Спілка > Публiкацiя

Зелена економіка очима експертів і преси

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 03 Грудня 2018
Зелена економіка очима експертів і преси

Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 3 грудня провів у медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) круглий стіл за участю експертів і журналістів «Зелена економіка. Нові тренди й можливості».

Ця тематика дуже важлива для України, адже світові фінансові установи орієнтуються на підтримку проектів, що вже не передбачають використання традиційних джерел енергії. І відповідно до угоди про асоціацію між Україною і ЄС, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, сторони розвивають і зміцнюють співробітництво з питань охорони довкілля й таким чином «сприяють реалізації довгострокових цілей сталого розвитку і зеленої економіки». Це потребуватиме не лише відповідних реформ, а й істотної перебудови фінансової системи.

Поняття «зеленої економіки» сформулював 2007 року американський фізик і економіст Роберт Айрес. Він визначив основні складники економіки майбутнього – екологічний, соціальний, економічний та управлінський. Сучасні експерти називають зелену економіку «економікою сталого розвитку». Її теорія ґрунтується на трьох аксіомах: неможливо нескінченно розширювати сферу впливу в обмеженому просторі; неможливо вимагати задоволення потреб, які нескінченно зростають в умовах обмеженості ресурсів; усе на поверхні Землі є взаємопов'язаним.

Під час круглого столу за участю журналістів відбувся обмін думками, чи спроможна новітня генерація залишити по собі стільки капіталу (людського, природного, матеріального), скільки успадковано від попередніх поколінь. Учасники-фахівці обговорили перспективи впровадження інновацій, способи залучення ефективних фінансових інструментів у розвиток відновлюваної енергетики.

На запрошення до дискусії відгукнулися експерти в цій галузі, громадські діячі, представники редакцій видань економічного профілю. З основних тем круглого столу висловилися Родіон Морозов – директор департаменту екологічного реінжинірингу та впровадження проектів ресурсозбереження (Укргазбанк), Георгій Гелетуха – голова правління Біоенергетичної асоціації України, Олександр Дячук – провідний науковий співробітник сектору прогнозування розвитку паливно-енергетичного комплексу Державної установи «Інститут економіки та прогнозування НАН України», Роман Зінченко – співзасновник і координатор громадської організації Greencubator, Юрій Фаворський – президент Асоціації сонячної енергетики України, В’ячеслав Потапенко з Інституту зеленої економіки, Олег Савицький – експерт з кліматичної та енергетичної політики ГО «Екодія», Валерій Гензицький, експерт ЕСКО. Активну участь у розмові брав Микола Китаєв – головний редактор журналу «ВіР» («Винахідник і Раціоналізатор») та інші. Модератор круглого столу – президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех.

Як зазначив, зокрема, Георгій Гелетуха, «прикладом для України в розбудові відновлюваної енергетики може бути Литва, яка свого часу зазнала тих самих труднощів, що й Україна (йдеться про істотне підвищення ціни на газ із РФ), але нині за темпами переведення економіки на використання замість газу біомаси як палива литовці мало не попереду всіх у світі». Україна так само має відповідну стратегію і прагне до 2035 року досягти показника 40 відсотків відновлюваного тепла, але для цього ще треба багато попрацювати, наголосив експерт.

Відбулися також телемости з Литвою і ФРН: одним з учасників розмови став Олександр Сущенко – голова Green Business School, науковий співробітник Центру дослідження довкілля ім. Гельмгольца (Лейпциг), балтійських експертів репрезентував Мартінас Негявічюс, президент Конфедерації відновлюваної енергетики в Литві.

Фото Сергія Шевченка

#KYIVPRESSCLUB

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери