Спілка > Публiкацiя

Комітет зі свободи слова проголосував за мораторій на планові перевірки ЗМІ у передвиборчий період

Служба інформацii НСЖУ
Середа 05 Грудня 2018
Комітет зі свободи слова проголосував за мораторій на планові перевірки ЗМІ у передвиборчий період

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики 5 грудня рекомендував Парламенту прийняти за основу та в цілому постанову «Про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2019 року».

А «планові перевірки проводити лише з ініціативи самого мовника», - таке доповнення до тексту постанови вніс народний депутат Владислав Севрюков. Повідомляє detector.media.

«Прийняття постанови… зумовлене необхідністю забезпечення об’єктивного та безперешкодного висвітлення ходу передвиборної кампанії з виборів Президента України, забезпечення конституційних гарантій на свободу слова в Україні», – йдеться у пояснювальній записці документа.

Більшість проголосували «за», «проти» – заступник голови Комітету Сергій Висоцький. Голова Комітету Вікторія Сюмар зазначила, що проситиме Верховну Раду включити цей проект у порядок денний як пріоритетний.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко зазначає, що ймовірно, для колег з цивілізованих демократичних країн не до кінця зрозумілий цей острах перед перевірками. Але для українських журналістів така постанова -своєрідний оберіг від адмінресурсу.

- Мораторій запроваджувався і при Леонідові Кучмі, і при наступних Президентах. Під час попередніх виборів, на яких переміг Петро Порошенко, так само діяв мораторій. Ключова ціль Постанови - усунення правових, адміністративних, економічних та організаційних перешкод у висвітленні передвиборної кампанії з виборів Президента України у 2019 році, а також недопущення припинення діяльності засобів масової інформації інакше як за рішенням їх засновника (співзасновників) або суду, - відзначає Сергій Томіленко. - Сподіваємось, що Парламент до кінця року проголосує за мораторій на перевірки ЗМІ, чим підтримає профільний Комітет свободи слова та продемонструє повагу українським журналістам.

Нагадаємо, раніше віце-спікер Верховної Ради України, екс-голова Комітету з питань свободи слова Верховної Ради України Микола Томенко під час круглого столу в НСЖУ закликав Парламент Україниневідкладно своїм рішенням затвердити мораторій на перевірки засобів масової інформації в період виборів.

 

Спілчанські новини

Мовні квоти: розмова начистоту державних чиновників, фахівців та працівників ЗМІ// НСЖУ, 14.12.2018

Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 14 грудня провів у медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) панельну дискусію на тему «Україноцентрична регуляція: результати введення квот і перспективи другого читання закону про мову» – за участю експертів і журналістів.

Припинити тиск держави-агресора на кримськотатарських активістів в окупованому Криму// НСЖУ, 14.12.2018

Національна спілка журналістів України протестує проти системного тиску на кримськотатарських журналістів і активістів в окупованому Росією Криму.

Мужнім журналістам колеги з Волині адресували новорічні листівки// НСЖУ, 13.12.2018

Працівники ЗМІ Волині надіслали листівки солідарності колегам, підданим гонінням у РФ і на тимчасово окупованих територіях України. Це зроблено в межах проведення акції «Новорічна листівка солідарності».

Позиціонування бренду України як геополітичний чинник – тема дискусії на «Території реформ»// НСЖУ, 13.12.2018

Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 13 грудня провів у медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) панельну дискусію з «Позиціонування бренду України як геополітичний чинник» за участю експертів і журналістів.

Партнери