, що серед основних інформаційних партнерів цього заходу вже кілька років поспіль є ТРК «Альта» з Переяслава-Хмельницького на Київщині, а з 2018-го як співорганізатор семінару надає підтримку Японському проектові Всеукраїнський фонд «Журналістська ініціатива».

Пан Ковака в свою чергу зазначив, що асоціація вивчає питання безпечного харчування населення на радіоактивно забруднених територіях, що з’явилися внаслідок техногенних катастроф (у Чорнобилі 1986-го і в префектурі Фукусіма в Японії 2011-го), поширює набуті знання й рекомендації вчених щодо оздоровлення людей, зниження радіоактивності сільгоспугідь тощо. Крім того, надає доброчинну допомогу багатьом сім’ям чорнобильців. Об’єднавши понад чотири тисячі небайдужих співвітчизників – представників різних професій – у громадську структуру, яка акумулює благодійні пожертви, асоціація реально допомагає людям і в своїй країні, і в Україні. Сподівається, що актуальна для обох країн ініціатива знайде підтримку й на рівні державних органів.

Журналісти передали посольству низку інформаційних матеріалів – газетні й журнальні публікації про Японський проект, книжки, серед яких збірник публіцистики, виданий з нагоди 10-річчя ВБФ «Журналістська ініціатива», а також перший переклад українською мовою твору філософа, письменника, буддійського монаха XIV століття Кенко-хоші «Нотатки знічев'я». Цей переклад зробила киянка, член НСЖУ Ніна Баликова, її роботу відзначено Премією Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського.

Наприкінці зустрічі в посольстві Сергій Томіленко вручив головному редакторові японського журналу спеціальну відзнаку НСЖУ – за особистий внесок у розвиток культурного обміну в медійній сфері та зміцнення дружби народів України і Японії.

У зустрічі взяла участь також другий секретар посольства Віолетта Удовік.

Фото Сергія Шевченка

Спілчанські новини

МФЖ закликає кандидатів на посаду Президента України стати на захист прав журналістів// НСЖУ, 22.03.2019

Міжнародна федерація журналістів закликала Петра Порошенка й Володимира Зеленського стати на захист українських журналістів. МФЖ підтримує зусилля Національної спілки журналістів України вимагати від кандидатів на посаду глави держави гарантувати свободу слова й захист прав журналістів.

Польська репортерка присвятила журналістську нагороду Станіславу Асєєву// НСЖУ, 22.03.2019

Спілка польських журналістів нагородила Моніку Андрушевську за репортаж для видання Tygodnik Powszechny «Бери тіло, поки дають», в якому описано історії українських матерів, які розшукують своїх синів, що пропали на війні.

Трьом зловмисникам, які вчинили збройний напад на газету «Новий день», оголошено про підозру// НСЖУ, 22.03.2019

Національна поліція інформує про прогрес у розслідуванні надзвичайної події – застосування зброї та сльозогінного газу під час проведення в Херсоні прес-конференції у прес-клубі газети «Новий день» (18 січня). Проте колектив херсонського видання висловлює невдоволення перебыгом розслідування та звинувачує поліцію в «зумисному затягуванні», а дії слідчих називає некваліфікованими.

Держкомтелерадіо: у проекті – програма підтримки й розвитку регіональних ЗМІ// НСЖУ, 21.03.2019

На лист-звернення Національної спілки журналістів України до уряду (за підсумками всеукраїнської наради редакторів газет) Держкомтелерадіо повідомив НСЖУ, що заплановано розробку проекту програми підтримки та розвитку регіональних ЗМІ на виконання рішення колегії цього держкомітету від 29 січня 2019 року.

Партнери