Спілка > Публiкацiя

Інформаційна небезпека: на Херсонщині через незадовільну роботу Укрпошти катастрофічно падає передплата

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 07 Грудня 2018
Інформаційна небезпека: на Херсонщині через незадовільну роботу Укрпошти катастрофічно падає передплата

Редактори газет Херсонської області б’ють на сполох – передплата на друковані видання може з нового року різко знизитись на 30 %. Основна причина – незадовільна робота з поштової доставки газет передплатникам. Про це листом повідомляє голова Херсонської обласної організації НСЖУ Валерій Долина.

«Скорочення відділень поштового зв’язку, особливо в сільській місцевості, невчасна доставка газет на місця, дефіцит кадрів листонош, яким пропонують роботу на 0,5–0,3 ставки призвели до того, що передплата на 2019 рік повсюдно катастрофічно знижується. Так, обласна газета «Новий день», орієнтована  переважно на сільського читача, прогнозує рівень передплати лише 70% минулорічного. У багатьох селах реально навіть немає де оформити передплату. 

Станом на сьогоднішній день на 35% менше, ніж на цю дату торік, передплачено іншої популярної в області газети «Гривна». Основна причина – невчасна доставка газет. У поштових відділеннях масові вакансії листонош. Редакція навіть сама змушена шукати людей на ці посади.

Загрозлива ситуація в Генічеському районі. На цей час передплачено менше як третину минулорічного тиражу газети «Приазовська правда». У селі Петрівка, наприклад, нині газету отримують 60 передплатників, а на 2019 рік передплачено тільки 15. Вже два роки немає відділення поштового зв’язку в селі Генгірка. І жителі районну газету не передплачують. Відмовляються від передплати мешканці тих сіл, які обслуговують пересувні пункти зв’язку. Бо привозять кореспонденцію раз на тиждень, роздають газети, листи, бандеролі та інше протягом 30 хвилин. Усе, що люди не встигли забрати, залишають будь-де – у сільрадах, магазинах, клубах тощо.

На 20–30 % очікують падіння тиражу місцевої газети «Голопристанський вісник» у Голій Пристані через нерегулярну доставку. Газета, що виходить у четвер, доставляється читачам у понеділок. Через низькі зарплати листоноші масово розраховуються. Були випадки, коли передплатникам доставляли одразу 2–3 номери районної газети. І це при тому, що вартість тарифу за доставку Укрпошта підняла майже удвічі. У передплатній вартості районної газети він зріс із 23 до 42 %. Безперечно, це позначилось і на зростанні передплатної ціни на газету. Через високу ціну передплата «забуксувала» зовсім. Редакція змушена була зменшити розмір передплати зі 180 до 140 гривень, що негативно позначиться на рівні редакційних доходів наступного року.

Скаржиться на роботу відділень поштового зв’язку і редактор Великолепетиської районної газети «Таврійські вісті». Працюють вони всього 2 дні на тиждень – у вівторок і суботу. У Демидівці, де відділення взагалі немає, газети доставляє власник приватного магазину, залишає їх у сільській раді, а селяни потім самі забирають її. Ось така доставка, за яку взято мало не половину вартості друкованого видання. Тому тут очікують 20-відсоткового падіння тиражу.

Подібна ситуація у всіх районах області. Стан інформаційної сфери – стратегічне питання в житті держави, вважають редактори. Тому потрібен державний соціальний проект підтримки періодичних видань, який би захистив їх від зажерливих поштовиків», – йдеться у листі.

Нагадаємо, Національна спілка журналістів України, профільні медіа-об’єднання – Українська асоціація медіа бізнесу і Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» – ініціювали звернення до Президента України з вимогою звільнити Ігоря Смілянського з посади генерального директора ПАТ «Укрпошта». 28 листопада до Адміністрації Президента України передано відповідний лист, який підтримали колективи понад 100 національних і регіональних газет.

Спілчанські новини

«Хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем» – Дональд Туск// НСЖУ, 20.02.2019

Європа неможлива без справедливої, незалежної і безпечної України, а ті політики, які ладні продати Україну, продають майбутнє Європи – це сказано на спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

І через 5 років винні у побиті сотень журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними, – НСЖУ// НСЖУ, 20.02.2019

Попри гучний розголос і обіцянки правоохоронців та представників влади, численні справи щодо нападів на журналістів у часи Майдану так і лишаються нерозслідуваними.

На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними// НСЖУ, 19.02.2019

Загалом же правоохоронці Житомирської області нині займаються розслідуванням 3 справ щодо нападу на журналістів, які трапилися в 2017 і 2018 роках. Ще дві справи передано до суду, а одну закрито «за відсутністю складу злочину». Про це в офіційному листі до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка повідомляє Прокуратура Житомирської області.

Рішення суду надати прокурорам доступ до документів редакції – це атака на журналістів// НСЖУ, 19.02.2019

Рішення суду надати прокурорам доступ до документів редакції видання «Новое время» («НВ») Національна спілка журналістів України вважає атакою на журналістів, повідомив на своїй сторінці в соцмережі Facebook голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Партнери