Спілка > Публiкацiя

Надсилаймо новорічні листівки солідарності мужнім журналістам!

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 03 Грудня 2018
Надсилаймо новорічні листівки солідарності мужнім журналістам!

Триває акція підтримки українських журналістів, підданих гонінням на тимчасово окупованих територіях АР Крим, частини східних областей Донбасу та в самій сусідній державі-агресорі. Партнер творчої спілки ВБФ «Журналістська ініціатива», виявивши солідарність з колегами, підготував листівки Романові Сущенку, Миколі Семені та Станіславу Асєєву. Текст однієї з них публікуємо.

Станіславу Асєєву

сердечний привіт з Києва з нагоди прийдешніх свят –

Нового року й Різдва Христового!

 

Хай зігрівають Вас ласка й тепло матері-Вітчизни, хай додають сили витримати холод неволі й гідно пережити лиху годину!

 

Щирі побажання колег-журналістів – усім співвітчизникам, бранцям кремля, якнайшвидше повернутися до щасливого, мирного життя в рідній Україні – на батьківській землі!

 

Пишаємося незламністю духу українських митців і журналістів – Олега Сенцова, Романа Сущенка, Вас, Станіславе. Зичимо непохитної віри в перемогу, міцного здоров’я та щасливої долі майстра пера, який ще скаже вагоме слово в улюбленій професії! 

 

Хай Господь береже Вас і Ваших рідних!

 

Від імені керівників і активу Всеукраїнського благодійного фонду

«Журналістська ініціатива»

 

Людмила Мех, президент Фонду,

 

Сергій Шевченко, секретар НСЖУ

 

 

Нагадаємо, листівки солідарності з побажаннями колегам потрібно передати чи надіслати до офісу Національної спілки журналістів України. Листівки планується передати адресатам через рідних та близьких, оприлюднити на офіційному сайті НСЖУ, в інших виданнях і соціальних мережах.

 

Листівки приймаються за адресою: 01001 Київ, Хрещатик, 27-а, НСЖУ.

 

– Національна спілка журналістів України спільно з міжнародними партнерами – Європейською і Міжнародною федерацією журналістів – постійно створює міжнародний резонанс задля визволення наших колег та зняття з них усіх звинувачень. Знаємо, як непросто зараз українським журналістам, які позбавлені волі та права на професію. Своєю акцією сподіваємося залучити широке коло людей, стурбованих долею Романа СущенкаМиколи Семени та Станіслава Асєєва. Маємо надію, що дружні, теплі побажання морально підтримають наших колег. А ми докладемо всіх зусиль, щоб вітання потрапили до адресатів, – наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

 

Прохання листівку для Романа Сущенка писати російською мовою (і враховувати, що текст переглядатимуть співробітники російської служби виконання покарань). Листівки до Станіслава Асєєва, який перебуває у в’язниці в окупованому Донецьку, лише публікуватимуться у ЗМІ та соціальних медіа.

 

Довідково

 

Роман Сущенко – український журналіст, кореспондент Укрінформу. Незаконно заарештований у Москві 30 вересня 2016 року. Засуджений на Росії до 12 років ув’язнення в колонії суворого режиму.

 

Микола Семена – журналіст Радіо Свобода, проект "Крим.Реалії". Засуджений в анексованому Криму за журналістську діяльність: 2,5 року тюремного ув’язнення умовно та заборона займатися журналістською діяльністю на 2 роки. У листопаді 2018-го переніс операцію, має хвороби хребта і серця. НСЖУ домагається дозволу для Миколи Семени виїхати на лікування до Києва.

 

Станіслав Асєєв – журналіст Радіо Свобода, проект «Донбас.Реалії». Зник в окупованому Донецьку 2 червня 2017 року. Майже через два місяці після зникнення терористи повідомили про те, що журналіста заарештовано за підозрою в шпигунстві.

 

Спілчанські новини

22 лютого – презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому»// НСЖУ, 20.02.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України 22 лютого відбудеться презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому». Проект розповідає про роботу працівників ЗМІ в часи Євромайдану (2013–2014 роки).

«Хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем» – Дональд Туск// НСЖУ, 20.02.2019

Європа неможлива без справедливої, незалежної і безпечної України, а ті політики, які ладні продати Україну, продають майбутнє Європи – це сказано на спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

І через 5 років винні у побиті сотень журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними, – НСЖУ// НСЖУ, 20.02.2019

Попри гучний розголос і обіцянки правоохоронців та представників влади, численні справи щодо нападів на журналістів у часи Майдану так і лишаються нерозслідуваними.

На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними// НСЖУ, 19.02.2019

Загалом же правоохоронці Житомирської області нині займаються розслідуванням 3 справ щодо нападу на журналістів, які трапилися в 2017 і 2018 роках. Ще дві справи передано до суду, а одну закрито «за відсутністю складу злочину». Про це в офіційному листі до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка повідомляє Прокуратура Житомирської області.

Партнери