Спілка > Публiкацiя

Надсилаймо новорічні листівки солідарності мужнім журналістам!

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 03 Грудня 2018
Надсилаймо новорічні листівки солідарності мужнім журналістам!

Триває акція підтримки українських журналістів, підданих гонінням на тимчасово окупованих територіях АР Крим, частини східних областей Донбасу та в самій сусідній державі-агресорі. Партнер творчої спілки ВБФ «Журналістська ініціатива», виявивши солідарність з колегами, підготував листівки Романові Сущенку, Миколі Семені та Станіславу Асєєву. Текст однієї з них публікуємо.

Станіславу Асєєву

сердечний привіт з Києва з нагоди прийдешніх свят –

Нового року й Різдва Христового!

 

Хай зігрівають Вас ласка й тепло матері-Вітчизни, хай додають сили витримати холод неволі й гідно пережити лиху годину!

 

Щирі побажання колег-журналістів – усім співвітчизникам, бранцям кремля, якнайшвидше повернутися до щасливого, мирного життя в рідній Україні – на батьківській землі!

 

Пишаємося незламністю духу українських митців і журналістів – Олега Сенцова, Романа Сущенка, Вас, Станіславе. Зичимо непохитної віри в перемогу, міцного здоров’я та щасливої долі майстра пера, який ще скаже вагоме слово в улюбленій професії! 

 

Хай Господь береже Вас і Ваших рідних!

 

Від імені керівників і активу Всеукраїнського благодійного фонду

«Журналістська ініціатива»

 

Людмила Мех, президент Фонду,

 

Сергій Шевченко, секретар НСЖУ

 

 

Нагадаємо, листівки солідарності з побажаннями колегам потрібно передати чи надіслати до офісу Національної спілки журналістів України. Листівки планується передати адресатам через рідних та близьких, оприлюднити на офіційному сайті НСЖУ, в інших виданнях і соціальних мережах.

 

Листівки приймаються за адресою: 01001 Київ, Хрещатик, 27-а, НСЖУ.

 

– Національна спілка журналістів України спільно з міжнародними партнерами – Європейською і Міжнародною федерацією журналістів – постійно створює міжнародний резонанс задля визволення наших колег та зняття з них усіх звинувачень. Знаємо, як непросто зараз українським журналістам, які позбавлені волі та права на професію. Своєю акцією сподіваємося залучити широке коло людей, стурбованих долею Романа СущенкаМиколи Семени та Станіслава Асєєва. Маємо надію, що дружні, теплі побажання морально підтримають наших колег. А ми докладемо всіх зусиль, щоб вітання потрапили до адресатів, – наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

 

Прохання листівку для Романа Сущенка писати російською мовою (і враховувати, що текст переглядатимуть співробітники російської служби виконання покарань). Листівки до Станіслава Асєєва, який перебуває у в’язниці в окупованому Донецьку, лише публікуватимуться у ЗМІ та соціальних медіа.

 

Довідково

 

Роман Сущенко – український журналіст, кореспондент Укрінформу. Незаконно заарештований у Москві 30 вересня 2016 року. Засуджений на Росії до 12 років ув’язнення в колонії суворого режиму.

 

Микола Семена – журналіст Радіо Свобода, проект "Крим.Реалії". Засуджений в анексованому Криму за журналістську діяльність: 2,5 року тюремного ув’язнення умовно та заборона займатися журналістською діяльністю на 2 роки. У листопаді 2018-го переніс операцію, має хвороби хребта і серця. НСЖУ домагається дозволу для Миколи Семени виїхати на лікування до Києва.

 

Станіслав Асєєв – журналіст Радіо Свобода, проект «Донбас.Реалії». Зник в окупованому Донецьку 2 червня 2017 року. Майже через два місяці після зникнення терористи повідомили про те, що журналіста заарештовано за підозрою в шпигунстві.

 

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери