Спілка > Публiкацiя

Пам’яті талановитого літератора й журналіста Михайла Прилуцького

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 04 Грудня 2018
Пам’яті талановитого літератора й журналіста Михайла Прилуцького

Кожна Людина – то цілий всесвіт. Зі своїми радощами й болями, думками й тривогами. То – безмір, якого не виміряти нічим, бо насправді немає такої шкали, що безпомильно визначала б глибину чеснот і таланту. Саме на одну таку багатогранну людину змалів світ 27 листопада 2018-го…

Відійшов у Вічність Михайло Антонович Прилуцький, заслужений журналіст України (1998), член Всесвітньої асоціації журналістів, письменників-екологів (1994), Громадянин світу (1994), голова громадської організації «Чаша» (1997).

Михайло Прилуцький народився 28 березня 1940 року на Житомирщині, в мальовничому лісовому селі Малі Кошарища, що в Коростишівському районі. Закінчив факультет журналістики Київського держуніверситету.

Від 1963 до 1975 року – літпрацівник, завідувач відділу, відповідальний секретар обласної газети «Радянська Житомирщина»; 1975–1989 – завідувач редакції, головний редактор Радіотелеграфного агентства України; 1984–1990 – відповідальний секретар письменницької газети «Літературна Україна»; 1990 – один із творців Української асоціації «Зелений світ» і однойменної незалежної екологічної газети; 1999–2001 –заступник головного редактора газети «Поштовий вісник» (Укрпошта); завідувач відділу журналу «Надзвичайна ситуація» (МНС); 2001–2005 – головний редактор земляцької (в Києві) газети «Житичі».

З-під його майстерного пера вийшли прозові й поетичні книжки «Яблука з материного саду», «Іван Кочерга. Радість мистецтва», «Світе мій зелений», «Чорний вік пречистої берези», «Кохання глухого Леля», «Чаша» та «Тіні зі скель».

У численних публікаціях на сторінках газет Михайло Прилуцький, як сам писав, «вростав» у теми духовності, знищення природи, історії і культури рідного краю й України, патріотом якої він завжди був.

Саме такою небайдужою людиною Михайло Антонович Прилуцький і залишиться в пам’яті журналістської спільноти та всіх, хто його знав.

Спілчанські новини

Мовні квоти: розмова начистоту державних чиновників, фахівців та працівників ЗМІ// НСЖУ, 14.12.2018

Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 14 грудня провів у медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) панельну дискусію на тему «Україноцентрична регуляція: результати введення квот і перспективи другого читання закону про мову» – за участю експертів і журналістів.

Припинити тиск держави-агресора на кримськотатарських активістів в окупованому Криму// НСЖУ, 14.12.2018

Національна спілка журналістів України протестує проти системного тиску на кримськотатарських журналістів і активістів в окупованому Росією Криму.

Мужнім журналістам колеги з Волині адресували новорічні листівки// НСЖУ, 13.12.2018

Працівники ЗМІ Волині надіслали листівки солідарності колегам, підданим гонінням у РФ і на тимчасово окупованих територіях України. Це зроблено в межах проведення акції «Новорічна листівка солідарності».

Позиціонування бренду України як геополітичний чинник – тема дискусії на «Території реформ»// НСЖУ, 13.12.2018

Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 13 грудня провів у медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) панельну дискусію з «Позиціонування бренду України як геополітичний чинник» за участю експертів і журналістів.

Партнери