Спілка > Публiкацiя

Реформатори медичної галузі мають чути голос фахівців – круглий стіл у медіацентрі

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 07 Грудня 2018
Реформатори медичної галузі мають чути голос фахівців – круглий стіл у медіацентрі

Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики й Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 7 грудня провів у медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) черговий круглий стіл – «Медична реформа: як працює первинна ланка».

Експерти й журналісти вели мову про впровадження нової моделі фінансування первинної ланки медицини. Лікарі, як відомо, отримують щорічну фіксовану виплату за обслуговування кожного пацієнта, з яким укладено договір. Реформа, впроваджувана Міністерством охорони здоров’я України, опрацьована спільно з міжнародними експертами, – зазначили учасники круглого столу, – це реформа фінансування системи охорони здоров’я, щоб кожен з українців мав рівний доступ до гарантованих державою медичних послуг і ліків. Але є в цій справі й вузькі місця, на які звертають увагу фахівці-практики, про що також пише преса.

Учасники засідання обговорили механізм дії Закону України «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів». Загалом же палітра дискусії ширша. Фахівців запрошено до розмови за такими темами: що визначатиме ефективність первинної ланки: сімейного лікаря, терапевта, педіатра; як працює екстрена медична допомога; забезпечення реалізації програми фінансових гарантій; як держава гарантує рівний доступ до медичних послуг та ліків.

Серед учасників обговорення: Олександр Ябчанка, речник Міністерства охорони здоров’я; Костянтин Надутий, член правління Української асоціації сімейної медицини; Володимир Долот, лікар вищої категорії, доктор наук з державного управління, виконавчий директор муніципальної лікарняної каси м. Києва; Олег Шекера, доктор медичних наук, директор Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика; Наталія Стахова, член Української медичної експертної спільноти, старший лікар Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва; Юрій Кульматицький, лікар-ендокринолог Київського міського клінічного ендокринологічного центру; Ольга Тарасенко, заступник голови Об’єднання організацій роботодавців України санаторно-курортних та оздоровчих закладів; Тимофій Бадіков, голова правління ГО "Платформа здоров'я". Модератор заходу – заслужений журналіст України Зоя Шарикова.

Олег Шекера за підсумками розмови зазначив, що фахівцям потрібно об’єднуватися, і вважає, що варто готувати резолюції з таких круглих столів, щоб доносити думки до тих, від кого залежать управлінські рішення. Володимир Долот і Зоя Шарикова підтримали промовця, зокрема було зазначено, що гуртом справді можна робити багато корисного, особливо коли профільний парламентський комітет чутиме голос громадськості. Модератор і Юрій Пересунько – голова правління Київського прес-клубу запропонували активніше працювати з депутатами в актуальних питаннях впровадження медичної реформи.

Фото Сергія Шевченка

 #KYIVPRESSCLUB

Спілчанські новини

22 лютого – презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому»// НСЖУ, 20.02.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України 22 лютого відбудеться презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому». Проект розповідає про роботу працівників ЗМІ в часи Євромайдану (2013–2014 роки).

«Хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем» – Дональд Туск// НСЖУ, 20.02.2019

Європа неможлива без справедливої, незалежної і безпечної України, а ті політики, які ладні продати Україну, продають майбутнє Європи – це сказано на спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

І через 5 років винні у побиті сотень журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними, – НСЖУ// НСЖУ, 20.02.2019

Попри гучний розголос і обіцянки правоохоронців та представників влади, численні справи щодо нападів на журналістів у часи Майдану так і лишаються нерозслідуваними.

На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними// НСЖУ, 19.02.2019

Загалом же правоохоронці Житомирської області нині займаються розслідуванням 3 справ щодо нападу на журналістів, які трапилися в 2017 і 2018 роках. Ще дві справи передано до суду, а одну закрито «за відсутністю складу злочину». Про це в офіційному листі до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка повідомляє Прокуратура Житомирської області.

Партнери