Спілка > Публiкацiя

Завдяки підтримці колег, журналістка примусила правоохоронців відкрити справу про перешкоджання її професійній діяльності

Служба інформацii НСЖУ
Середа 05 Грудня 2018
Завдяки підтримці колег, журналістка примусила правоохоронців відкрити справу про перешкоджання її професійній діяльності

У Рівному поліція проігнорувала заяву журналістки сайту «ЧаРівне. інфо» Оксани Кравець, яка поскаржилася на перешкоджання професійній діяльності.

 

28 листопада в міському пологовому будинкуза редакційним завданням Оксана займалася висвітленням кадрового конфлікту, що розгорівся між лікарями. Працівники медзакладу заборонили журналістці проводити зйомку - виштовхали дівчину за межі кабінету, придавивши руку дверима.Написавши заяву до поліції, через кілька днів журналістка дізналася, що її так і не внесли в ЄРДР.

- Після цієї події одразу поїхала до травмпункту, де лікарі запевнили: якби не верхній одяг, то без перелому не обійшлося. А так усе закінчилося забиттям, - розповідає у коментарі НСЖУ Оксана Кравець. – Власне, після конфлікту й такого грубого перешкоджання професійній діяльності, одразу викликала правоохоронців, та написала заяву.

Проте через день після конфлікту, коли Оксана звернулася до поліції, аби з’ясувати як просувається її справа, виявилося, що заяву журналістки до ЄРДР не внесли.

– У поліції пояснили, що справу про перешкоджання журналістській діяльності закрили через відсутність складу злочину, – говорить Оксана. – Натомість у поліції попросили написати іншу заяву – про тілесні ушкодження, яку, власне, і внесли в ЄРДР. Але для мене принципово було інше: аж надто серйозних травм я не зазнала, натомість постраждала моя робота – не впоралася із редакційним завданням через грубе перешкоджання. Тож наполягала саме на відкритті справи за статтею 171, але ось таким чином у поліції технічно уникнули небажаного клопоту по журналістській статті.

Лише коли Оксана Кравець звернулася до колег-журналістів із проханням про підтримку, а відтак ситуація набула чималого розголосу і серед ЗМІ, і в соціальних мережах, у поліції вирішили переглянути свої дії.

- Мені зателефонували правоохоронці та запевнили, що за моєю заявою про перешкоджання професійній діяльності відкрито кримінальне провадження. А також розпочато службове розслідування, чому, власне, мою заяву стільки часу ігнорували, - розповідає Оксана Кравець.

 

Спілчанські новини

Мовні квоти: розмова начистоту державних чиновників, фахівців та працівників ЗМІ// НСЖУ, 14.12.2018

Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 14 грудня провів у медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) панельну дискусію на тему «Україноцентрична регуляція: результати введення квот і перспективи другого читання закону про мову» – за участю експертів і журналістів.

Припинити тиск держави-агресора на кримськотатарських активістів в окупованому Криму// НСЖУ, 14.12.2018

Національна спілка журналістів України протестує проти системного тиску на кримськотатарських журналістів і активістів в окупованому Росією Криму.

Мужнім журналістам колеги з Волині адресували новорічні листівки// НСЖУ, 13.12.2018

Працівники ЗМІ Волині надіслали листівки солідарності колегам, підданим гонінням у РФ і на тимчасово окупованих територіях України. Це зроблено в межах проведення акції «Новорічна листівка солідарності».

Позиціонування бренду України як геополітичний чинник – тема дискусії на «Території реформ»// НСЖУ, 13.12.2018

Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 13 грудня провів у медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) панельну дискусію з «Позиціонування бренду України як геополітичний чинник» за участю експертів і журналістів.

Партнери